PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : WOAI THY SUMMER 2008 Sorunu

mert330
25-08-2008, 18:37
Say?n pilotlar bende woai thy summer 2008 flight plan? yüklü.Thy bu programda tüm avrupa seferlerini yap?yor fakat amerika,güney afrika ve asya seferlerini yapm?yor.Bunun sebebi ne olabilir ? Te?ekkürler.

Mert O?uz

fatih.koz
25-08-2008, 19:29
- Pakette bu planlar olmayabilir
- Siz o uçuşlar?n saatlerine denk gelmiyor olabilirsiniz

E?er AI trafik ve uçuş planlar? hakk?nda genel bilginiz varsa (ya da vakit ay?r?p Hakan Güven a?abey'in ?ahane yaz?lar?n? okursan?z) TTools (Traffic Tools) program? ile mevcut WOAI_THY planlar?n?z? inceleyebilirsiniz . ( Ba?ka ve kullan?m? çok daha kolay programlarda var , ben TT'yi örnek verdim sadece en eskisi oldu?undan )

Böylece (at?yorum) THY'nin KJFK uçuşun elinizdeki planda var olup olmad???n? anlayabilirsiniz ...

Emniyetli uçuşlar

osengezer
27-08-2008, 19:48
Maalesef WOAI'?n THY yaz 2008 için kulland??? planlar güncel filo yap?s?n? ve uçak say?s?n? yans?tmad??? gibi bir çok yeni hatt?da içermemektedir.
Fatih hocan?n dedi?i metod ile airports.txt veya flightplans.txt dosyalar? içerisinden havaliman?n?n ICAO kodunu aratarak o meydana sefer olup olmad???na bakabilirsiniz.

hakan737
27-08-2008, 23:56
WOAI'ye çok rica etti?im halde malesef Oguz ?engezer hocan?n -ki kendisi asl?nda destek verenler listesinde- THY planlar?n? kullanm?yorlar. Bugüne kadar kulland?klar? iki planda da çok hata buldum ve uyard?m hatta kendim elle kendiminkileri düzelttim. Son WOAI planlar?nda bahsi geçen planlar?n olup olmad???na dikkat etmedim ama meydan ICAO kodlar?n? verirseniz bir bakay?m. Fakat bunlardan hadi yapmas?n yapmas?n birkaç tanesini yapmama ihtimali var ama mesela Chicago veya Newyork'u atlam?? olmalar? mümkün de?il gibi geldi bana.Sizde bir?ekilde görünmüyor olmas?n sak?n?

osengezer
29-08-2008, 16:51
Sevgili dostlar gene dayanamad?m ve buradan kendi THY Yaz2008 planlar?m? payla??yorum. Avsim için planlar çok çok do?ru ve net olmad?klar? için upload etmemi?tim. Gerçi beni ve planlar?m? tan?yanlar bu planlar?n %99 lük bir do?ruluk oran?na sahip oldu?unu teyid edeceklerdir.

25.08.2008 tarihi ile THY filo yap?s?n? 100% temsil eden, %100 tüm hatlar? ve %99 tarifeli tüm uçuşlar? kapasayan dosya a?a??daki gibidir*.

images/icon_zip.gif Attachment: THY Su08-By Oguz Sengezer.zip (pop_download.asp?mode=Edit&referrer=attach&dir=osengezer&file=THY Su08-By Oguz Sengezer.zip) ( 17625bytes )

*Bu dosya "as it is" olarak payla??lm??t?r. Planlar? kullanabilmek için AI bilgisine sahip olmak ya da forumlardan ders ç?karmak gerekir.

mert330
30-08-2008, 23:25
Yard?mlar?n?z için çok teşekkürler Say?n Kaptanlar...

Mert O?uz