7 sonuçtan 1 ile 7 arası
    Senior Member vikartindur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Kuşadası, Turkey.

THK ?nönü Meydan? - Mini Spotting

Merhaba, haftasonu ?nönü'den geçerken THK ?nönü Meydan?'na u?rad?k ve planör ve para?üt kurslar? hakk?nda bilgi ald?k. Birkaç kare de fotoğraf çektik:

1. Planörler

2. Planörler

3. Abim (Tolga Bilgi) ve ben..

4. ?stikbal Göklerdedir

5.

6.

7.

8.

9.

10.

Bonus (Ölüdeniz'de yamaç para?ütü yaparken)
    Tuna Bilgi - 1977

ASUS G-750 Notebook (Modifiyeli win.10 )
    MSFS - 2020
    X-Plane 12 bekliyorum

Senior Member KeremBektaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Izmir, Turkey.
    Görülmesi gereken bir yer Eski?ehir ?nönü Meydan?

Senior Member hakan737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    e uçmad?n?zm? planörle???
    Hakan 737 Güven İstanbul-1970
    TURKSIM Turksim Sanal Havacılık Akademisi

Yer
    Kuşadası, Turkey.
    <b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote">e uçmad?n?zm? planörle???

<div align="right">Originally posted by hakan737*-*16/08/2010*:* 13:41:58</div id="right">
    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote">
    Merhaba Hakan hocam,

Kurs al?nmadan 15 dakikal?k e?itimle planör uçuşu uygulamas?na son verilmi?. ?nönü'de sadece kursiyerler vard?.

Konu?tu?umuz bir uçuş hocas?, Ayaza?a'da bir pist yap?ld???ndan, bu piste iki adet planör tahsis edilmesini sa?lad?klar?ndan bahsetti. Burada açacaklar? okulda bahsetti?iniz k?sa uçuşlar? da yapt?racaklarm??.
    Tuna Bilgi - 1977

MSFS - 2020
    X-Plane 12 bekliyorum

Senior Member hakan737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    içimden kocaman bir laf geçti ama burada yazmamay?m! insanlar kalk?p taaaaaa oraya geliyor ve 15 dakikal?k bir uçuşu (üstelik ücreti ile-ki cüz-i bir ücrettir) kald?r?yorlar. THK'n?n Türkiye'deki sivil-sportif havac?l???n neresinde oldu?unu hakikaten çok merak ediyorum. Ayaza?a'ya pist yang?n söndürme uçaklar? için yap?l?yor. Asl?nda çok önceden beri Fatih orman? içinde bir toprak pist vard?. Dahada ilginci, ayaza?a'da planörle nas?l uçacaklar onuda ayr?ca merak ediyorum.Da? yok tepe yok, Fatih Ormanlar?n?n göbe?inde hertaraf bast?r?c? dolu!!!
    Hakan 737 Güven İstanbul-1970
    TURKSIM Turksim Sanal Havacılık Akademisi

Yer
    Kuşadası, Turkey.
    <b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote">içimden kocaman bir laf geçti ama burada yazmamay?m! insanlar kalk?p taaaaaa oraya geliyor ve 15 dakikal?k bir uçuşu (üstelik ücreti ile-ki cüz-i bir ücrettir) kald?r?yorlar. THK'n?n Türkiye'deki sivil-sportif havac?l???n neresinde oldu?unu hakikaten çok merak ediyorum. Ayaza?a'ya pist yang?n söndürme uçaklar? için yap?l?yor. Asl?nda çok önceden beri Fatih orman? içinde bir toprak pist vard?. Dahada ilginci, ayaza?a'da planörle nas?l uçacaklar onuda ayr?ca merak ediyorum.Da? yok tepe yok, Fatih Ormanlar?n?n göbe?inde hertaraf bast?r?c? dolu!!!

<div align="right">Originally posted by hakan737*-*16/08/2010*:* 14:54:39</div id="right">
    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote">
    Aynen kat?l?yorum söylediklerinize Hakan hocam. Malesef durum bu ?ekildeydi.
    Tuna Bilgi - 1977

MSFS - 2020
    X-Plane 12 bekliyorum

Senior Member
    Yer
    istanbul, Turkey.
    Hakanin sozlerine %100 katiliyorum,
    yakinda sizlerle Amerikada cessna 172 ile yaptigim ucus resimlerini ekleyecegim , ama once bir olayi buradan anlatayim,

Yerel bir meydana gidip General Aviation sirketlerinden birinin ofisine girdim,oturan sekretere bir Cessna kiralamak istiyorum,burada ucus yapmayi ozledim dedim,kadin bir instructor cagirdi...gelen cocuk saati 85 $ 'a bir C-172 nav3 kirlayabilecegimi soyledi,bende tamam yarin gelip islemleri yapalim derken,(yanimda lisans vs yoktu otelde birakmistim) instructor cocuk "I trust you" diyerek ucagi verdi..sadece bir forma imza attim,bir iki bolum doldurdum,sirketin kapisindan girip (sari cizmeli mehmet aga misali ) ucakla pist basina gelme surem arasisadece 20 dk....ucus bitince sirkete dondum kadina "ben bu olayi kendi ulkem Turkiyede yapamiyorum-Turk vatandasi oldgum halde" dedim.....kadinin yuzunde bir tebessumle bana "you are not in Turkey" dedi......

Planor ucuslarinin kaldirilmasina hic sasirmadim,hatta yakinda Inonuye giris icin bile Apron karti isteyebilirler !
    Semih Numan\\ istanbul

SEMPER FI
    IN GOD WE TRUST,OTHERS MUST SHOW ID