Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
37 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Selamlar

Senior Member
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    Tebrikler Ali hocam. Hayırlı olsun, iyi uçuşlar..
    Kıvanç Talip UÇAN

Uçak Aviyonik Teknisyeni

İstanbul / 1991

http://www.jetphotos.net/showphotos.php?userid=55072

Senior Member hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    , Turkey.
    Çok güzel Ali hocam, Hayallerin gerçekleşmesi muhteşem. Havacılığın bu kısmı, bir pilot dan öte, muhteşem bir eğitimci ve hoca kazandı. Umarım kıymetinizi bilirler.

Senior Member fatih.koz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, TR
    Ali Hocam tebrik ediyor , emniyetli ve keyifli uçuşlar diliyorum ...

Sayenizde sanal havacılık alanında profesyonel havacılığa bir katkı daha sağladık , umarım genç arkadaşlarımız da ileride sizin gibi profesyonel havacılığa geçiş yapar ve ülke havacılığına az da olsa bir katkımız olur bu işe gönül verenler olarak ...

Sevgiler
    B. Fatih KOZ [Antalya / Southwind Airlines / Flight Dispatcher, Instructor]

[ X-Plane 12 / MsFs 2020 / DCS 2.7 ]
    [ AMD Ryzen5 5600X / Nvidia RTX 3060 Ti 8GB / 32GB DDR4 Ram | Asus TUF Gaming FX505DV: AMD Ryzen7 3750 / Nvidia RTX 2060 6GB/ 16GB DDR4 Ram ]

Senior Member gokmanpi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara, Türkiye
    Sn.Ali Hocam tebrik ediyor , emniyetli ve keyifli uçuşlar diliyorum ... Darısı bu mesleğe gönül vermiş nice genç dostlarımıza...
    Saygılarımla

Senior Member
    Yer
    , Turkey.
    Açıkçası fotoğraflardan ziyade son kısım ilgimi çekti.

Engel tanımamak ve hayalleri ertelememek..
    Ömer Faruk
    1986/LCEN

Hocam,onur duyduk,zaten geçmişinizi biliyoruz ama profesyonel olarak sizi göklerde görmek çok hoş elbette.

Son yazdıklarınız genç arkadaşlar için de çok önemli elbette biz zaten hayallerimiz gerçekleştirmek için yaşlandık nasılsa :-)

Banned
    Yer
    Türkiye
    Ali Hocam hayırlı olsun, adınıza gerçekten çok sevindim. Dertsiz, tasasız bir uçuş hayatı diliyorum size.

Senior Member tk1550 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    Ali hocam,

Tebrik ederim, kazasız belasız uçuşlar

Denk gelirse bir gün sizide yakalarım fotoğraflarda

Saygılarımla

Senior Member Serhat ERVATAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Bursa, Turkey.
    Ali hocam, onur duydum, hayallerinizi ertelemediniz, tebrik ederim.
    Serhat ERVATAN,
    servatan@trvacc.org
    Bursa

Member alicamat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    Değerli Arkadaşlar,

Verdiğiniz nazik yanıtlar ve iyi dilekleriniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

İnsanın hayatında birtakım fırsatlar karşısına çıkıyor. Bu fırsatları tanımak ve yerinde değerlendirmek maddi manevi büyük kazançlar sağlıyor. Bunu yaparken de kararlılık ve hedefi hep takip etmek olumlu sonuç almanıza yardımcı oluyor. Herşey IFTC de simülatörde uçmaya gitmemiz ile başladı. Benim için de bir dizi fırsat peşpeşe önüme çıktı. Bu fırsatların değerlendirilmesinde Faruk Baran Hocamız büyük rol oynadı. Bana yol arkadaşı oldu, birçok sefer vaz geçme noktasına geldiğimde destek olup yanımda durdu ve devam etmemi sağladı. Kendisine bu vesile ile çok teşekkür ederim.

Resimler fiyakalı gözüksede, meslek olarak mesailer uzun ve yorucu. Uçuş aralarında yerde kaldığınız süreler çok kısa. İnanın tuvalete gidecek zaman bulamıyorsunuz. Gece eve gelip yatağınıza uzandığınızda vücudunuzun her köşesinin ağrıdığını hissediyorsunuz. Tabiki bunun yanında güzel bir uçuşu takiben uçağı park edip, evrak işlerini de tamamladığınızda duyduğunuz haz da bir başka.

İlginç iki anımı da sizlerle paylaşayım; işin başlangıcında, bundan takribi birbuçuk iki yıl önce CPL lisansları canlandırmak ve tazelemek için sabah 06:05 seferi ile yolcu olarak Adana’ya gitmiştik. Geçenlerde aynı seferde F/O olarak görev yaptım. Bir diğeri; yıllarca kokpitte uçabilmek için Kaptan’lara ricada bulundum. Geçenlerde Bodrum’a pas ekip götürdük. Harici kontrolleri yaparken, karşılaştığım iki Kaptan gelip elimi sıktılar ve uçuş için bana teşekkür ettiler. Bir gün böyle bir şey olacağı aklımın ucundan geçmezdi. Hayat ne ilginç, söyleseler inanmazdım.

Eğitim süresince değerlendirdiğim bir husus da sanal ortamın gerçek eğitime olan faydaları oldu. Diğer arkadaşlardan da duymuş olduğum gibi bir sefer de kendim bizzat şahit oldum; Sanal Havacılık ortamının sağladığı ATC konuşmalarının ne kadar faydalı olduğunu söylesem yeteri kadar vurgulamış olamam. Bir çok pilot adayı sadece bu ATC konuşmaları eksikliğinden oldukça zorlukla karşılaşıyor ve eğitimleri uzuyor. Pilot adaylarının ATC konuşmalarını sanal ortamda halletmeleri büyük avantaj sağlar. Uçak konusuna gelince B738 için konuşuyorum, PMDG veya benzeri seviyede bir simülatör, FMC programlaması, MCP kullanımı, PFD-ND panel kullanımı, Overhead Panel kullanımı hakkında muazzam bilgi sağlıyor. Bu simülatörleri gerçeğe yakın prosedürlerle kullanmanın eğitime çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Hatta şunu da söyleyebilirim, eğitim sırasında yaşadığım bazı zorlukları eve geldiğimde PMDG de deneyerek ve tekrar ederek aştım. Kısacası eskiden kullandığım bir slogana döneceğim “As Real As You Make It”, sanal ortam hakikaten faydalanabileceğiniz çok güzel imkanlar sağlıyor, bunları gerçeğe yakın kullandığınız oranda istifade edebilirsiniz.

Şimdilik eklemek istediklerim bu kadar, hepinizi sevgiyle kucaklıyorum,

Ali Camat