PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sat?l?k MCP Ön Panel V2.0 Opencocpits

seferi2002
27-09-2009, 23:11
Merhabalar,

Yakla??k 3 ay önce yaln??l?kla sat?n ald???m ve bunun üzerine belki vaktim olur u?ra??r?m diye elimde tuttu?um MCP ön panel'i sat?yorum.
13.79 Euro kargo bedeli ile birlikte toplam 69.79 Eure'ya alm??t?m. Kargo bedelini talep etmeden 56.00 Euro'ya satmay? dü?ünüyorum.

http://img143.imageshack.us/img143/8164/img0002bs.jpg

Fiyat?na http://www.opencockpits.com/catalog/panel-opencockpits-p-120.html linkinden bakabilrsiniz.

?leti?im

seferi2002@gmail.com
0-555-3213236

515
27-09-2009, 23:41
Hocam home kokpit olay?na hiç girmedim o yüzden sorumu mazur görün. 56 euroya bunu ald?ktan sonra olu?acak ekstra maliyet ne düzeydedir? Ayr?ca bunu kullan?ma haz?r hale getirmek için mühendis olmak falan gerekmiyor de?il mi? :)

seferi2002
27-09-2009, 23:49
Merhabalar,

Tam olarak ne kadar maliyet tutaca?? konusunda bir ara?t?rma yapmad?m. Lâkin biliyorum ki epey bir elektronik bilgisi gerekiyor.

eaglesflyalone
28-09-2009, 00:25
Selamlar,
Bunun nas?l kullan?labilir hale getirildi?ini bilsem alabilirim asl?nda. Yani forumda bilen hatta kullanan varsa tarif edebilirse güzel olur. Direk bilgisayara ba?lay?p kurulum yap?p simi görüyorsa ne ala.

tazmania
28-09-2009, 15:21
ekokpit sitesine bak?n detayl? bilgiler orada var
bunu uçuşa haz?r etmek ise epey me?akatli bir i?!

hakan737
28-09-2009, 15:34
Verilen linkde aç?lan site bilgi sayfas?nda "not included" diye yazanlar size laz?m olacak olanlar. Onlarda opencockpits'den al?n?yor , tabii e?er ba?ka bir alternatifi yoksa.

Anlad???m kadar?yla processor,ledler,dü?melerve switchler al?nacak. sat?lan ürün bunlar?n yerle?ece?i kasa ünitesi. Tahmin ediyorum, dü?me bo?luklar? ve di?er butonlar?n montaj alt haz?rl?klar? kendi ürünlerine göre yap?lm?? olaca??ndan (kendi ürünlerini satmak için elbette), kendinizin bulaca?? ürünleri adapte etmek biraz u?ra?t?racakt?r.?mkans?z de?il, mutlaka bir ?ekilde uydurulur.Eminim ekokpitdeki arkada?lar çok yard?mc? olacakt?r.

Nihayetinde sipari? edip getirtmeye u?ra?maktan veya vakit ay?r?p ayn? paneli yapmaya çal??maktansa elinizde haz?r bir altyap? olmas? bak?m?ndan de?erlendirmenizi öneririm.

fatih.koz
28-09-2009, 21:48
U?ra?amam diyene OpenCockpits'in haz?rlad??? tamamen çal???r durumda tam kitlerde var ...

Maliyeti görmek aç?s?ndan o kitin fiyat?na da bakabilirsiniz , tabii o haz?r kiti almak ile parça parça al?p toplamak , ya da toplanmam?? paket ürün almak aras?nda fark oluyor .

Me?akkatli i?tir , hakikaten bu tip i?leri seviyor , elektronikten azda olsa anl?yor ve gönül veriyorsan?z al?n?z . Yoksa al?rs?n?z bir kenarda durur :(

Bende çok eski bir MCP var , halen vakit ve nakit bulup onu revize edebilmi? (görsel ve i?levsel olarak) de?ilim ...

Sevgiler