Sayfa 1/5 123 ... SonSon
50 sonuçtan 1 ile 10 arası

ilk kez spotting... St.Martin Son gun.. The End

Selamlar.. Az once St.Martin den dondum, ilk gunun fotograflarini hemen paylasmak istedim.. Bu karayiplere yaptigim 3 gezi oldu. Fakat bu defa, hem yanliz hemde yeni kameram ile gitme firsatim oldugu icin kendimi sansli hisettim. Geziyi daha once planliyordum fakat blackFriday indiriminden yararlanmak icin bekledim, ve bekledigime degdi dogrusu gercekten uygun rakamlara seyehat ettim.
    Kamerayi aldigimddan beri spotting nasip olmamisti ama ilk kez bir meydana gidip spotting yapmis oldum.

3.5 gunluk bir gezi oldu. miami-st.martin-porto rico-miami..seklinde. Ada yerlisi porto rico haric diger karayip ulkeleri gibi fakir. fakat gocmen zengini cok fazla. Sasirtici ama adada bir cok Turk var. Hatta adanin baskani gibi lanse edilen kisi de Turk. Ve bunu yerli halktan duymak (taksi soforleri) beni sok etti.Simdilik lafi daha fazla uzatmadan iyi seyirler...

Ucus icin guzel bir hava..
    737-800 ile KMIA TCNM

Kursun askere benziyor.

Ucaga yuruken bu spiral sekli dikkatimi cekti. Bu sekil dunyada dogal olarak sadece salyangoz (kara ve deniz) da varmis

Florida kus cenneti olarak kabul edilir. Bir sanatci ise bu turlerin hepsini cizerek havalimaninda sergileyor.

Bilet

Ucus esnasinda fotograf cekmedim. Sadece keyfini cikardim. 10 pistine inis is gercekten zevkli ve heyecan vericiydi.

Princess Juliana Pasaport kontrolunden sonra ilk bakis

Havaalanindan ciktiginizda ilk manzada:

10 pist basi, ayni zamanda otelin onu.. Sonesta Maho beach resort ta kaldim.

otele sirt cantami birakip , maho beache kosa kosa gidiyorum..

Havalanmadan once butun pilotlar sahili selamlayor. Air France selektor bile yapti, bunu da hemen belirtelim..

kalkisa mutakip bir inis. Genelde pirpir ve kucuk jetler iniyor meydana..

Kralice taxi de...

Kaptan burda bas parmagi ile selam veriyor bize..

Motorlardan dayinilmasi zor bir ses geliyor ama ucak kipirdamiyor.. Parking break ta iken n1 max degeri nedir acaba?

Neymis? 747 nin arkasinda durulmamaliymis...

Rotate

Hemen saga donus

Gunun guzel trafigi yerini ufak jetlere birakinca, piste iniste sagda kalan surf side bara gidip inen ucaklari seyrettim. Yeni arkadaslar edinip sohbete ve biraya dalinca fotograf cekmeyi biraktim..

BONUS: 2.ci gunden bir resim. Bir ara sevgili Hakan Guven hoca galiba barisin hazirladigi sn.Martin video topiginde, aramizdan ilk kim st.Martine gidip elinde sanalpilot yazili kagidi tutarak resim cekilecek demisti.. Boylelikle Maho beachten Hakan hocayi anmis oluyoruz..

edit: Arslan hocanin topigiymis.

http://www.sanalpilot.com/forum/topi...archTerms=pimp

Banned
    Yer
    Türkiye
    Vay vay, spotting e müthi? bir ba?lang?ç olmu?.. Sanalda bilmem kaç kez uçtu?umuz TNCM nin canl? halini görmek çok de?i?ik, keyifli bir duygu olmal?. Prenses ve kraliçenin kalk??lar? da tam kaymakl? kaday?f k?vam?nda olmu? hani. Kraliçenin 4 numaras?nda sadece kapakm? farkl? yoksa stepne motorumu takm??lar anlamad?m..)

Bonus a ise diyecek laf yok..

Senior Member ITER IMPIUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    ?ST, Turkey.
    Harika gerçekten, ne güzel dü?ünmü?sün

Senior Member Umut ÖZTÜRK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    Harika, müthi?...

Mehmet Ali hocam bizi St.Marteen de gezdirdi?in için teşekkürler devam?n? sab?rs?zl?kla bekliyoruz...

?yi e?lenceler.

Senior Member
    Yer
    Konya,Izmir, Turkey.
    Spottinge ba?lamak için uygun bir yer seçmi?ssin, dar?s? di?er arkada?lar?n ba??na. Türk'lerin varl???na ?a??rmad?m, baksana, plaj?n ad? bile Maho.
    Ali E. Titiz

Mali süpersin ya,ellerine sa?l?k karde?im ...
    Muhte?em bir yer,muhte?em kareler .
    Berhan Dönmez
    ATPL(A),F27,B737,A306,A310.

Senior Member TC-BRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    , Turkey.
    Simulatorde bu mekani kullana kullana artik gezip görmüs gibi oluyor insan, fotograflara bakinca hic yabancilik cekmedim ama gercek halini fotograflarda görmek tabiki en güzeli.... son fotografta olaya son noktayi koymus
    ne diyelim ''Her spotter'in rüyasi St.Maarten''

Eline saglik Mehmet Ali....

Senior Member lishakoglu01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul, Turkey.
    Rüya gibi
    Levent Ishakoglu
    1970 / ISTANBUL

Banned
    Yer
    Türkiye
    <b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote">Türk'lerin varl???na ?a??rmad?m, baksana, plaj?n ad? bile Maho.

<div align="right">Originally posted by e-mekli*-*04/12/2009*:* 10:51:16</div id="right">
    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote">
    ) Çok ya?a a?abey, sabah sabah ilaç gibi geldi. Asl?nda ?aka bir yana bu bölge hakk?nda baz? rivayetlerde yok de?il hani.

Özellikle Turks and Caicos adalar?n?n kom?u olmas?, orada Türklerin bulunmas? belki tesadüf olmayabilir. 15.yüzy?lda Kemal Reis gibi Osmanl? denizcilerinin bu adalarda bar?nd??? rivayeti var. Turks ad? bayra??ndaki fese benzeyen kaktüsden geldi?i söyleniyor ama bilinmez.

http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=46468

Senior Member hakan737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul, Turkey.
    OLEEEEEEEYY ))

önce sanal spotting sand?m sonra Miami Int.yolunu görünce ciddi oldu?unu anlad?m.Resimlere ba?lay?nca "ulen in?allah unutmay?p elinde ka??t resim çektirmi?sindir" diye bekledim sonunda ç?kt? çok ya?a e mi! ?n?allah hayal etti?imiz gibi bir yerdir , çok keyif alm??s?nd?r.

KLM kalkarken tel örgü önünde ye?il ?ortlu bir sazan vard? ama sonra denize uçtu herhalde hehee

Hakan 737 Güven İstanbul-1970
    TURKSIM Turksim Sanal Havacılık Akademisi