PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : pist ve frekanslar uymuyor

yurdakut
12-10-2009, 23:31
arkada?lar FS2004 kullan?yorum.asl?nda daha önce hiç sorunum yoktu ama son 2-3 gün içinde önce AIRAC 0910 u yükledim sonrada XP nin türkçe SP3 ünü bugün yükledim.ancak hafta sonu yani SP 3 ü yüklemeden öncede sorunum vard?.?imdi sorun ?u:LTBA 36R Level-D yada wilco A320 ile son yakla?maday?m ILS NAV 1 111.30 ve NAV 2:112.50 ADF ler 340 course ve heading fmc lere göre 354 ayarl? gerek wilcoda gerekse level d ister AP aktif A/T aktif tabii level D d CMD oluyor ister LOC+APP ister direk APP a basay?m uçak pisti ortalam?yor kar??lam?yor biz sola gidiyoruz tekirda?a do?ru.manuel iniyorum .daha önce böyle sorunum yoktu.hatta çok stabil ve düzgün bir FS vard?.acaba sorunum nedir?teşekkür ederim.

hakan737
12-10-2009, 23:49
sorunu tam tespit etmek için, level-d veya wilco harici ba?ka bir veya birkaç uçakla daha deneyin.bakal?m onlarda da yapacakm?? sorun genelmi yoksa özelmi anla??l?r böylece.
Ayr?ca birde FSin güvenilirli?ini test etmek için manuel ILs yakla?mas? yap?n level-d'de bakal?m frekans/koordinat kaymas? vs gibi bir durum varm?.APP tutmasa bile manuel yakla?mada piste getiriyormu sinyal sizi.

yurdakut
13-10-2009, 16:42
Hakan hocam öncelikle teşekkür ediyorum.az önce default B737 ve takibende PMDG ile alan turu yap?p indim sorun yok.yani onlarda pistleri kar??lad?k app ile yakla?t?k ILS ler aktifle?ti.o zaman Level D ve Wilco da sorun oldu de?ilmi?birde yukar?da yazmay? unuttum aerosoft un almanya ve ingiltere ile ilgili 2 scenery sinide yüklemi?tim onlar?n etkisi olur mu?tekrar teşekkürler sayg?lar?mla.

hakan737
13-10-2009, 18:05
Hiç sanmam, onlar FSde büyük de?i?iklik yapacak ?ekilde bir altyap?ya sahip de?iller. Çok acele etmeyin belki son yükledi?iniz AIRAC'da bir hata vard?r.0909'da soru yok ama 0910'da sorun ç?kt?ysa birdne bire, WILCO'nun AIRAC datalar?nda bir hata olmu? olabilir zira ikiside WILCO ikiside ayn? datalar? kullan?yor. E?er sizde feelthere 737classic varsa kuvvetle muhtemel onda da ayn? sorun olacak. Bakal?m 0910 yükleyen ba?ka kullan?c?larda da ayn? problem olacakm??

yurdakut
13-10-2009, 22:17
Hocam az nce yine Level D beni tekirda?a yönlendirdi üstelik sanki course de?erini bile takip etmiyordu.sonra tekrar AIRAC 0909 u yükledim yine ayn? ?ey oldu.benim esas uça??m hep uçtu?um uçak Level D oldu?u için oldukça üzgnüm.olmazsa yar?n Level D yi kald?r?p tekrar kuray?m ne dersiniz?

hakan737
13-10-2009, 22:34
LEVEL-D ile ilgisi olsu?unu sanm?yorum bana AIRACdan kaynaklan?yor gibi geliyor. WILCO'nun (LEVELD'nin) kulland??? AIRAC datas?n? tamamen kald?r?n, 0909'u kurun hatta elinizde duruyorsa 0908'i kurun temiz olarak. E?er yine yaparsa , evet LEVELDye bir?ey olmu? demektir. yapmazsa 0910'dan 0909'a downgrade ederken yeteri kadar datay? yenilemiyor anlam?na gelecek. En son çare LEVELDyi kald?r?p, sonra düzgün çal??t???na inand???n?z bir AIRAC ile deneyin. Sonra isterseniz 0910'u bir daha kurun.AIRAC hatal?ysa yine hata verecek zaten :)