Sayfa 1/2 12 SonSon
17 sonuçtan 1 ile 10 arası
    Senior Member fatih.koz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, TR

AI Trafik Pakedi Önerisi

Arkadaşlar selamlar,

Bildiğiniz gibi uzun süredir simulatöre uzağım , yeni yeni kurulum ve kullanım isteğim/imkanım oluyor ...

Elimde Fs için gereken tüm eklentiler mevcut birkaç eksik dışında , o konuda bir sıkıntım yok ancak sürekli değişen ve gelişen AI paketlerini neredeyse 2 yıldır takip edemiyorum .

Bu konuda paket adı , download linki ( hotfile - torrent - rapid vs. ) önerilerinize açığım .

Hazır elim değmişken temiz bir win7 ve simulatör kurulumu sonrasında TRAI 2011'i de yapayım diyorum ( Sky'ımızın iç hatlarını ve Borajet'i de dahil ederek ) .

Sevgiler
    B. Fatih KOZ [Antalya / Southwind Airlines / Flight Dispatcher, Instructor]

[ X-Plane 12 / MsFs 2020 / DCS 2.7 ]
    [ AMD Ryzen5 5600X / Nvidia RTX 3060 Ti 8GB / 32GB DDR4 Ram | Asus TUF Gaming FX505DV: AMD Ryzen7 3750 / Nvidia RTX 2060 6GB/ 16GB DDR4 Ram ]

Senior Member
    Yer
    Sakarya, Turkey.
    Ben WOAI'nin Al'lerini kullanıyorum.Yalnız Win7'de problem oluyor yüklerken.Mesela en son yüklediğim trafiği,varolan trafikle değiştiriyor.İçine eklemiyor.Bu da manuel yüklemeye sebep oluyor.Elle yüklemekte çok zor.Bir türlü çözemedim.Win7 kuracaksanız bilginiz olsun.Problemi çözerseniz benim haberim olsun)
    Saygılar..
    Sezgin GÜL
    1980/Sakarya

Intel(R) Core(TM) İ7 CPU 950 @ 3.07GHz/Kingston (6GB) @ 1600MHz DDR3/Sapphire HD5830 @ 1024 Mb.(64bit) GDDR5/Samsung 22\'\' LCD Monitör/1TB HD 7200RPM/Windows 7 Ultimate 64 bit

Senior Member
    Yer
    Izmir, Turkey.
    Morten's AI
    Aslında freeware ve biraz eski ama arkadaş üşenmeyip neredeyse herşeyi toplayıp tek bir paket yapmış.
    Güzel tarafı, yüklendiğinde tek bir bgl yerine her havayolu ayrı ayrı geliyor. Firma ekleme veya çıkartma kolay.

http://torrents.thepiratebay.org/513...29.TPB.torrent
    Arslan \"scenery koleksiyoncusu\" Türegün
    35,5 // 1966

Senior Member
    Yer
    Kütahya, Turkey.
    <b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"> Morten's AI
    Aslında freeware ve biraz eski ama arkadaş üşenmeyip neredeyse herşeyi toplayıp tek bir paket yapmış.
    Güzel tarafı, yüklendiğinde tek bir bgl yerine her havayolu ayrı ayrı geliyor. Firma ekleme veya çıkartma kolay.

Arslan "scenery koleksiyoncusu" Türegün
    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote">
    Arslan hocam,

Gerçekten çok kapsamlı ve kolay kullanılabilir bir paket belki de AI paketleri içinde 1 numara.

Ancak [u]FS açılışında çok fazla bekleme yaptırıyor</u>, bu paket çok güçlü bir PC istiyor , kullanacak arkadaşlara , malumat.
    Süleyman CiRiT
    Kütahya-1955

Senior Member hakan737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    Eğer sabrınız varsa bunun bir çözümü var. Açılışta AI paketlerinden dolayı çok zamang eçiyorsa bunun nedeni AI trafiklerde kullanılan tüm uçakları tarıyor olması. YAni bu uçaklar "aircraft select" listesinde görünür haldelerse FSi açılışta gereksiz şekilde yoruyorlar anlamına geliyor.

Bunun için AirED isimli minicik bir program lazım. AirEd yardımı ile AI paketlerinde kullanılan AI modellerinin AIR dosyasına girerek her bir modelin (sadece model textureler bazında değil) aircraft type'ını değiştirmek gerekli;
    type=0 FS'de görünür
    type=2 FS'de görünmez

World of AI'nin modelleri mesela görünmez olarak gelir.(listede)
    Hakan 737 Güven İstanbul-1970
    TURKSIM Turksim Sanal Havacılık Akademisi

Yer
    Istanbul, TR
    Morten'de de görünmez geliyor uçaklar , aynı mantıkla yavaşlamayı minimuma indirmek için bende her yaptığım pakette görünmez tercih ederim uçakları (görünür de opsiyonel sunabilirim )

Morten pakedini Arslan ağabey'in önerisi ile indirdim , henüz kendi pc'me kurmadım ancak güçlü bir pc'ye kurdum denedim . Açılıştaki gecikme kaçınılmaz çünkü görünmez bile olsa binlerce uçağı okuması gerekiyor simulatörün .

Bu beklemeyi de minimize etmek için diski defraglı tutabilirsiniz veya çok paranız varsa simulatörü SSD ( Solid State Disk ) tabir edilen içinde hareketli parça olmayan (kafa ve motor yok - USB belleklerin büyüğü gibi düşünün) yeni nesil disklere kurabilirsiniz ( fiyatları cidden pahalı , boyutları ise şimdilik düşüktür bence almak için henüz erken birkaç sene sonra fiyatları iyice düşecektir normal diskler bitince )

Sadece Fs9 kullanıyorsanız RAID 0 çözümü de bu süreyi biraz azaltabilir ( FsX pek RAID sevmiyor malumat olsun ).

Morten'in kaçınılmaz yavaşlamasının yanında bence en büyük artısı her firmayı ayrı BGL olarak sunması , böylece olası güncelleme ve/veya fazlalık olmasın diye iptallerde işimiz müthiş derecede kolaylaşıyor .

TRAI 2011'i tasarlarken Morten kullanıcılarına özel bir paket düşünüyorum ( aktif / dekatif etme kısmı otomatik - mevcut uçakları kullanabilen bir yapı var aklımda ).

Bu arada aklımdayken yazayım AirED ile uğraşmak zor gelirse bu işi otomatik olarak yapabilen ve sisteminizi tarayıp tüm AI'leri bulabilen ( IVAO uçakları dahil - sizin verdiğiniz kritere göre arama yapabilen ) BBQ HideAI isimli bir araçta var . TRAI paketlerine ekliyordum , onu da kullanabilirsiniz .

Sevgiler

[ AMD Ryzen5 5600X / Nvidia RTX 3060 Ti 8GB / 32GB DDR4 Ram | Asus TUF Gaming FX505DV: AMD Ryzen7 3750 / Nvidia RTX 2060 6GB/ 16GB DDR4 Ram ]

Senior Member hakan737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    Fatih bak o BBQ hideAI süpermiş. Benim bilgisayar yamalı bohçaya döndü, FS karga topal çalışıyor,ileride yeni makine kurarsam o benim çok işime yarayacak.Şimdiki hali ile AIleri kaldırdım ama backupd duruyorlar ileride kurunca WOAI haricindekilere bundan lazım bir tane , sağolasın.
    Hakan 737 Güven İstanbul-1970
    TURKSIM Turksim Sanal Havacılık Akademisi

Senior Member tk1550 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    Fatih hocam halen planınız geçerli mi TRAI 2011 için?

Yer
    Istanbul, TR
    Şu an için sanal havacılık ile ilgili tüm projelerime ara vermiş durumdayım ... Sıcaklar , isteksizlik , iş yoğunluğu ve yorgunluk ana sebepler

Adı Summer 2011 mi olur yoksa Winter 2012'i mi bilemem ama bir ara güncelleyeceğim TRAI'yi o kesin ...

Sevgiler

Junior Member
    Yer
    ?zmir, Turkey.
    Fatih kaptanım, bu konuyu açalı baya uzun bir süre olmuş ama yinede belki yardımcı olabilirim diyerek AI trafik paketleri hakkında fikir sunmak isterim. Şahsen offline uçmayı tercih eden biri olarak AI trafik en hassas olduğum konuların başında geliyor diyebilirim. Uzun süre FS9 kullandıktan sonra FSX'e geçiş yapınca "acaba hangi AI trafik pakedini kullansam?" sorusu kafamda belirdi hemen. FS9'da Mortens AI kullanıyordum. FSX ile yine Mortens kullanayım dedim ama nedense Mortens AI paketini FSX'de çalıştıramadım (bir yerde yanlış yapıyorum heralde). Hal böyle olunca paralı AI trafik paketlerini araştırmaya başladım ve AirNavFsTraffic ile karşılaştım. Programın özelliklerini okumak beni baya heyecanlandırdı çünkü FSX'i başlatmadan önce bu programı çalıştırınca internetten online olarak o anki dünya üzerindeki hava trafiğini indiriliyor ve bir BGL dosyası olarak bu trafik simulatore entegre ediliyordu. Böylelikle gerçek hayatta gerçekleşen bütün rötarlar, iptal edilen uçuşlar, ek seferler, vs..simulatöre yansıtılacak ve çok gerçekçi bir hava trafiği ortamı yansıtılacaktı. Bu güzel özellikler için her 3 ayda bir 100 TL gibi bir para ödemeniz gerekiyor tabi.(abonelik sistemi ile çalışan bir program bu). Denemeye değer buldum ve indirip abone oldum şahsen. Ama sonuç hayal kırıklığı malesef! Belki ABD ve batı Avrupada uçunca o kadar hissedilmiyor fakat benim gibi Türkiye üzerinde uçunca birçok havayolunun eksikliği hemen ortaya çıkıyor. Ayrıca karşılaştırmalar yaptığımda ürünün reklamında söylendiği gibi bire bir canlı hava trafiğinin oyuna aktarılmadığını gördüm.AirNav FsTraffic sonuç olarak geliştirilirse yani bütün hava yolları eklenirse gerçekten çok güzel bir AI trafik paketi olabilir ama en azından şimdilik tavsiye etmiyorum.
    İkinci AI maceram ise popüler olan başka bir paralı AI trafik paketi olan Ultra Traffic 2 ile oldu. Havayollarının gerçek tarifelerini kullanan bu programın yine en büyük eksikliği birçok havayolunun temsil edilmemesi. Gerçi "repaint" inidip UT2'ye eklemek kaydı ile bu eksiklikleri giderebiliyorsunuz.Eksiksiz bir AI traffic biraz daha emek gerektiriyor yani bu paralı paket ile.
    Sonuç olarak şuan World Of AI paketlerinin tamamını indirdim ve kullanmaya başladım. Türkiye ve çevresinde uçarken karşılaşabileceğiniz çoğu havayolu WOAI içerisinde mevcut bence. Zevk alarak kullanacağınızı düşünüyorum. Mortens kurduysanız o da gerçekten tatmin ediyordur diye düşünüyorum..
    İyi uçuşlar..kazasız inişler dilerim..
    FER