PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Saitek yoke ve throttle Quadrant ayarlari

hb60
24-05-2009, 17:00
arkadaslar,bir hafta önce saitek yoke throttle Quadrant satin aldim,hergün saatlerce ugrasiyorum istedigim ayarlari yapamiyorum aletde sorunyok tuslar sorunsuz calisiyor.fs9 ve registerli fsuipc ile denedim satin aldigima pisman olma noktasina kadar geldim sorunlar,
-fs9 ayarlari ile cesna ayarlamak istiyorum yoke tamam throttle de siyah gaz mavi proppeler olarak tamam kirmiziyi bir türlü mixture olarak aktif edemiyorum.
-fsuipc ile denedim bu sefer hersey karisti,benim ucak havada taklalar atmaya basladi yoke ile kullanirken thorottle gaz kolu haric hic biri calismiyor
-istedigim ayarlar 767-300 ve cesna ile ucabilinecek sekilde olsun istiyorum.
zamani olupda özelden yardim edebilirseniz arkadaslar cok memnun olurum.msn adresim hilbur99@arcor.de
kendi arastirma yaptigim sayfalar sunlar
http://nzff.org/forum/index.php?showtopic=7549&hl=fsuipc
http://fsuipc.simflight.com/beta/CH_Controls_with_FSUIPC.pdf
http://www.fsdossier.info/
http://board.vacc-sag.org/47/31361/ ve bu gibi bir sürü sayfalar
tesekkürler

Bravis
25-05-2009, 11:24
FS menüdeki tüm kontrolleri iptal edin ve FSUIPC'den hepsini tek tek ayarlay?n derim.

Bende de CH Yoke ve saitek gaz kollar? var, aynen bu ?ekilde yapt?m...

hb60
25-05-2009, 22:48
yukarda da belirtmistim fsuipc ile de denedim fs9 da da ayarlari kaldirmistim bir yerlerde noksanlik var ama anlayamadim hatta tuslari tek tek yeni atatim birkac tus haric fsuipc de tuslari tanittim.yoke ayarlari olmuyor proppeler ve mixture tuslarini atayamiyorum
birbaska sorum cesna ile level 767/300 ayri ayri atayabiliyormuyuz,sizden ricam fsuipc ayarlarini görüntülü gönderebilirmisiniz

Bravis
26-05-2009, 09:01
Cesna ile Level 767 için ayr? tu? kombinasyonlar? yapabilirsiniz. Evde olmad???m için emin olmamak üzere "specific for aircraft" diye bir ibare olmas? gerek.

Bravis
26-05-2009, 14:40
Fakat bu i?lemleri komple ba?tan yapmadan önce driver update etmeniz iyi olur gibime geliyor.

Bir de FS menüde tu?lar (landing lights on/off, gear down-up vb...) ile ilgili oldu?u gibi axislerle de ilgili ayar menüsü var. Oradan AXIS ayarlar?n? da siliyormusunuz?

goktugkayis
26-05-2009, 14:49
Hocam öncelike FS'nin settings'den sensivity k?sm?n? düzenleyin.Ard?ndan Control'den Slew mode k?sm?na gelip Joystick modelini seçin ve istedi?iniz tu?u çift t?klay?p ard?ndan yokeden atamak istedi?iniz tu?u atay?n.U?ra? gerektiriyor.Deneme yan?lmayla çözmü?tüm ben ve 6 saatimi alm??t?

Hakan Sevindik
26-05-2009, 18:52
Kaptan?m bir de ?unu deneyin, options/controls/assignments/joystick axes dan Mixture axis sat?r?na change assignment seçene?i ile istedi?iniz kolu hareket ettirerek atay?n. (not: birden fazla kumanda kolunuz varsa saitek pro flight ? seçmeyi unutmay?n) E?er kol hareketini tersine istiyorsan?z reverse kutucu?unu i?aretleyin ve ok deyin. Ben bu ?ekilde yapt?m çal??t?. Kusura bakmay?n biraz fazla detayl? anlatt?m ki bu i?lerde yeni ba?ka arkada?lar?m?z da faydalanmak isterler diye.
Kolay gelsin.

EK: Bir ?ey daha. options/controls/sensitivities den Mixture axis ayarlar?n? sonuna kadar sa?a, Null zone ayar?n? ise sonuna kadar sola olarak ayarlad?m.

hb60
26-05-2009, 23:59
kaptanlarim ilginiz ve yardimlariniz icin cok tesekkür ederim,deneme yanilma yöntemi ile olayi cözdüm ama yine problemim var fs9 save yapmiyor herseferinde yeniden ayarlamam gerekiyor.nasil cözdügüme gelirsek bende arkadaslar sensitivities bölümünde proppeler ve mixture gözükmüyordu FS9 dan cfg data sini kaldirdim ikiside gözüktü ince ayarlarini yaptikdan sonra calistilar yalniz mixture ters calisiyordu onu da Hakan kaptanimin dedigi gibi kutucukda ki isareti kaldirdim düzeldi.
simdiki problemim niye bunu FS9 save yapmiyor her seferinde yeniden sensitive bölümünden ayarlamam gerekiyor
Bravis kaptanim Cesna ile Level 767 için ayr? tu? kombinasyonlar? nasil olacak biraz acabilirmisiniz,aslinda bunu fsuipc ile yapmak istiyorum tuslari tanitabiliyorum yalniz yoke ayarlari olmuyor okudugum manuellere göre aynisini yapiyorum FS9 daki gibi ayarlar olmuyor eger ayri ucaklar icin tus kombinasyonlarini fsuipc olmadan da yapabiliyorsak hic fsuipc ye bulasmayayim
tekrar tesekkürler

Hakan Sevindik
27-05-2009, 01:17
Ben hayat?mda bu kadar nazik bir program görmedim desem abartm?? olmam. En küçük bir müdahalede her ?eyi göze almak durumundas?n?z.
Kaptan?m bence config dosyalar? zarar görmü? olabilir. ?sterseniz FS i programlar menusunden "reset defaults" olarak ba?lat?p s?f?rlanmas?n? sa?lay?n. Yaln?z dikkat bütün ayarlar?n?z s?f?rlanacak fabrika ayarlar?na dönmü? olacaks?n?z. Sonra yeniden bütün ayarlar? yapman?z gerekiyor. Büyük ihtimalle kay?t sorunu bitecektir ama bu sadece bir tahmin. Devam da edebilir. Karar size kalm??. :)

hb60
28-05-2009, 00:03
fs9 u bugün actigimda bu sefer ayarlarda degisiklik olmamis hafiza ya nihayet kaydetmis,Hakan kaptanim cok haklisiniz bu kadar hassas program olmaz sicht ayarim sifirda olmasina ragmen bazen kendi kendine mesela cocpit de isem kendi kendine virtuel cocpit e geciyor.
cesna ayarlarim halloldu simdi level 767-300 icin siyah ve mavi kolu gaz olarak kullanmak istiyorum tabiiki cesnanin ayarlari degismeden bunu nasil yapacagiz kaptanlarim.mümkünse fsuipc olmadan

ta1dr
28-05-2009, 08:30
"fsuipc olmadan" bu olmadan yapamazs?n
FSUIPC de aircraft specific kutucugunu secip gelen sorulara yes dedikten sonra yapacaks?n tabii hangi ucaga göre atama yapacaksan bu i?lemlerden önce FS de o uçag? seçmi? olman gerekiyor

bende böyle yap?yorum ve birden fazla uçaga ayarlad?m hiç bir sorun olmadan kullan?yorum.

Hakan Sevindik
28-05-2009, 09:33
San?r?m bir de beraberinde gelen cd içindeki programla yap?l?yor ama ilk bak??ta öyle karma??k geldi ki hiç u?ra?mad?m.

hb60
28-05-2009, 23:44
bu alet beni delirrtecek hergün bastan yeni bir dert bugün yine ayarlarinida yapiyorum görüntüler cocpitden virtual cocpite yada disari hemen atliyor bir islem yapmam mümkün degil. böyle giderse her seferinde fs9 cfg.datasini silip yeniden ayarlamam lazim.fsuipc ile beceremedim bir türlü arkadaslar yukarida msn adresimi yazmistim,mümkünse vakti olan bir arkadasla görüsmek isterdim.
Hakan kaptanim software cd si dedigin gibi cok karisik.
tesekkürler

paranoiac
05-06-2009, 22:02
Hüseyin Hocam fsuipc kurulu bende ama hiç dokunmad?m ona.Ayr?ca rudder pedal da var bende o dahil hepsini fs menüsünden ayarlad?m.Throttle aksam? s?ras?yla speedbrake,gaz(reverse) ve flaps ?eklinde..Kontol ayarlar?n? save falan da yapmad?m.

D??ar? atma sorunu bütün saitek yokelarda var m? bilmiyorum ama genelinde var san?r?m.Eskiden arada s?rada aniden kokpitten d?? kameraya at?yordu fakat 4-5 ayd?r yapm?yor.Belki FSX kurmamla düzeldi veya ba?ka bir nedeni var.

Throttle kolunun USB kablosunu direkt kasaya m? ba?l?yorsunuz yoksa yokeun arkas?ndaki usb giri?ine mi tak?yorsunuz? Ben yokun arkas?na ba?l?yorum,sizin ayar tutmama problemiyle hiç kar??la?mad?m.Sorununuzu çözermi bilmiyorum ,böyle bir deneyin isterseniz.

hb60
07-06-2009, 00:39
Emrah kaptanim,atlatma isini hallettim yoke i mode 1 den mode 3 e getirdim artik yapmiyor.ayarlarim da cesna icin tamam yalniz level 767icin siyah ve mavi yi gaz kirmizi yi da daha karar vermedim ama baska birsey icin düsünüyorum tek bu konuda yardima ihtiyacim var digerlerini hallettim.

paranoiac
08-06-2009, 00:50
Hüseyin Hocam siyah ve maviyi gaz olarak ayarlad???mda,kol topuzlar?n?n boyutu ve ?ekli ayn? olmad??? için ikisini ayn? hizaya getirmem zor oluyordu. %2-3 fark oluyor motorlar?n iti? gücünde.

K?rm?z? bende flap dedi?im gibi. En iyisi flaplere atamak olur bence k?rm?z?y?. :)

Sevgiler

Hakan Sevindik
08-06-2009, 04:39
Tabi bu bir tercih meselesi. Benim kullan?m ?eklim ise Siyah throttle, k?rm?z? spoiler, mavi flaplar.

hb60
08-06-2009, 22:13
kaptanlarim ben haftanin 2 günü cesna ile diger günlerde level 767 ile uctugumdan ayri ayri ayarlamak istiyorum cesna tamam level ile istedigim ayarlari ögrendigim kadari ile yalniz fsuipc ile yapilacak kendiniz denedinizmi derseniz birseyler yapmaya calistim tus atamalarinin biraz yaptim ama yoke ayarlarini bir türlü tutturamiyorum sikintim burda

Pascha
12-06-2009, 13:07
Hüseyin Kaptanim birara CXDVA nin TeamSpeak kanalina gelir size ve Necmettin arkadasima yardimci olurum.FSUIPC de herhangi bir islem,ayar yapilmasina hic gerek yoktur.

OHY003

Bozhan Özsoy
16-06-2009, 04:58
Eger ucak tipine gore tus ve axis atamalari yapmak istiyorsaniz registered FSUIPC'ye ihtiyaciniz var. Butun kontrollerin FS'den silinip FSUIPC'den atanmasi gerekiyor, ayrica fsuipc.cfg'ye de biraz el ile mudahele gerektiginden advanced manuel'in okunmasi sart.

Saitek TQ'nun potlari 3 ay gibi (rekor) bir surede noise yaratmaya basladi, mavi ve kirmizi kollari kullanmamak ile iyi etmisim diye dusunmeye basladim..