Herkese yeniden merhabalar. Takribi 3 yıllık bir aradan sonra tekrar sanal hava sahasıyla buluşma fırsatı bulabildim. Hamlığımı bir iki çalışma ile attıktan sonra tekrar online uçuşlara başladım. Ancak sanırım unuttuğum bazı prosedürler var. Bilgileri tekrar tazelemek ve tüm dostlara vesileyle yeniden merhaba demek için konuyu açmayı uygun buldum.

* Öncelikle bir web sitesi karmaşasıyla karşılaştım. Ivao üzerinde Türkiye division için geçerli ve güncel web sitesi hangisidir. Aramalarımda bir kaç farklı site ile karşılaşıyorum.

*İçlerinden en güncel gördüğümde Turkey IFR tour 2012 adında bir evente rastladım ve ön hazırlıklarımı yaparak ilk bacağını tamamladım. Gelgelelim uçuşu bir yere log ediyormuyduk hatırlamıyorum. Doğruluğundan emin olamadığım division sitesinde de böyle bir yer bulamadım.

* Eş zamanlı olarak ATC hizmetlerine de devam etmek istiyorum. En son ayrıldığımda güncel TA ları squawk codlarını v.s bildiren bir operasyon kılavuzu ile I-Pack adında bir döküman vardı. Aynı veya benzer güncel dökümantasyona nereden ulaşabilirim. Üstte de belirttiğim üzere pek çok farklı division sitesinde farklı içerikte dökümanlar var. Samimi olmak gerekirse bir miktar kafa karışıklığı içerisindeyim

Tekrar bütün dostlara merhaba diyor. İyi uçuşlar diliyorum