Degerli arkadaslar,

Bir senedir uzerinde calistigimiz VATSIM - AVRUPA Bolumu ONLINE imtahan sistemini sonunda gercek hayata gecirmeyi basarabildik.

Bu sistem sayesinde Sanal Hava Trafik Kontrolu olmak isteyen VATSIM - AVRUPA Bolumu uyeleri imtahanlari ONLINE olarak alabilecek ve neticeyide bir saniyeden az surede gorebilecekler.
ONLINE imtahani aninda cevaplamak istemiyen adaylar ise imtahani kendilerine otomatik olarak tahsis edilen bolumde hic bir ilave isleme gerek kalmadan en cok 30 gune kadar saklayabileceklerdir. Bu sure sonunda hala imtahani cevaplamamislarsa imtahan kayitlari otomatik olarak silinecek.

Sistemin bir baska ozelligi de seviye yukseltmek icin vACC Direktoru ya da Egitim Muduru tarafindan verilmesi gerekli olan mutabakatin yine bu sayfadan yapilabilmesi.
Ayrca daha bir cok idari islem de ayni sayfadan yapilabilinecek.

VATSIM Egitim sistemine getirdigimiz bu yenilik bu aksam itibariyle hayata gececek. Ilgili bildirimler de www.vatsim.net, www.vateud.org ve www.vateud-td.org sayfalarinda anons edildi.

Uygulamanin hem sanal adaylara hem de sanal yoneticilere kolayliklar getirecegini umit ediyor, Sanal trafik Kontrolu olmak isteyen arkadaslarima basarilar diliyorum.

Saygilarimla

Serdar Sualp
VATSIM-AVRUPA BOLUMU
Egitim Direktoru