Umut Hocam öncelikle hemen ?unu yazmal?y?m. Yanyana saatlerce durup, gider ayak sohbeti koyula?t?r?p, tad?n? alamadan neticelenmesine sevinmeli miyim, üzülmeli miyim bilemiyorum.

Seviniyorum çünkü birgün tekrar bir araya gelmemize vesile olur umar?m; üzülüyorum çünkü kimbilir ne kadar çok fikir al??veri?inde bulunabilirdik.

Yan?nda; özellikle de SkyVA'y? sizden dinlemeyi çok isterdim. Sayfalar?n?z? gezerken tek " hmmmmm..." dedi?im sitedir.

Özdes Hocam, AI trafikleri MTL'ler ile paralel olarak götürmek istiyoruz. IVAO 'nun MTL linkleri AVSIM 'i i?aret etti?inden ve AVSIM'in hepimizin malumu veritaban? s?k?nt?s?, bize "AI calismalar?m?zda aksamalar" olarak geri dönmekte.

?u anda rotalar?m?z kendi tuttu?umuz ayr? bir veritaban? içerisindedir ve eklenen/ç?kar?lan tüm uçuşlar?m?z sürekli bu veritab?n?nda güncellenmektedir.

Ayn? zamanda bu uçuşlar AI TRAFFIC dosyalar?na da ayr?ca i?lenmektedir ki; bu i?lemler uçuş ekleme/ç?karma konusunda bize 2 defa ayr? i? ç?kard???ndan, kolay kolay "hadi ?uraya da buraya da uçal?m" diyemiyoruz.
Keza her trafi?in (Dept.-Arr.) saatini de yaz?yorsan?z mümkün de de?il zaten.

AI Uçaklardan eksiklerimize ula?abildi?imiz gün, boyamalar? da biter bitmez ve uçuşlar "zaten haz?r oldu?undan" ayn? gün içerinde yay?nlanabilir olacak.

Unutmadan; bu ba?l?kta yazan ki?ilerden biri , "bana [assignment] görev uçuş atamas? olursa ben ANK ile uçar?m, yoksa bir dolu rota aras?ndan seçim yapam?yorum" demi?ti.

Kulland???m?z yeni yaz?l?m sayesinde görev uçuşlar? atayabiliyor, uçuş rotalar?m?z d???nda pilotumuza bulundu?u limandan, beklemedi?i Charter uçuşlar? verebiliyoruz.

N'apal?m, gruplara "kusura bakmay?n" m? diyelim ???

EDIT : Unutmadan...