PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : FsPax'de Pmdg 747 Kap?lar? aç?nca yolcu alm?yor?

atmaca53
29-06-2008, 20:28
Merhaba arkada?lar geçengün Passengerde Pmdg 747 nin kap? s?n? birkere de?i?tirdim yanl??l?kla sonra ne yapt?ysam tüm kap?lar? denedim ama aç?nca yolcular? alm?yor nas?l ayarlayabilirim bilen varsa yard?mc? olabilirmi passengerde hangi kap?n?n yolcu kap?s? oldu?u filan gösterir mi ?imdiden teşekkür ederim.

B737
30-06-2008, 11:53
FSX'i Hiç Bilmem Ama FS2004 Mant???yla Tüm Tu?lar? Default Haline Alsan?z...

atmaca53
30-06-2008, 12:49
problem Fs2004 için geçerli FsX de?il.ne yapt?ysam olmad?.
birazdaha kurcal?yay?m bari belki gözden kaçan bi?ey oldu.

B737
30-06-2008, 13:07
Uçu?tan Gelip Sabah Sabah Dinlenmeden Girince FSPax FSX De Oluyomu?:D

Tu?lar? De?i?tirmeden Önce Sorun Olmad???n? Varsayarak Üst Menüden

Options-Controls-Assignments'e Girip Reset Default Yaparsan?z Sorun Hallour Diye Dü?ünüyorum.

Kap? ?le ?lgili K?s?m ?se "Select Exit" Diye Geçiyor Bu Parametreye De Bak?p Kap? ?çin Hangi Tu?u Atad???n?z? Bulabilirsiniz.

Edit "Yazd?ktan Sonra Akl?ma Geldi Ayr?ca PMDG'nin Kendi Kontrol Bölümüde Var Tabi Ordanda De?i?tirdiyseniz E?er Gene Üst Menüden PMDG -General-Keybord Commands a gelip ordaki command category den Doors seçilir, Door-Open Front Pax De?i?tirilir.

fatih.koz
30-06-2008, 13:07
Düzenlemeyi Fs2004/PMDG tu? tan?mlar?ndan m? yapt?n?z yoksa FsPax'in "payload" dosyas?ndan m? ?

Sorunu tam anlayamam?? olmakla beraber önerim FsPax'?n sitesinden PMDG 747 için haz?rlanm?? bir "Payload / Config" dosyas? indirmenizdir .

Sorununuz buna ba?l? olabilir .

Sevgiler

atmaca53
30-06-2008, 17:21
?öyle anlatay?m pmdg nin her kap?s?n? bir tu?a atayay?m dedim pmdg menü'sünden 474 door da da denedim sadece door da da denedim ama olmad? en üstte üç farkl? tüm kap?lar? i?aret eden seçenekleri seçtimsede olmad?.

Fatih kaptan?m "Payload / Config" dosyas?ndan düzelebilirmi acaba.
hani göze al?p pmdg leri kald?r?p yeniden kuray?m diyicem ama baz? kay?tlar? silinmedi?inden yeniden kursamda yine problem devam edebiliyor ilginize teşekkür ederim.

fatih.koz
30-06-2008, 17:47
Normalde siz kap?y? hangi tu?la açarsan?z aç?n FsPax'?n bunu görmesi gerekir , çünkü kap?y? açt???n?z tu?u de?il kap?n?n aç?k olup olmad???na bakar program . ( Bu mant?k park freni , landing light vb. içinde geçerlidir )

Ben bu nedenle load config dosyas? ile çözülebilece?i kan?s?nday?m .

Denemedim bilmiyorum , sadece teknik yorum yap?yorum .

Payload dosyas? indirip kurmak zor de?il , bir deneyin olmazsa ba?ka çözümlere bak?labilir .

Sevgiler

atmaca53
01-07-2008, 12:48
Payload dosyas? 1 adet jpeg resim ve 1 adet ini dosyas?m? oluyor, e?er o ise ekledim onunlada düzelmedi tekrar kap?lar? de?i?tirdim tüm kap?lar? aç?yorum ama olmuyor.

Not: Hocam yaln?z hani yolcular? yüklemenin 2 yolu varya biri belli dakikada di?eri hemen uçakta oluveriyorlar denedim de zamanl? yüklemede bu problem oluyor.

E?er dersenizki karde?im sende bi kucakta at?ver yolcular? uça?a bu olur ancak vard???m noktada yolcular? nas?l indirece?im ya kap?lar? aç?nca inmezse uçaktan yolcular

ya derlerseki kucakla bindirdin kucakla indir ben ne yap?cam ozaman :) puan almak için dikkat etti?im ve kat etti?im onca yol puan alamadan geçecek.

fatih.koz
01-07-2008, 14:48
Kap?lar? aç?nca binmiyorlar ise inmeyeceklerdir , bu kesin :) Dolay?s? ile tüm uçuş heba olabilir dedi?iniz gibi ...

Vallahi ba?ka çözüm de üretemiyorum , de?i?ik bir sorun :((

atmaca53
01-07-2008, 22:33
Te?ekkür ederim Fatih Kaptan?m.
amaan o zaman bende kalk??da bindirir var??ta açar?m tüm kap?lar? inmezlerse merdiven bile ça??rtmam atar?m a?a?? :))

B737
02-07-2008, 00:30
FSPax'te Yanl?? Söylemeyim Ama Uçu? Bitipte Parking Brake Çekilince Zaten Ç?ksan?z Bile Sorun Olmuyodu.

fatih.koz
02-07-2008, 08:32
Benim hat?rlad???m kadar? ile FsPax'ta uçuşun bitmesi için tüm yolcular?n uça?? terk etmesi laz?m An?l ...

"End Flight" butonu ba?ka türlü aktif olmuyordu haf?zam beni yan?ltm?yorsa ;)

Deneyip görmek laz?m ...