6 sonuçtan 1 ile 6 arası
    Senior Member PROPAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    ?stanbul, Turkey.

P?LOTLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN!...

Arkada?lar,
    Tesadüfen Sivil Havac?l?k Genel Müdürlü?ü sitesine girince fark?na vard?m. Bugün pilotlar günü...
    Bu vesileyle aram?zdaki "gerçek" pilotlar ile tüm "sanal" pilot arkada?lar?m?n günü kutlu olsun...

1964/?stanbul

Banned
    Yer
    Türkiye
    Gerçek ve sanal tüm pilotlar?n "Pilotlar Günü" kutlu olsun.

Senior Member
    Yer
    Istanbul, .
    Pilotlar günü kutlu olsun.
    ONUR KAYA
    Grafice Design

Senior Member
    Yer
    istanbul, Turkey.
    ?yi ak?amlar dilerim

Herkesin (Gerçek ve Sanal Pilotlar?n) "Pilotlar Günü" nü kutlar?m.Geç kalmam? mazur görmenizi rica ederek,dün ya?ad???m onur verici geceyi sizlerle payla?mak istiyorum.

Dün TALPA'n?n kurulu? Y?ldönümüydü.Ak?am Polat Hotel'de yap?lan bir Balo ile kutland?.Ayr?ca beni de,kendilerinden say?p, davet etmelerinden dolay? TALPA'ya sonsuz teşekkür ederim.Ho? iyi de oldu,uzun zamand?r veya s?k s?k gördü?üm tüm pilot dostlar?mla birlikte oldum.

Gece saat 18.30 da Kokteylle ba?lad?,ard?ndan saat 19.00 veya 19.30 da sevgili Ali ?smet hocan?n doyumsuz bir gösterisiyle devam etti,ilk defa izledim ve taktirlerimi sunar?m (zaten yemekte de tebrik ettim) çok güzel bir gösteri......sonrada yeme?e geçildi.

Buras? çok önemli.....

Masada sevgili Tuna Gürel kaptan (2 dönem önceki Talpa Ba?kan? ve e?i
    e?im ve ben,yan?m?zda da... veeee.....

Mehmet Fesa Evrensev'in k?z? ve Vecihi Hürku?'un k?z?.. ya?lar? 85 ve üstü,buras? do?al ancak ...iki efsane ismin k?zlar?ndan gece boyunca da olsa babalar?n? dinlemek,inan?n bana ayr? bir onur ve haz verdi.Ald?klar? onur ödülleri belki simgesel amma ald?klar? andaki yüz ifadelerini görmek ve ya?amak... inan?n çok ?eye de?er, ve bir de....

Tarihimize ne kadar sahibiz? sorusuna en güzel cevapt?.Maalesef hiç sahibi olamad???m?z amma çok de?erli olan Tarihimiz....

Hepimiz bugün Gerçek veya Sanal uçuyorsak,bu ki?iler ve bunlar gibi ki?iler bu i?in ilkleri ve ASLA unutulmamas? gerekenler...baz?lar?n?z?n yaz?lar?n?zda hep belirtti?ini gibi asla unutulmamal?lar.

Sevindi?im tek konu,ikisinin de an?lar?n?n, o?ullar? ve k?zlar? taraf?ndan kayda al?nmalar? ve sonras?nda da,onlar?n yay?nlanacak olmas?.Anlatt?klar?n? in?allah birarya geldi?imizde k?sa ve özet olarak anlatmak ve payla?mak isterim ve dilerim.

Geceye ayr?ca davetli olan sevgili Ülkü (Atam?z?n manevi k?z?) maazereti dolas?yla kat?lamad?.3 y?l evvel beraberce kat?ld???m?z IFALPA gecesinde yapt??? o muhte?em konu?ma,hala herkesin kula??ndad?r.

Son olarak size küçük bir sorum olacak;
    Hayat?n?zda,bahçenizde kaç araban?z oldu?bir ...iki...üç...be?....pekiii... bahçenizde kaç uça??n?z oldu?.....kaç?.....görü?ürüz.

sevgilerimle
    Garo Mafyan - 1951 - ?stanbul

Senior Member hakan737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    Garo a?abey san?r?m John Travolta ile tan??ma f?rsat?n?z oldu? yada sevgili Gönül han?m Kalam??'daki uçuş pistinden veya Hürku? havayollar?ndan bahsetti?

Tayyareci Vecihi Hürku? Derne?inin her sene VEcihi Hürku?'un yapt??? ilk uçak olan Vecihi K-VII'nin (tabi Türkiyenin ilk uça??) ilk uçtu?u gün an?s? toplant?s?na gider ve Gönül han?m ile kendisini fazla yormadan sohbet ederim. DErne?in kurucusu Bahad?r bey'in elindeki inan?lmaz belgeleri bir gün okuman?z gerekli. Çok de?erli baz? orjinal belgeler maalesef talihsiz bir ?ekilde kaybolmu? fakat kurtar?lanlar müthi?! anltmaya sayfalar yetmez.
    Hakan 737 Güven İstanbul-1970
    TURKSIM Turksim Sanal Havacılık Akademisi

Senior Member
    Yer
    istanbul, Turkey.
    Hakanc???m

Gece boyunca aynen dedi?in gibi,onu yormadan bir sohbet oldu, tabii senin bu konular? bildi?ini biliyorum dikkat edersen "baz?lar?n?z?n yaz?lar?n?zda hep belirtti?i" diye bir cümle yazd?m.

Ben ilk defa kar??la?t?m,ke?ke y?llar evvel olsayd?,buna da ?ükür.Sadece bu sohbetlerin tarihini yazarsan i?im olmad??? her zaman orada olurum.
    O belgeleri yollayacaklar?n? söylediler ..sa?olsunlar.

Aynen sevgili Ülkü Adatepe'nin birlikte oldu?umuz her yerde babas?n? "Atatürk" ü anlatt??? gibi.Bunlar tüm gerçekler ve muhakkak bilinmesi laz?m....bir de acaba senin kadar bu i?in içinde olan kaç ki?i var?onu da merak ediyorum....

Neyse,bir daha o adamlar? Rahmetle an?yorum...sordu?um sorunun cevab?n? da biliyorsundur,behçedeki uçaklar....

sevgilerimle
    Garo Mafyan - 1951 - ?stanbul