PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : IVAP da görüntü sorunu

gürol
07-11-2009, 20:22
Arkada?lar merhaba,
Al???k olmad???m bir sorunu ya??yorum birkaç gündür.
FS9 da Ivap ba?lant?s?n?n bir kaç dakika sonras?nda Ivap penceresi aç?k iken görüntü donmas? ya??yorum. Daha net bir ifade ile Ivap penceresi kapal? iken main panel veya o anda hangi görüntü varsa her?ey yolunda gidiyor. Fakat Ivap penceresini açt???mda ses var fakat görüntünün bir öncekinin kay?tl? ve donmu? halini yolunda giden görüntünün üstüne koydu?unu görüyorum. Mouse ile Ivap penceresini a?a??ya çekti?imde donmu? olan görüntüde onunla birlikte a?a??ya do?ru çekilmi? oluyor. Altta ki görüntü sorunsuz uçuşuna devam ediyor bu arada.. Sorunu kendi imkanlar?mla çözmeye çal??t?m. Ekran h?z? ile ilgili olabilir mi deyip 60 ile 85 htz aras?ndaki bütün de?erleri denedim olmad?. Ivap ? tekrar yükledim yine olmad?.
Umar?m sorunu anlatabilmi?imdir. Biraz kar???k oldu ama en yal?n hali ancak bu kadar olabildi.
Yard?m alabilirsem sevinirim.

Gürol USTAÖMERO?LU

fatih.koz
07-11-2009, 20:38
Ben hat?rl?yorum bu sorunu Gürol a?abey ...

Eski Nvidia sürücülerinde ya?anan AA (anti aliasing) sorunu bu e?er tarifi do?ru anlad? isem .

?ki çözüm yolu var ;

1. Güncel bir sürücü kurup nHancer yard?m? ile forumda belirtilen ince ayarlar? yapmak

2. WinUtil ad?ndaki minik programc?k yard?m? ile IVAP penceresini (ve/veya di?er aç?lan ek pencereleri) k?smen ?effaf (transparent) yapmak.

Sevgiler

gürol
07-11-2009, 21:37
Fatih Karde?im teşekkür ederim. Ekran kart? do?rusu hiç akl?ma gelmemi?ti. Nedense birkaç gün önce kart performans?n? uygulamal? denetlemeliden 2x e ald???m? hat?rlad?m birden. San?yorum bulutlu bir günde uçarken bulut geçi?inde hafif tak?lmalar gördüm ve anlam?n? çok da bilmedi?im halde sadece performans? art?rmak ad?na olacak 2x e ç?karm??t?m. ?imdi yapt???m 2x leri tekrar uygulamal? denetlemeli yapt?m ve sorunun halloldu?unu gördüm.
Ama uygulamal? denetlemeli nin anlam?n? bildimde mi yapt?m tabii ki hay?r karde?im.
Yani sald?m çay?ra mevlam kay?ra deneme yan?lma gidiyorum.
Ama bu arada bulut geçi?lerinde yine sorun ya?arsam san?r?m önerdi?in güncellemeyi yapmay? ya da yeni bir ekran kart? alma yoluna gidece?im.
Yard?m?n ve fikirlerin için tekrar teşekkür ederim Fatih,
Görü?mek üzere..

Gürol USTAÖMERO?LU