PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : WIN7+FSX+NHANCER+dx10 AA SORUNSALI

ee_ee
08-08-2009, 19:10
Selamlar

Bilgisayar?ma geçenlerde ba?l?ktanda anla??laca?? üzere Win7 kurdum. Hemen hemen hiç bir problemle kar?ila?mad?m.Bir tane hariç. Ba?l?ktan da anla??laca?? üzere yeni kurdu?um sistemde fsx'i DX10 modunda çal??t?rmak istedi?imde (ki mant?kl? olan o) Testereler havada ucu?uyor. Nhancer dahil olmak uzere hiç bir ?ekilde düzeltemedim. Forumun birinde dx10'u kald?r ibaresini okuyunca mevcut Nhancer ayalar?mla denedim vallahi cam gibi oldu desem yeridir.

?imdi konun özüne gelir isek bu meret DX10 AA problemini bir tek bendemi yapt?? yok ba?kas?nda yapt? ise çözümü nedir? Bilen varsa tutsun ?u garibin elinden.

hakan737
08-08-2009, 20:53
bu birle?imde eksik olan bir çift tavuk aya??,bir parça kuruhindiba,biraz köpekbal??? kuyru?u k?k?rda?? tozu :) o yüzden sorun olmu?tur :) hehehe

fatih.koz
08-08-2009, 21:15
FsX'teki DX10 deste?i sadece (dikkat ediniz sadece) "Preview" amaçl?d?r .

Tam bir destek söz konusu de?ildir, birçok farkl? konfigürasyonda, birçok farkl? ayarda sorun yapabilme ihtimali çok (gerçekten çok) yüksektir ve resmi olarak desteklenmez.

Fs11'de ç?kmayaca??na göre ;

DirextX 10 nimetleri ile Fs keyfi ?imdilik bir hayal olmu?tur .

Eldeki ile yetinerek (Dx9c + Fs9 ya da Dx9x + Fs10 ) uçmaya ?imdilik (ve uzunca bir süre) devam .

Sevgiler

Not : nHancer'?n nVidia sürücüleri üzerinden Dx10 deste?i bildi?im kadar? ile yok (ya da yok denecek kadar deneysel) , dolay?s? ile nHancer ile düzenlenmi? bir profilin Dx10'da nas?l çal??aca?? meçhul . ?llaki Dx10 Preview kullan?lacak ise (IVAP'ta MTL sorunu yapar dikkat) nHancer yerine nVidia standart profilleri ve FsX'in iç ayarlar?na müdahil olmak daha mant?kl?ca (en az?ndan nVidia'n?n kendi içinde Dx10 tam destekledi?ini dü?ünerek bu yorumu getirdim).

Tekrar sevgiler

ee_ee
09-08-2009, 09:29
@ ilahi Hakan hocam. Düzelece?ini bilsem vallahi dökerim bilg'?n içine onlar?. :):) ?aka bir yana RC sürüm olmas?na ra?men Win7 hiç sorun ç?karmad?. Her bi halt? kendi kendine buldu yükledi. FS9+IVAP+TS+MTL+FSUIPC vs hiç bir problem yok. Ayn? ?ey FSX grubu ?ç?nde geçerli (AA hariç tabii) Öte yandan çok h?zl? bir i?letim sistemi. FRM'ler tavana vurmu? durumda.FSX de High olmas?na ra?men 90'larda filan geziyor ortalama.?mkan? olan arkada?lar?n denemesini siddetle tavsiye ediyorum.

@Fatihcim detayl? aç?klaman için teşekkür ederim. Ancak tak?ld???m bir kaç konu var. Ayd?nlat?rsan sevinirim.

Yaz?ndan anlad???m FSX de DX10 diye bir?ey olmad???.. (kutusunda nediye DX10 compatible! yazar bu adamlar)
Dolay?s? ile u?ra?mak bo?a ç?kacak. Yanl?z NHancer ayarlar?nda 2. sekmede DX10 AA ayarlar? mevcut hatta baz? oyunlar için özel tan?mlama yap?lm?? ?ekilde. Oralardan bir ?ey yap?lamazm?? ?kincisi Win7 ile DX10 zaten tarihe kar??m?? durumda direk DX11'e terfi ediliyor. Bize bir faydas? olabilirmi bunun???
Zira su an NVIDIA 190.38 versiyonlu Win7 sürücüsünü kullan?yorum. Ço?u arakada??m?z xp veya vista kulland???ndan böyle bir sürücü oldu?undan bile haberdar de?il. NVIDIA yak?ndan takip ediyor olay?.. Benim göremedi?im yada bulamad???m bir çözümü olabilir diye dü?ündüm. ??lerinin yo?un oldu?unu biliyorum ama bunu çözsen çözsen sen çözersin o yuzden sana havale ettim ben..

vaccaro
09-08-2009, 10:33
Erdim hocam,
190.38'de bir problem olabilir (mi acaba?).
Bu sabah ben de XP 64 bit için bu sürücüyü kurdum ve son 3 sürücüden bu yana nHancer olmadan kulland???m FS2004 yeniden nhancer ister oldu.

ee_ee
09-08-2009, 12:57
Arslan hocam bende her daim Nhancer istiyordu. 2004 de en ufak bir problem yok.(Nhancer ?le tabii) Sorun tamamen FSX DX10 kutusunu i?aretledi?imde. ??aretlemedi?im zaman gelen görüntüye microsoft bile hayran kal?r. Bu z?mb?rt?da dx10 var diye ald?k simdi kullanam?yoruz. Ne anlad?m ben bu i?ten???