Sayfa 1/3 123 SonSon
23 sonuçtan 1 ile 10 arası
    Senior Member Arno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, Turkey.

Out Of Memory Hatas?

Konuya direkt girip kafa ?i?irmiyim,Vista 32bit tüm update'ler yüklü 2600mhz E6550 i?lemci 2gb ddr2 ram 8800GTS ekran kart? 250GB SATA + 400 ve 500 olmak üzere iki harici harddisk,bu donan?m ile xp'de bu hatay? almazken ki FS inan?lmaz derecede addon uçaklar ve scenery'ler ile doluydu ?imdi temel eklentiler ile memory hatas? al?p FS kapan?yor.

??in ilginç yan? görev yöneticisinden bakt???da FS 1.5gb'ya yak?n ram kullan?yo gözüküyor sanal bellek art??? ile de pek bi etki olmad?,ba?ka önerebilce?ini bir tavsiye var m?d?r?

Yada herhalde vista ile bu donan?m fs9 için yetersiz kal?yor herhalde?

Arno Aksu
    ISTANBUL/1988
    Painter & Scenery Designer
    arno_aksu@yahoo.com
    arnoaksu@windowslive.com

Senior Member
    Yer
    , Turkey.
    Sistemin yetersiz kalams?ndan ziyade i?letim sistemi ile ilgili bir hata bu. win7 ve vista 32 bit i?letim sistemleri out of memory hatas? ile me?hur birçok yerde okudu?um kadar?yla. bu sebeple en mant?kl? i? vista veya win 7 64 bit'e geçip bu tip sorunlardan kurtulmak.
    Uygar

Win 7 64bit 'de FS2004 ve FSX'de cok uzun ucus veya cok ucak / secenery degistirince ayni hata oluyor ve memory ayni sekilde 2gb.

Diger makinada 8gb var ayni ozelliklere ve isletim sistemine sahip. Hata almiyorum.

Yer
    Istanbul, Turkey.
    Hasmet Dede kusura bakma forumda aramak bi an aklima gelmedi bu kadar kisi ayni sorunu almis cozum sceneryde gozukuyor aksam eve gidince deniyelim bakalim.

Arno Aksu
    ISTANBUL/1988
    arno_aksu@yahoo.com
    arnoaksu@windowslive.com

Senior Member
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    9.1 yamasini unutmus olmayasiniz! (?)
    Turgut Hakki Ozdemir
    1979 - Istanbul/Kadiköy

Ayn? sorun bende yine olmaya ba?lad? nedense sadece LTBA'da out of memory hatas? ald?m..LTFJ ve LTBS yüklü de?il..Anl?yamad?m neden
    intel core 2 duo E7400 G-FORCE 9500GT 512 4 GB RAM kullan?yorum Ana kart?m Gigabyte P31-ES3G
    AYJET FLYING NINERS
    EMIRHAN KÖKSAL

Yer
    Istanbul, Turkey.
    Dun aksam itibariyle ltfj ve ltbs limanlarini kaldirdiktan sonra hic bir hata almadim..

Arno Aksu
    ISTANBUL/1988
    arno_aksu@yahoo.com
    arnoaksu@windowslive.com

Senior Member Ferdi Vefa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    , Turkey.
    Sorunu bende ya?ad?m. Sa?olsun Arslan yol gösterdi düzeltim. Sistemim Windows 7 Ultimate 64 Bit.

<b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote">You have to specify a linker flag /LARGEADDRESSAWARE in the image header of fs9.exe because FS9 is a 32 bit application and only uses 2 GB of virtual adress space.
    With the largeaddressaware flag under your 64 bit OS it's possible for FS9 to use up to 4 GB address space.
    Get CFF Explorer (http://ntcore.com/exsuite.php) open fs9.exe, open file header then go to "click here" and mark "App can handle &gt;2gb addresset", save and close fs9.exe.

Preventively backup your fs9.exe before if something goes wrong.</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote">
    Yaz?l? adresden exsuiteyi indirip fs9.exe dosyas?n? 2 GB Ram üstü görecek ?ekilde modifiye edin. Bende i?e yarad?. LTFJ - LTBS rotas?n? sorunsuz uçtum.
    Win10 Pro 64 Bit/i5-9400 16 GB/nVidia GTX 1660 Ti
    P3D v.4.5/FSLabs A3xx//Orbx/ASN/vPilot/

Senior Member BEST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    , Turkey.
    Ferdi ve Arno kaptan?m merhabalar.
    Öyle görünüyor ki, sorun yaratan sistemlere göre LTFJ ve LTBS'yi yeniden elden geçirerek LOD seviyesi dü?ük, daha az frame harcayacak hale getirip, 2011 model olarak sunmak elzem oldu san?r?m. Önümüzdeki günlerde bu i?e yo?unla?aca??m. Sayg?lar?mla..
    Keyifli Uçuslar.
    Nuri GUVEN-1957