9 sonuçtan 1 ile 9 arası
    Member
    Yer
    Ankara, Turkey.

nvidia 9800gt sorunu yard?m !

Herkese selam :

Dün yeni ekran kart?n? tak?p sürüvüy yükledim ancak nvidia 9800gt 512 mb ekran kart?nda tüm ayarlar? yapt?ysam da fs2004 e hiç etkisi olmad?... daha önce at? radeon hd2400 pro varken daha pürüzsüz görüntü al?rken ?u anda testere görüntüsünü yok edemedim...
    ancak call of duty 5 modern warfare i en yüksek ayarlarla rahatl?kla oynayabiliyorum.

Akl?ma gelen soru fs2004 nvida kontrol panelinin kurulu oldu?u sürücüde yani C: de de?il D: sürücüsünde yüklü...? sebep bu olabilirmi ( komik olsa da)
    teşekkürler.

Cenk ERHAN

sistemim
    intel dual cpu2.2 ghz
    2046 mb ram (667mhz)
    palit 9800gt 512 mb 256 bit ekran kart?

Senior Member
    Yer
    Kütahya, Turkey.
    FS2004 de , nvidia geforce ekran kartlar? olanlar, nhancer program?n? yüklemezlerse , testereden kurtulamazlar.

nhancer kurmadan önce , MSnet.fremawork 3.5 veya 4 kurmal?lar.

ve fs9.exe için ayarlara örnek a?a??da ki link te var.

http://www.sanalpilot.com/forum/topi...TOPIC_ID=15269

Program? kurup ayarlar? yap?n, testereden kurtulun.

Kolay gelsin.
    Süleyman CiRiT
    Kütahya-1955

Senior Member TC-BUG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    Bende nhancer kurulu de?il fakat ekran kart?ndan AA açt???m zaman FS de hiç bir zaman testere gibi bir sorun ya?amad?m.Bilginize.
    Buğra Oğuzülgen - Istanbul / 1984
    Spot-TR Photographer | http://www.spot-tr.com | http://www.jetphotos.net//showphotos.php?userid=35086

Senior Member
    Yer
    Izmir, Turkey.
    Bu?ra, önceden nhancer kurmu?lu?un var m??
    Bende nhancer aktif de?il ama gayet düzgün görüntü alabiliyorum.
    Galiba nhancer kendi ayarlar?n? di?erinin üzerine yaz?p onu koruyor bir ?ekilde.
    Arslan \"scenery koleksiyoncusu\" Türegün
    35,5 // 1966

Senior Member TC-BUG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    Hocam nhancer ? sadece ismen biliyorum buradan,hayat?mda download etmi?li?im bile yok.FS den AA kapal?, ekran kart?ndan açt???m zaman gayet normal bir ?ekilde antialiasing al?yorum kendimi bildim bileli .
    Buğra Oğuzülgen - Istanbul / 1984
    Spot-TR Photographer | http://www.spot-tr.com | http://www.jetphotos.net//showphotos.php?userid=35086

Member
    Yer
    Ankara, Turkey.
    arkada?lar malesef hala simulatorde eski at?2400 pro kart?n performans?n? alam?yorum....

Senior Member fatih.koz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, TR
    Eski sürücünüzü kald?r?p ard?ndan en son Nvidia sürücüsünü yüklediyseniz ( cd'den ç?kan? de?il www.nvidia.com sitesinden indirece?iniz sürüm ) ;

A. Tam ekran uçuyorsan?z ekstra bir ayara ihtiyaç olmayabilir , FS görüntü ayarlar?n? beklentilerinize göre yap?p buradaki Anti Aliasing'i KAPATTIN ( kutucuk i?aretsiz ) . Akabinde Nvidia kontrol panelinden ister tüm uygulamalar için (Global) isterseniz sadece FS9.exe için ( Application ) forumda önerilen ayarlar? yaparsan?z sorun kalmayacakt?r .

B. Üstteki metod i?e yaramazsa ya da siz tam ekran de?ilde pencere modunda uçuyorsan?z nHancer yaz?l?m?n? kullanman?z gerekiyor demektir . nHancer içinde FS'de ayarlar?n?z? yap?p AA'y? kapatman?z gerekiyor . Ard?ndan yine forumda bulunan taraf?mca haz?rlanm?? ad?m ad?m anlat?ml? nHancer ayarlar? ile ilgili konuyu sonuna kadar okuyarak çözüme ula?abilirsiniz .

Her iki ?ekilde de Fs9 ve (nadiren) FsX'te sorun yapan ayar?n ad?n? da söyleyeyim kapatabilirseniz nVidia Kontrol panelden kapat?n ;

- Enhance Application AA

Bu özelli?in nvidia profilinizde ( ister kontrol panelinden isterseniz nhancer'dan yap?n fark etmez ) mutlaka kapal? olmas? laz?m .

Sonras?nda görsel güzellik için tercihen 4x AA / 8x AF uygulayabilirsiniz . Performans?m iyi diyor PC'nize ve ekran kart?n?za güveniyorsan?z 8x AA / 16X AF'ye geçebilirsiniz ( görselde çok fark olmaz kan?mca )

Bunlarla beraber Negative LOD Bias mutlaka CLAMP'ta olmal? , Quality High ya da Medium olabilir ( Fs9'da çok fark etmiyor ) .

Ayr?ca AA Transprancy özelli?ini açabilir ( benim tercihim Multisampling ) ve AA Gamma Correction'? kullanabilirsiniz .

Ben zaman?nda Trilinear Optimization OFF , AF Optimization ON kullan?yordum malumat .

Tüm bu bilgilere ra?men sorun çözülmüyorsa , forumdaki resimli anlat?mlar ve burada yazd?klar?m?z yard?mc? olamiyorsa ;

A. Mutlaka bir yerlerde bir hata yap?yorsunuz
    B. Sistemde ba?ka bir hata vard?r ( genellikle A ??kk? ç?kar sonuç )

Sevgiler
    B. Fatih KOZ [Antalya / Southwind Airlines / Flight Dispatcher, Instructor]

[ X-Plane 12 / MsFs 2020 / DCS 2.7 ]
    [ AMD Ryzen5 5600X / Nvidia RTX 3060 Ti 8GB / 32GB DDR4 Ram | Asus TUF Gaming FX505DV: AMD Ryzen7 3750 / Nvidia RTX 2060 6GB/ 16GB DDR4 Ram ]

Member
    Yer
    Ankara, Turkey.
    Te?ekkürler hocam ...
    dediklerinizi deniyece?im...
    framework 4.0 yükledim testere görünümü kayboldu...
    ama gene scenerylerde görüntü bozulmas? mevcut umar?m optimize edebilirim

Senior Member
    Yer
    Kütahya, Turkey.
    Aç?klamalar?n?z için teşekkürler Fatih hocam, ayarlar?m? yeniden gözden geçirdim.

<b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"> ama gene scenerylerde görüntü bozulmas? mevcut umar?m optimize edebilirim</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote">
    Tekture (yeryüzü görünümleri) bozulmas? ba?ka nedenlerden dolay? da olabiliyor , geçenlerde bir scenery yükledim, texture bozulmas? yapt?, hemen geri UNINSTALL yapt?m ve FS2004 default textureleri geri yükledim, sorunu giderdim.

E?er düzeltemezseniz FS yi geri yüklemenizi ve hiç bir scenery ve add on yüklemeden ilk olarak nhancer yükleyerek durumu gözlemenizi öneririm.
    Kolay gelsin.
    Süleyman CiRiT
    Kütahya-1955