4 sonuçtan 1 ile 4 arası
    Senior Member Ferdi Vefa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    , Turkey.

Olmayan uçak tespiti

Ultimate Trafik art?k tat vermedi?inden Morten's AI yi yükledim. Haliyle yan?nda bir sürü AI uçak Aircraft folder'a yüklendi. FS9 un aç?lmas? çok uzad?. Bende askeri uçaklar?, GA lar?, f28, 727, 707 v.s yani art?k pek kullan?lmayan uçaklar? ç?kartt?m. Gereksiz firmalar?n trafic.bgl lerinide.
    Traffic.bgl ye göre Aircraft dosyas?n? kontrol eden ve bu uçak eksik diyen bir program varm? ?
    Win10 Pro 64 Bit/i5-9400 16 GB/nVidia GTX 1660 Ti
    P3D v.4.5/FSLabs A3xx//Orbx/ASN/vPilot/

Senior Member BEST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    , Turkey.
    Ferdi hocam, yanl?? anlamad?ysam; AI trafik planlar?ndaki BGL dosyas?nda ismi bulunmas? gereken AI uçaklar?n kontrolunu yapan program diye anlad?m.
    TTols program?, olu?turulacak veya daha önce olu?mu? olan AI_Traffic BGL dosyalar?ndaki her türlü hatan?n raporunu veriyor.Bir tek nokta veya virgül bile eksik olsa hatan?n nerede oldu?unun raporunu ç?kart?yor.
    San?r?m istedi?iniz böyle bir program?..
    Sevgiler.
    Keyifli Uçuslar.
    Nuri GUVEN-1957

Senior Member hakan737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    TTOOLS , ancak trafic BGLsini tarayarak hatay? bulur.Anlad???m kadar?yla sorun BGLlere ait olmayan uçaklar.

Bunun için; http://aifs.pvdveen.net/ sitesinden ACA2010'u tavsiye edebilirim. Ben daha önceki bir versiyonu kulland???m için 2010da ne gibi bir yenilik var bilmiyorum ancak, program?n menülerinden bir tanesi "hata" aramak üzerine ve hatalar? kategorilere ay?rm??.
    Örne?in uçak var ama herhangi bir BGLye atanm?? de?il (BGL içindeki dizin ile uçak title'? uymuyor anlam?nda da yorumlanabilir)-ki yukar?daki soruna çözüm te?kil edebilir.Ben dizin hatas? bulmak için kullan?yordum ama me?er kald?rd???m baz? trafik BGLlerinden arta kalan AIlerim oldu?unuda farkettim.
    Veya, BGL'leri kontrol ederek eksik olan uçaklar? tarayabiliyor.Böylece çapraz kontrol yaparak önceki liste ile kar??la?t?r?p asl?nda o uça?a gerek varm? yokmu anla??labiliyor.

di?er özelli?i texture kaplama sorunu olunu bulmak vs vs.

güzel bir programd?r.ba?larda zor gelir ama al???nca çok kullan??l?d?r.Birçok kotrolü ve baz? ufak düzenlemeleri yapmaya izin veriyor. Tek t?klama ile gereksiz AI uçaklar?(veya normal) texture klasörü ile kald?r?p cfg dosyas?ndaki fltsim sat?r?n? kendisi düzenliyor.

benim önerim bu olur.

Birde A? uçaklar?n radiuslar?n? ayarlayan bir program vard?.O da uçaklar? taray?p herhangi bir BGLye ait olmayanlar? bulabiliyordu.

Yaln?z dikkat;bu programlar sistemdeki bütün uçaklar? alg?lar,zira AI uçaklar?n özel bir tan?mlamas? yok. Bu yüzden listlemelerde normal kullan?lan uçaklar , callsignlar vs hepsi gelecektir.

Akl?ma gelmi?ken, biraz uzun i?dir ama, FS'in aç?l??ta uçaklar? uzun uzun taramamas? için-ki bunu aircraft penceresindeki listeyi olu?turmak için yapar(sa?olsun Fatih ö?retmi?ti). Bunuda .air dosyas? içindeki bir komut ile yap?yor. AirED ad?ndaki çok minik bir program vard?r ?imdi nereden bulunur hat?rlam?yorum.Bununla AI uçaklar? aircraft listesinden ç?karmak için "air" dosyas?n? aç?p orada yanl?? hat?rlam?yorsam aricraft type ks?m?n? "0" yapmak gerekiyor. Yada tam tersi! zaten ya 1 ya 0 olacak.

Bunu yap?nca FS uçaklar? taram?yor.(tabii aircraft listesindede görünmüyorlar) .Ço?u AI modeli bu ?ekildedir, örne?in WOAIler ama di?erlerinde tamamen ?ans.
    Hakan 737 Güven İstanbul-1970
    TURKSIM Turksim Sanal Havacılık Akademisi

Senior Member Ferdi Vefa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    , Turkey.
    Çok teşekkürler. Ak?ama ilk f?rsat deneyece?im.
    Win10 Pro 64 Bit/i5-9400 16 GB/nVidia GTX 1660 Ti
    P3D v.4.5/FSLabs A3xx//Orbx/ASN/vPilot/