Sayfa 2/2 İlkİlk 12
14 sonuçtan 11 ile 14 arası
    Senior Member hakan737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    "pilot ol"da hemen hemen aynı. Florida da eğitim veriyorlar. Sitelerinde herşey yazıyor ama ben açıkçası sitede uçuş okulununun adını açık ve net göremedim. Okula giden siteye göre 5-6 kişi var ama bana biraz gayrıciddi geldi. Belki siteleri böyle bir havada olduğu için zira açıklamalar hep duymak isteyeceğiniz şekilde yazılmış gibi. Bilmiyorum tabi iyimidir kötümüdür, o bölgede olup (mehmet ali oralardaydı eskiden...sahi mehmet ali nerede????) detaylı bir şekilde bilgi alabilen birisine sormak lazım.
    Hakan 737 Güven İstanbul-1970
    TURKSIM Turksim Sanal Havacılık Akademisi

Junior Member
    Yer
    Berlin, Germany.
    Merhaba Hakan hocam
    Okul müdürü Türk Yetkili TGRT deki programda egitim dönemi icerisinde 20 gün kadar bir kismini Avrupa lisans cevrimleri icin sanirim Romanya'ya gönderiyordu. Öylebir aciklama da vardi. Avrupa'da lisans sorunu yasamamasi icin.
    Ali ihsan PASLI-Berlin

Senior Member
    Yer
    Gainesvliie, USA.
    selamlar

Pilot ol.com amerikada ucus okulu degildir. sahibi ayni zamanda amator pilottur.Esas isi Turk sanatcilarin amerika'daki konser islerini duzenleyen director dur. Floridada ucak kiralarken aklina neden turkiye'den pilot egitimi icin ogrenci getirmiyorum deyip pilotol.com sitesini kurmustur ve florida'da THY'nin ucus okullarinda kullanilan ucaklar ( 2010 model cessna 172 g-1000 diamond twin star g 1000) ilen hizmet veren bir okul ilen anlasma yapmistir. Okulun kurallarina gore Turk ogrenciler sagdece pilotol.com araciligi ilen hizmet almaktadir. Bende florida'da ucus okulu arastirirken pilotol.com un anlastigi okula kayit oldum (usa vatandasi oldugum icin pilotol.com un ogrencisi degilim) ve su anda commercial bolumunu yapiyorum.

Turkiye'den gelecek ogrencilere pilotol.com u kesinlikle tavsiye ederim cunku kurucusu herturlu isler ilen ilgileriniyor mesela,

1) butun vize basvurundaki formlari kendi dolduruyor ( 11 eylul olayindan sonra 10 basvurunun 5 direk verilmiyor)

2) havalimanindan sizi kendisi karsiliyor,otelineze goturuyor.

3) size floridada kalacak yer buluyor (ev kiraliyor)

4) florida'da araba kesin alinmasi gerektigi icin araba alindiginizda butun araba isleri ilen ugrasiyor.

5) okuldan I20 formunu alsaniz bile TSA kontrolunden gecmeniz gerekiyor ( 2 hafta surer normalde) bu isleriniz ilen ilgileniyor.

6) saglik taramasina goturuyor.

Yani anliyacaginiz burada A-Z her turlu isleriniz hallediyor ve sanirim bunun icinde $2000 aliyor ( ama 2 hafta boyunca senin ilen ilgileniyor)

Senin baktigin okul sana 28 gunde ppl verir ama 28 gunde araba bile ogrenmek zorken ucagi unut. Birde simidk aldigin fiyatlara aldanma butun okullar en dusuk fiyati yazar aldigin fiyata % 30-40 eklemessen hayel kirikligina ugrarsin.sana en guzel fiyat listesi soyle olur;

1) ppl $11000- 14000
    2) ifr $ 9,500-12000
    3) com $ 10,000-12,000
    4) time building $75 saat ucreti baska bir turk ilen 5o degisik havalimanina giderek yapacaksin is basvurusunda inanilmaz bir reference.

pilot ol.com un calistigi okulun ucaklarinin en yalisi 2006 model genelde 2009 modeller ilen egitim ( glass cokpit) yapiyoruz, ucaklar 0. commercial ve multi yi twinstar g1000 glass copit ilen ogreniyoruz,bu fiyata bu ucaklari olan okulu bulamassin.

eger gelmek istersen bana telefonunu ver konusalim benim pilotol.com ilen bir alakam yok ama sahibini severim iyi bir insandir,kuzenim geliyor der senin icin indirimde aliriz.Okulun yarisindan fazlasi turk buyuzden jaa cevirilierini de ayni okuldan aliyorsun yani seni 14 tane sinava hazirliyor sinavlari gectikden sonra ucus testini amerikada degil avrupada (romanyada) aliyorsun.Zorluk cekmessin,pilotolcom ile gelen ogrenciler hayatlarindan cok memnunlar en ufak SIKINtilarinda hemen yardim alabiliyorlar. Ben sana okulun ismini veriyorum google da bir bak arastir.

http://airbornesystems.net/

Bana telefonunu verir isen daha detayli konusuruz,birde pilotol.com ilen gorusmeden once haber et sahibi ilen konusayim indirim almaya calisiriz.
    Franchise®

Senior Member
    Yer
    Gainesvliie, USA.
    Sakin fiyatlara ve bitirme gunune aldanma hepsi yalan ve gercegi yansitmiyor.Gittigim okulu sevmemin nedeni okulun sahibi ( video da konusuyor viny olan kisi) cok durust biri,bana $9,000 minimum olarak dusun dedi ve 9-15 arasina kesin biter dedi ve 13 ilen bitirdim.Arkadasin baska bir okula gitti ona $9,400 e garanti verdiler ve arkadas $14,000 e 1973 model steam gauge ucak ilen bitirdi,ve elemana sen fazla uctun bizim programin disina ciktin diye pahali oldugunu dediler.Hepsi yalan sana daha onceki yazdigim rakamlar gercekci (ben yaptim bu fiyatlara).

Jaa cevirisi;

Jaa lisansini buradaki hic bir okul veremes sana sagdece 14 tane ATPL sinavina hazirlar ve testi verir (test yeri birtek florida orlando) ucuslara hazirlar ama kontrol ucusunu avrupada yapmadan lisansi alamassin.Bu arada jaa ppl $ 5000 dollar cok komik bir rakam kendileri inaniyorlarmi bu fiyatlara merak ediyorum ( herhalde simulatorde ogretiyorlar) ))
    Franchise®