PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : AUTOP?LOT ÖNB?LG?LER?

pakpilots
21-08-2009, 08:57
uçmak istedi?in irtifay? otopilot panelinde (her uçakda farkl? bir yerde olabilir, kiminde ayr? bir apnel olakra aç?l?r kiminde ana panelin içinde gelir ekrana) irtifa ayar?n? uçmak istei?in irtifaya ayarla. Otopilotu ON durumuna getir ve paneldeki ALT tu?una bas. uçak o irtifay? ya tutacak, ya alcalacak yada t?rmanacakt?r.genellikle hemen yan?nda V/S diye bir ayar vard?r t?rmanma oran?. + t?rmanma -alçalma demek oradan kaç varyo ile t?rmanmak yada alçalmak istiyorsan onu gire +1800 -1800 iyidir

uça??n süratini ayarlamas?n? istiyorsan önce A/T autothrottle'? aktif edip sonra istedi?in sürati panelde SPD k?sm?na girip SPD tu?una basman laz?m. ???klar? yanarken aktif kapal?yken aktif de?iller demektir.

ee_ee
21-08-2009, 18:49
Sormazsam çatl?yacam..

Ça?r? hocam bu yazd?klar?n?zdaki amaç neydi? 2007 y?l?ndan beri üyesiniz toplamda bu ikinci postunuz. Sanalpilot formuna basit bir forummu? gibi bir bilgi yazd?n?zda ondan merak ettim.. Yoksa amac?m sizi k?namak yada ters bir durum yaratmak de?il. Fakat yazd?klar?n?z hem çok basit hemde bu forum için gereksiz dü?üncesindeyim.

hakan737
21-08-2009, 19:31
Erdim hocam,

Ça?r? bey bana bir soru sordu PM'dne ve kendisine sorusunun cevab?n? k?saca izah etmi?tim. Verdi?im cevab? buraya konu ba?l??? açarak eklemi?. Kendisine durumu izah ettim umar?m anlatabilmi?imdir. alt?na cevap yazmadna kald?r?labilec?eini söylemi?tim ama herhalde mesaj?m zaman?nda ula?mad?.

extronus
22-08-2009, 08:12
Bence güzel bir tutorial olmu?. Basit ve pratik. Yaz?m kurallar?na biraz daha özen gösterir, resimlerle (küçük ebatl?) destekler ve tabi devam?n? da getirirseniz yeni ba?layanlar için yararl? olabilir.

pakpilots
12-06-2010, 20:51
Arkada?lar.Hakl?s?n?z 3 sendir üye olmama ra?men etkin oldu?um söylenemez.Bunun nedeni ise geçen sene ???klar askeri hava lisesine ba?lam?? olmak.O yüzden mumkun oldugunca haftasonlar? girebliyorum.Neyseki ?imdi 2 haftal?k bir iznim söz konusu.Bu süre zarf?nda sizlerle birlikte olmak dile?iyle:

Ça?r? Can Pak
I??klar Askeri Hava Lisesi