5 sonuçtan 1 ile 5 arası
    Senior Member SlayemaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    SAMSUN, Turkey.

Ivao uçuş loglamak

Herkese yeniden merhabalar. Takribi 3 yıllık bir aradan sonra tekrar sanal hava sahasıyla buluşma fırsatı bulabildim. Hamlığımı bir iki çalışma ile attıktan sonra tekrar online uçuşlara başladım. Ancak sanırım unuttuğum bazı prosedürler var. Bilgileri tekrar tazelemek ve tüm dostlara vesileyle yeniden merhaba demek için konuyu açmayı uygun buldum.

* Öncelikle bir web sitesi karmaşasıyla karşılaştım. Ivao üzerinde Türkiye division için geçerli ve güncel web sitesi hangisidir. Aramalarımda bir kaç farklı site ile karşılaşıyorum.

*İçlerinden en güncel gördüğümde Turkey IFR tour 2012 adında bir evente rastladım ve ön hazırlıklarımı yaparak ilk bacağını tamamladım. Gelgelelim uçuşu bir yere log ediyormuyduk hatırlamıyorum. Doğruluğundan emin olamadığım division sitesinde de böyle bir yer bulamadım.

* Eş zamanlı olarak ATC hizmetlerine de devam etmek istiyorum. En son ayrıldığımda güncel TA ları squawk codlarını v.s bildiren bir operasyon kılavuzu ile I-Pack adında bir döküman vardı. Aynı veya benzer güncel dökümantasyona nereden ulaşabilirim. Üstte de belirttiğim üzere pek çok farklı division sitesinde farklı içerikte dökümanlar var. Samimi olmak gerekirse bir miktar kafa karışıklığı içerisindeyim

Tekrar bütün dostlara merhaba diyor. İyi uçuşlar diliyorum
    Onur Can AYTEK?N
    11.01.1984 / SAMSUN
    slayemall55@hotmail.com

Merhabalar;

İvaotr nin güncel web sitesi www.ivaotr.org dir.

Site içerisinde ATC veya Pilot pölümleri altında aradığınız dokümanlara ulaşabilirsiniz.

Tur raporlamalarını ise tours.ivao.aero web sitesinde Ivao ID ve şifrenizle girdikten sonra TR divizyonunu seçerek yapabilirsiniz

Kırımsız uçuşlar

Yer
    SAMSUN, Turkey.
    Ümit hocam teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. Bu vesileyle offical siteyi bulmuş olduk. Ancak uçuş raporlama ile ilgili verdiğiniz linkte aşağıdaki biçimde bir ifade çıkıyor.

<b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote">"Hi All, the MODA/Tours system is currently unavailable due shutoff of the ivaousa.org domain. Actions have been made to get it back on working. Reason for the shutdown was a over-usage of traffic volume. we expect this to be working within the next couple of days."</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote">
    Sanırım şansıma aksaklık bu günlerde yaşandı. Bu durumda site ile ilgili sorunun çözümünü beklemekten başka çare sanırım yok. Şu halde şunu sorayım. Ben bacakları uçmaya devam etsem ve site ile ilgili sorun çözüldüğünde o ana kadar yaptığım uçuşları raporlasam bir sorun teşkil eder mi ? Başka bir değişle raporlama sistemi ne kadar süre ile geriye dönük hizmet vermektedir? Tekrar teşekkür ederim.
    Onur Can AYTEK?N
    11.01.1984 / SAMSUN
    slayemall55@hotmail.com

2 ay geriye dönük uçuşları görebiliyoruz. Uçmanızda hiç sakınca yok toplu olarak raporlayabilirsiniz.

Yer
    SAMSUN, Turkey.
    Ümit Hocam tekrar teşekkür ederim ilginiz için.
    Onur Can AYTEK?N
    11.01.1984 / SAMSUN
    slayemall55@hotmail.com