Sayfa 1/2 12 SonSon
13 sonuçtan 1 ile 10 arası

Ivap [ERROR]No such VID / Password hatası

Selam arkadaşlar ivao da tekrar uçuşa başlamak istiyorum fakat çözemediğim bir sorun karşıma çıkıyor . Ne zaman ivap ın kullanıcı bilgilerini girip ( Copy Paste yaptım, manuelde girdim ) connect e bastığım zaman [ERROR]No such VID / Password hatası çıkıyor . Bunun için antivirüs ü sildim . Firewall kapadım , firewalldan ivap ı allow yaptım ama yinede banamısın demedi . Üstüne yeni bi şifre istedim ivaptan ama olmadı . Bu sorun Squawkbox ta da var onda server isimleri gözükmüyor . Yardımlarınıza ihtiyacım var . Bu arada modemin fw u kapalı .Şimdiden teşekkürler ve saygılar

Senior Member hakan737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    IVAO'Dan IDnizi tekrar aktif ettinizmi?yeni şifrenizi aldınızmı?
    Hakan 737 Güven İstanbul-1970
    TURKSIM Turksim Sanal Havacılık Akademisi

Evet hocam ilk isim aktiflestirmek oldu ve sifreler calismayinca yenisini de talep ettim ama herhangi bir degisiklik olmadi

Senior Member hakan737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    thyva forumunda diyorki server değiştirin bağlanmadığı zaman ama eminim onu zaten yapmışsınızdır. bende de yapmıştı server değiştirince düzeldi ama win7 ile ilgili özel bir problem varmı bilmiyorum.
    Hakan 737 Güven İstanbul-1970
    TURKSIM Turksim Sanal Havacılık Akademisi

Windows 7 Ultimate 64 bit kullanıyorum mesela bu sorun aynı şekilde flythy recorder içinde geçerli Squawkbox içinde ... Bunların connection ı nı engelleyen ve benim bulamadığım birşey var

Hakan hocam bi gelişmem var squawk box porttan dolayı çalışmıyormuş , açtım portu ve server listesi çıktı ivapta herhangi bi değişiklik yok acaba ivap ın portları farklı olabilir mi ?

IVAP için port 6809 hocam sizde kaç gözüküyor port numarası ?

6809 ve o portu açtım , mesela Squawkbox 6810-6811 gerekiyor açtım ve Squawkbox ta server listesi geldi. 6809 açmama rağmen hala çalışmıyor .

C:\Program Files\IVAO\IvAp

bu klasörde ki ivapconfig ve ivapnetint.exe dosyalarını özellikler kısmında uyumluluk bölümünde uyumluluk modunu xp seçin ve yönetici olarak çalıştır olarak deneyin hocam bir de. Bunları yapmış mıydınız daha önce ?

Hemen deniyorum hocam