PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : FS2004- LTBA video

hakan737
15-10-2006, 00:44
3 haftal?k bir çal??ma nihayet bitti. ba?ta yapt???m bir hatadan dönemedi?im için tekrar toparlamak çok zor oldu ama istedi?im netlik kalitesinde de?il maalesef.bu yüzden idare edin.
montaj? 5 gün sürdü, zira 136plan? birbirne eklerken defalarca WMM kilitlendi.

nesyse nihayetinde video burada. Biber hocaya do?um günü hediyesi yapmak isterdim ama çok geç kald?m art?k.

numara 5; LTBA

http://www.hemenpaylas.com/download/1880320/LTBA.wmv.html

yorumlar? bekliyorum

TC-BRS
15-10-2006, 01:24
[Wow!] budur Hakan hocam gerçekten güzel olmu?, netlik biraz daha iyi olsaym??? tabi iyi olurdu ama öenmli de?il. esasen benimde kafamda böyle bir?ey vard? hatta 3-4 ay önce fs den bir sürü görüntü alm??t?m hepsi Ltba dan trafik görüntüleriydi ama ugrasmak zor geldi hepsini bir s?raya sokmak zor i?. geçen yine akl?ma geldi yapmak ama rafa kald?rabiliriz yap?lan yap?lm?? :)

LTBA201
15-10-2006, 01:38
Hakan abi tek kelimeyle muhte?em olmu?!Kamera aç?lar?na bittim,nas?l çektin diye soracam,üzümünü ye,ba??n? sorma diyeceksin biliyorum:DGerçekten harika bir video olmu?,müzi?in de görüntülere ayak uydurabildi?i ender videolardan biri bence,ellerine,eme?ine sa?l?k hocam[Wow!](Biber Hoca'ya da bize böyle güzel bir scenery yapt??? için tekrar sonsuz teşekkürler)

LTBA201/Bar?? Arcan

HakanT
15-10-2006, 01:46
Hakan Kaptan, simdi indirdim video'yu ve hemen söyleyeyim on numara olmu? . Eline sa?l?k. Müzikle görüntülerin uyumu,kamera aç?lar? tek kelimeyle usta i?i. Netlik problemi dedigin gibi var ama inan bu güzel cal?sma icinde göze carpmiyor bile seyrederken. Tebrikler ve tabiki devam?n? bekliyoruz.

Sayg?lar?mla,

thylale
15-10-2006, 02:50
Çok güzel olmu? Hakan A?abey. Aç?lar ?ahane. Bi bu video i?i kalm??t? elini atmad?g?n.. :)
Devam niteliginde LTBA'dan kalkan uçuş videolar?n? görmek dile?iyle...

MD88
15-10-2006, 08:51
Hakan Abi eline saglik, supper :D

Serdar Sualp
15-10-2006, 11:35
Hakan hocam,

Eline sa?l?k gayet iyi bir yap?t ç?karm??s?n ortaya. Özellikle kadraj ve aç?lar çok güzel olmu?. Yetene?ini ve mesle?inin sana sa?lad??? avantajlar? iyi kullanm??s?n. Bir defa daha tebrikler. Tabiki devam?n? da bekliyoruz.

Di?er taraftan gözüme tak?lan iki detay? sormak isterim. Tayareler piste hiç palye yapmadan konuyorlar. Jet tayyarelerinde bu oldukça mutat d??? bir durum. Görünüm sanki tek motorlu bir tayyare pist ba??na k?sa meydan ini?i yap?yor gibi. San?r?m bu FS2004 AI trafi?in uçuş tekni?i olsa gerek.

?kinci olarak da, plan geçi?lerindeki ekran kararmas?... Burada ba?ka bir uygulama yap?labilirmi ? Daha yumu?ak geçi? bir ?ekilde sa?lanabilirmi ?

Sevgilerimle

hakan737
15-10-2006, 13:30
ilginize çok teşekkür ederim, daha önce haz?rlad???m videolar? vaktim oldukça tekrar yükleyece?im, rapidshare'de yoklar art?k.

fps ve netlik benim as?l istedi?im ?ekilde çal??mam? çok engelliyor, umar?m çözebilirim.

Serdar hocam, video'dakilerin hepsi AI trafik oldu?u için maalesef AI trafiklerin palye kabiliyeti yok. En son FDE'lere sahip olanlarda birazc?k daha iyi ini?ler var ama farkedilecekkadar de?il, o yüzdne hepsi çuval gibi piste dü?üyorlar. Tabii bizim mant???m?zda ve normal uçaklar?m?zda oldu?u gibi bir mant?klar? yok. Örne?in videodaki Malaysia pisti geçtikten çok sonra kalkabildi asl?nda.
Bunun çözümü AI trafiklerde normal uçaklar? görevlendirmek ama o zamanda bilgisayara anormal bir yük biniyor. Do?al olarak gerçek uçaklar?n hem fdeleri hemde otopilotlar? hemde detaylar? muhte?em ama makine hayatta kald?rmaz.Yinede seçilmi? bir uçakda denemem mümkün zira plan?mda var böyle bir çekim için orada test de etmi? olurum.

ekran geçi?lerinde burada "fade in fade out" yöntemi vard?. Windows movie maker'da kararma süresi ayarlanam?yor o yüzden iki kare aras?nda transition denilen giri?ler yaparak yumu?atmaya çal??t?m. Sadece müzi?e uygun oldu?unu dü?ündü?üm için tabi burada kararma efekti oldu. birkaç farkl? ?ey denedim ama uymad? kafamdaki plana.Kararma efekti olmasayd? sadece transition ile geçebilirdi o do?ru hiç karanl?k olmazd? ama akl?ma gelmedi, ?imdi farkettim onu denemek ak?lma gelmedi, olurduda asl?nda.
En ba?tan beri planlad???m ba?ka bir müzik vard? ama son anda montajlar?n olmayaca??n? anlad?m, zira kay?tlar?n ak?? h?z? ile müzik kesinlikle uymuyordu. ama yinede on takt?m ba?ka bir projede yapaca??m. WMM çok çok sorun ç?kar?nca bazen en ba?a dönmek zorunda kal?nca dikkat kayboluyor.

videoyu haz?rlarken kriterim; hem net olacak, hem ak?c? olacak hem iyi muzik olacak (tak?nt?m ses kalitesi buda size'i artt?r?yor), hem mümkün oldu?unca en fazla 5 dakikada bitecek-ki burada 6 dakika oldu, hem video ekran size'i ne büyük ne küçük olacak hemde bunlar?n hepsi en fazla 20-22MB'da bitecek. hala ö?renme a?mas?nda oldu?um ve elimdeki imkanlar? verdi?i limitler yüzünden daha tam, en do?ru kombinasyonu bulamad?m ama bulaca??m :)

s?rada 3 proje daha var umar?m onlarda hata paylar? giderek azal?r.

admin
15-10-2006, 13:49
Hakan hocam , ellerine saglik . Bayildim videoya. Su anda besinci kez seyrediyorum..
Yakinda Hollywood`dan teklifler gelirse sasirma [:P].

Biber

hakan737
15-10-2006, 14:03
Biber hocam teşekkürler, kalitesi için kusura bakmay?n ilk ba?ta format hatas? yapmasayd?m belki net olurdu ama art?k di?erlerinde bakaca??z.

Bluefire
15-10-2006, 14:32
Hakan Hocam bence gayet basarili olmus, paylasim icin tesekkürler

m.hakanelma
15-10-2006, 20:17
Ada??m eline bile?ine eme?ine sa?l?k çal??man cok güzel.

Sercan YILMAZ
15-10-2006, 21:10
Hakan hocam eline sa?l?k gerçekten çok be?endim:)
Ah ?u AI ler birde teker toplayabilse:)

lishakoglu01
15-10-2006, 22:06
Ailecek nefes almadan seyrettik.Cok begendik.
Ellerine saglik.
Bu arada meydan anlaminda hic bir negatif durum goremedim sadece Ataturk airport tabelasi mavi degilde beyaz olabilse daha iyi olacak diye dusunuyorum.(scenery ile ilgili ama)

PROPAN
16-10-2006, 02:53
Sevgili Hakan,
Eline eme?ine sa?l?k. Oldukça ba?ar?l? ve ??k bir çal??ma olmu?.
VMM konusunda geçen y?l ben de çok s?k?nt? ya?ad?m. Özellikle birle?tirdi?im sahneleri son haliyle bilgisayar?n hardiskine kaydederken kar??la?t???m hatalar resmen bana saç ba? yoldurttu.[:o)] Daha sonra HP'nin kendi PC'leri için verdi?i InterVideo WinDVD Creator ile çal??malar? yapmaya ba?lad?m. Nispeten daha iyi sonuçlar al?yorum.

tncsnkl
16-10-2006, 03:15
Hakan Abi ,

Çok güzel olmu?.Mükemmel!!!

Eline , gözüne sa?l?k.Müsait oldu?umuzda görü?elim abi , hem bir proje var okul için sana dan??mam laz?m hem de ben bu video i?ini beceremiyorum ama akl?mda çok güzel bir iki senaryo var.Onlar? payla??r?z.Tekrar eline sa?l?k abi , çok güzel bir çal??ma...

uuzgan
16-10-2006, 08:40
Hocam eline sa?l?k bence de nefis olmu?.
Özellikle kamera aç?lar? çok profesyonelce seçilmi?.
E? dosta gösterdi?im ar?ivimin seçkin bir parças? oldu bile.
Selamlar.

ali.darende
16-10-2006, 09:16
Hakan bey, kendi ifadenizle montaj? 5 gün süren 3 haftal?k bir çal??man?n 5-6 dakikadaki tüketicileri olarak el eme?i ve göz nurunuza teşekkürler diyoruz...

yüksekuçan
16-10-2006, 11:07
Genel itibariyle güzel olmu? fakat, bence müzik tam oturmam??.

99cent
16-10-2006, 18:09
AI trafiklerin kalkislari neyse de inisleri cok seker gozukuyor. Serce gibi piste inip inip kalkiyorlar.. (Bunun videoyla alakasi yok o ayri)

Videonun teknik detayina hic girmiyorum, cunku bu konuda bildigim tek sey play, pause ve stop dugmelerine basmaktan ibaret.

Eline, emegine saglik projelerin devamini bekliyoru(m)z..

mehmetali
08-11-2006, 20:54
Hakan abi, hemen payla? kapand?ktan sonra belki linki yenilersiniz dedim. Ama oylece kald?. ben izleyemedim. ayn? video yu rapid te koyma imkan?n?z varm??

TC-BUG
08-11-2006, 21:54
Ben de izleyememi?tim henüz ve hemenpayla? kapat?lm??.Hakan hocam asl?nda youtube'e koysan?z ?ahane olur.

hakan737
08-11-2006, 23:00
Bugra son birkaç gündür sadece bununla u?ra??yorum ama ya ben çok sala??m yada makinede bir?ey var ben beceremiyorum. akl?na gelebilecek her?eyi birbirine çevirdim ama wmv'yi avi'ye bir türlü çeviremiyorum!!! bu yüzden de Fatih'in ba??n?n etini yiyorum en sonunda kalk?p gelip kendisi halledecek.

sorun ?u-ki, ben youtube'a upload edece?m zaman youtube, wmv kabulünü kesti sadece MPEG4 (xvid yada divx) formatl?lar? al?yor. bende her türlü codec mevcut ve winavi converter diye bir program kullan?yorum. divx ile yapt???m convertte dosya büyüklü?ü 20MB'dan 39MB'a ç?kt??? için bun tercih etmedim yada bir ayar? yanl??. Xvid ile yapt???mda dosya 9MB'a iniyor ama hiçbir mediaplayer bu AVI dosyas?n? oynatm?yor. ses var görüntü yok!

bugun tam 8-9 saat s?rf bununla u?ra?t?m hatta tüm makinedeki codecleri lad?r?p makineyi temizleyip bir daha ba?tan kurdum codecleri ama ne oluyorsa ba?ka yerden xvid yada divx ile gelen avileri okuyabiiyorum ma benim yapt?klar?m okunmuyor. youtube'a belki bende görünmüyordur diye upload ettim ama status'de format hatas? verdi?i için sildim dosyay?.

?imdi dü?ünüyorum ba?ka hangi yol var diye.

admin
08-11-2006, 23:05
hocam madem dogum gunu hediyesi idi, ben de yuklerim siteye ... :)

http://www.sanalpilot.com/downloads/LTBA.wmv

sevgiler

hakan737
09-11-2006, 00:10
Biber hocam, demekki sihirli bir el de?mesi gerekiyormu? :) senin mesaj?ndan sonra derin bir nefes al?p Fatih'in daha önce gönderdi?i tools dvdlerine bak?nca içlerinde bna dert olan winavi converter'in daha yeni versiyonunu buldum. ve sorun birden çözüldü. baz? ayarlar için biraz daha kurcalamam laz?m.me?er makine codec ayn? olmas?na ra?men türünü sevmiyormu? yada winavi bu türü okuyamad?. ?imdi sorunun %95'lik k?sm?n? hallettim, geriye ince ayarlar? kald?.

kusura bakma do?um gününe yeti?medi ama emin ol Ankara için kollar? s?vad?m bir tanede Ankara'ya geliyor yak?nda.

PROPAN
09-11-2006, 00:25
Sevgili Hakan eline, eme?ine sa?l?k.
Çok güzel olmu?. Adeta bir orkestra ?efi gibi tüm uçaklar? yönetmi?sin. Devam?n? bekliyoruz...[8D]

TC-BUG
09-11-2006, 02:36
Hakan hocam elinize sa?l?k güzel video.

ersin737
09-11-2006, 18:44
Süper olmu? hocam müzik de güzel oturmu? LTBA n?n iyi bir tan?t?m? olmu? en k?sa zamanda da youtube de görmek isteriz.[8D]

__________________________________________________ __________________________________________________ __________________________________________________ _______________________________________

http://sanalpilot.com/forum/uploaded/ersin737/1125723.jpg

ERS?N BOZKURT

311-Tequila
09-11-2006, 21:18
Hakan Bey gercek sik bir video olmus emeginize saglik

yalniz sanki arada frame dusmesinden meydana gelen ufak tefek takilmalar var gibi geldi bana ..yada vido nun format degisimi sirasinda olusan bir hata

ama guzel calisma olmus tanitiim filmi gibi...

:)