Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası
    Senior Member tk1550 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, Turkey.

LTBA-LTCG-Uzungöl-LTCG-LTBA Trip Report

Selamlar,

Geçti?imiz günlerde askerlik dönü?ü stresi azaltmak amac?yla k?sa bir haftasonu kaçama?? planlad?m..

Konu epeyce uzun bu nedenle umar?m s?k?lmazs?n?z.Sadece tayyare yok, hatta tayyare olay? epeyce minumumda ama trip report i?te ??te üstad Bülent Kavakkoru ile ?stanbulda ba?lay?p yine ?stanbulda sona eren bir haftasonu...

Her zaman söylüyorum Metrobüs olmasa biz ne yapar?z diye

Yolculuk öncesi Bülent a?abeyin Türk Kahvesi ikram? süper geldi..Mekan Kahve Dünyas? / Bahçelievler Metroport

Fazla vaktimiz kalmad??? için havaliman?n?n yolunu tuttuk..

Ak?am?n geç saatlerine yakla?t???m?z için epeyce tenha

Eski ofisimde bir müddet arkada?lar?mla oturduk, sonra D?? Hatlardan ?ç Hatlara do?ru yolland?k...

?ç hatlara geldikten sonra farkettimki çok vaktim kalmam??, Bülent a?abeyle vedala??p, güvenlik kontrolünden geçtikten bir süre sonra uça?a geçtim...

Koltu?um önceden belirledi?im ?ekilde 738'lerin en kral yeri 29F'ti. Ancak yan?ma oturan 6 ayl?k Efe ve ailesi k?sa süreli(1,5 saat kadar) kabus ya?amama neden oldular. Efe uyurken durmaks?z?n kafas?n?,kolunu,baca??n? taraf?ma sallarken annesi ise zavall? babas?n?n ba??n?n etini yemekteydi. ?nan?n babas?na ac?d?m Efe'nin Evlenmeyi bir kez daha dü?ündüm yol boyunca..

Tayyarenin tamamen dolu olmas?ndan mütevellit yer de?i?tirme hayallerimde suya dü?tü.Foto?rafta uzaklarda görünen acar tombalakta yol boyunca hostes ablalara ayar vermekteydi

Bu kareyi taksi esnas?nda çektikten k?sa bir süre sonra Efe'nin annesi e?ini b?rak?p bana sard?.Foto?raf makinesinin yasak oldugundan bahsediyordu ki, susturup makineyi k?sa bir süre için kapatt?m..

?ahsi fikrim THY'nin Avrupa'n?n en iyi ekonomi s?n?f? ikram?na sahip oldu?u ?eklinde. A?abeyimin ikram sektöründe çal??mas?ndan dolay? LTBA'ya uçan birçok firman?n yemeklerini tatma imkan?m oldu. THY gibisi yok diyebilirim...Tekrar söylüyorum "?ahsi" fikrim...

?kramdan sonra Efe'nin hareketsiz kalmas?, annesininde susmas?yla biraz uyuklad?m.. ?ni?ten sonra bir kaç kare çekip araç için oto kiralamaya gittim.E?er Trabzon'a giderseniz havaliman?nda birçok oto kiralama firmas? görebilirsiniz. Ben en ba??ndan beri Eco RentACar'? tercih ediyorum. Kiralad???m araçta genelde Mitsubishi Colt oluyor. Fiyat? oldukça uygun, yeterince konforlu,ekonomik ve atik.

Apronda bir Anadolujet ve benim geldi?im K?r?ehir tayyaresi

Kiralama bedeli 60TL. Üç gün boyunca durmaks?z?n gezdim 60TL'lik yak?t harcad?m...

Ertesi gün Uzungöl yolculu?undan evvel üniversiteden kalma arkada?lar?mda Türk kahvesi ?smarlad?lar.. Bu kez mekan Trabzon Mimar Odas? idi. Bahçesi kafe olarak i?letiliyor. Aç?k havada ve rahat bir yer...

Kahve Dünyas? kadar ?atafatl? olmasada köpüklü

Uzungöle giderken fazla fotoğraf çekemedim.Keza en son gitti?imden bu yana uzun zaman olmu?tu. Ak?am hava kararmak üzere oldu?undan ve k?? sonras? yollar?n nas?l oldu?unu bilemedi?imden dikkatimi yola vermek durumundayd?m.

Uzungöl'e Trabzon-Rize aras? sahil yolundan gidebilirsiniz. Of'a kadar yakla??k 60 km, Of'tan sonra ise yer yer stabilize ama genelde asfalt olan yoldan Ta?hana,Dernekpazar? ve Çaykara'dan geçerek 40 km civar? sonra Uzungöldesiniz

Uzungölde konaklamak için bir çok otel ve motel mevcut. Bunlar?n kimisi oda olay?na vak?f iken kimisi ise bungalov tarz?n? benimsemi?. Kalmak için ?nan Karde?ler'i seçtim. Bungalov+kahvalt? 100TL'ydi.Di?erlerine göre çok uygun ve servisi kat kat üstün.. Fazlas?yla memnun kald???m? söyleyebilirim..

Ak?am yeme?i için restaurant bölümü.. Önce çorba ard?ndan tabiki alabal?k

Sabah kahvalt?s? aç?k büfe, bay?lana kadar yiyebilirsiniz. Ben ilk a?amay? resimledim. Sonras? için sa?l???m elvermedi

Kahvalt?n?n vazgeçilmezi!! ?stedi?inizi söyleyebilirsiniz. M?hlama, Kuymak vs vs vs.. Ben yeme taraftar?y?m, ismiyle ilgilenmem

Kahvalt?dan sonra yürüyü? iyi gelir. Keza haz?ms?zl?ktan zaafiyet geçirebilirsiniz

Manzara sakin ve huzur verici

Uzungöl için manzaralar asl?nda sabittir ama yinede bak?lmaya de?er

Gölün sahiplerinden kendisi

Güneye yaylalar?n taraf?na do?ru giderseniz ?elalelerin oldu?u yer birkaç kilometre.. Ayr?ca gölü boylu boyunca fayton
    ile gezebilirsiniz..Burada amaç faytondu ama sahibi poz verdi nedense "Ford Cafe" ve "Yurdum ?nsan?" karelerine dikkat diyorum

Bir ba?ka ak?am yeme?i için restoran ve lokantalar?n oldu?u k?y?ya yürüdük.?yi diye tahmin etti?imiz mekan hüsran ç?kt?.
    "Kar???k Izgara" ve "Patl?can?ms? Kebab?"na yüklü bir miktar ödeyip hafifledik. Tavsiye etmiyorum!!!

Geri dönü? için yola biraz erken ç?kt?k. K?sa molalar verebilecek, ayaküstü piknikler yap?lacak yerleri dü?ünüp at??t?rmal?k
    bir?eyler almal?s?n?z

Yol boyunca güzel manzaralar nedeniyle hiç s?k?lmazs?n?z.Aksine fazlas?yla keyif ald?m...

Dönü? yolunda Sürmene Serander'de Sürmene Pidesini unutmay?n!

LTCG Rwy29 CAI734. Of'tan bu yana kap??t?k burun fark?yla geçti :P

Trabzon Havaliman?'ndan birkaç kare.. Yeni terminal bizim gibiler için güzel.Üst katta cam?n önüne gidip çöreklenin
    ak?ama kadar apronu izleyin. Ben ak?am uçtu?um için çok verimli de?ildi.Trafikte çok yok zaten.Biraz kaz?k olmakla beraber üst
    kattaki kafeteryan?n manzaras? iyi..

Ve dönü?

Dönü? tayyarem ç?lg?n köpek TC-ONO T?rman??? tad?ndan yenmiyor

MD'lerin iç ayd?nlatmas? insan? kas?yor. Çok yetersiz gerçektende.MD8X safety card ve kalk?? sonras? bir kare

ini?imiz 18R oldu. ?ni?ten önce birkaç kare çekmek istedim ama ba?aramad?m.Daha do?rusu makineyi bir türlü sabitleyemedim aynen LTCG kalk???nda oldu?u gibi...

?stedi?im ve k?s?tl? bir bütçe ay?rd???m bir geziydi.Fazlas?yla tatmin edici oldu. Trip report k?sm? için belki hayal k?r?kl???
    yaratm?? olabilirim.?lk kez denedi?im bir?eydi.Tayyare k?sm? oldukça verimsiz oldu.?anss?zl?k diyorum..

Lojistik deste?i ve G10'u için Ercan Kaptan'a, Türk Kahvesi için de?erli a?abeyim Bülent Kavakkoru'ya teşekkürler...

Askerlik dönü?ü ilk icraatim:P

Senior Member qTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    Abi ho?geldin, özledik seni ya, amatör görünümlü profesyonel trip-reportlar?n? özledik be abi

Büyük bi zevkle okudum inan. KTÜ mezunu olmam ve uzun gölede daha önce gitmi? olmam, an?lar?m?n tazelenmesine sebep oldu

Te?ekkürler.

Senior Member hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    , Turkey.
    Güzel olmu? Volkan ,elde silah olmadan dola?mak iyi oluyor dimi.
    Ben asker dönü?ü, özellikle ormanl?k yerlerde, bir süre kendimi ç?plak hissettim. E, komando fark?.)

Senior Member hakan737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    imageshack bay?ltt? beni! 12.refresh edi?im!hala aç?lmayan resimler var. Neyse art?k aç?lmayan k?s?mlar? ben doldururum tahmin edip. Güzel bir yolculuk olmu? resimler ?ahane. Öneriler bir kenara kaydedildi.
    Hakan 737 Güven İstanbul-1970
    TURKSIM Turksim Sanal Havacılık Akademisi

Senior Member
    Yer
    Berlin / Aydin, Germany.
    Volkan hocam ne güzel bir Trip Report
    Böyle kacamaklar yapabilmek ne güzel.
    Cennet memleketimiz.
    Ellerinize saglik
    Berlin / Aydin
    Özdes Demir
    04/10/1983

Senior Member
    Yer
    , Turkey.
    Volkan güzel bir trip report olmu?. Akl?ma dü?tü bir kere uzungöle gidilecek art?k.
    Only flying is better...

Senior Member TC-BUG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    Volkan ellerine sa?l?k süper.Ercan abi ayarlay?p hep beraber mi gitsek?
    Buğra Oğuzülgen - Istanbul / 1984
    Spot-TR Photographer | http://www.spot-tr.com | http://www.jetphotos.net//showphotos.php?userid=35086

Volkan?m Gerçekten Mükemmel olmu?..Ellerine Sa?l?k Kebaplar falan sabah sabah can?m çekti valla ..Tekrar Ellerine Sa?l?k...
    AYJET FLYING NINERS
    EMIRHAN KÖKSAL

Senior Member lishakoglu01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    Volkan özlemi?iz trip reportlar?n?

Bu arada tam makineyi soracakt?m G10 u görünce sayg? duydum

selamlar
    Levent Ishakoglu
    1970 / ISTANBUL

Senior Member Umut ÖZTÜRK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    Volkan tek kelime ile enfes bir trip report.

Güzel memleketime götürdün beni oturdu?um yerden "Hacan Kuymak ve Muhlamada bittum u?a?um" Ahhhh olsa da yesem dedim ?u anda

Foto?raflar enfes Trabzon'umun güzel yerlerini bizlerle payla?t???n için teşekkürler Volkan'?m. Ellerine sa?l?k.

Ercan abi toplu bir D.Karadeniz turu muhte?em olur. Rehberlik ücretsiz )) Ancak ?unu söylemekte fayda görüyorum. Gitmeden önce 1 ay diyet yap?lmas? ?art. 4-5 kilo vermek iyi olacakt?r. Çünkü orada 3 günde 5 kilo çok rahat bir ?ekilde al?n?yor. Malumat!