PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ba?lang?ç olar virtual airlines

nano
20-09-2006, 17:01
arkada?lar ba?lang?ç için bir virtual airlines ar?yoeum ama bulam?yorum onur air va 100 saat istiyor ephesusun sitesinde üye olunmuyo flythy beni kabul etmiyor di?erleride ivao ben vatsim istiyorum bana yrd?mc? olursan?z sevinirim:(

fatih.koz
20-09-2006, 17:40
Say?n nano , öncelikle forum kurallar?n? okuman?z? ve uygulaman?z? rica edece?im çünkü cevap yazarken kar??mdakinin ad?n? bilmemek garip oluyor . Ayr?ca Türkçe kullan?m?n?za biraz daha dikkat ederseniz okur ve yorumlarken sizin yazarken harcad???n?z zamandan daha fazlas?n? harcamak zorunda kalmay?z ...

Gelelim sorunuza ;

Ne VATSIM nede IVAO'da uçabilmek için herhangi bir VA'ya üye olmak zorunda de?ilsiniz ki ... Neden ar?yorsunuz onu anlayamad?m ?

E?itim almak için bir VA'ya ihtiyac?n?z varsa sayd?klar?n?z?n hiçbirinin aç?k e?itim programlar? yoktur , sadece site ve forumlar?nda e?itim dökümanlar? vard?r al?r okur ve uygulars?n?z .

Yok illaki aktif e?itim istiyorsan?z IVAO'da THYVA bu i?i yap?yordu ama son durum nedir bilemiyorum .

Bu arada VATSIM'de uçan iki VA daha var , onlar? atlam??s?n?z ;

Biri MNG Virtual ( www.mngva.com ) , di?er ise Atlas Virtual ( www.atlasvirtual.org ) ... MNG'nin pilot kabul kriterini bilmiyorum ama Atlas'a girmek için ATPL s?nav?ndan en az 50 alman?z gerekli (ki s?nav oldukça zor diyor giren dostlar )

Kolay gelsin

ekremus
20-09-2006, 18:06
teşekkür ederim fatih beyy ben 14 saat uçtum online ama art?k bir virtual airlines üye olup o virtual airlinesa hizmet etmek istiyorum önerileriniz için teşekkürler

Mert Tas?

ekremus
20-09-2006, 18:10
teşekkür ederim fatih beyy ben 14 saat uçtum online ama art?k bir virtual airlines üye olup o virtual airlinesa hizmet etmek istiyorum önerileriniz için teşekkürler

Mert Tas?

MD88
20-09-2006, 18:29
Sevgili dostum Fatih in dedigi gibi,

Size gore 14 saat guzel bir rakam olabilir, ve isteginizde aslinda cok guzel birsey,

Ama her VA nin kendine has kurallari vardir, bu kurallari uygulamak ile yukumludur,

Onur Air i ele alirsak;

* Ability to fly straight and level at a given altitude and heading.
* Ability to land visual, VOR and ILS with and without using autopilot
* Ability to fly under Instrumented Flight Rules (Without using any visual reference)
* Ability to read and understand airport/enroute charts
* Ability to read and understand metar data
* Ability to communicate with Air Traffic Controller in English
* Ability to fill and execute VATSIM Flight Plans.

Seklinde ozetlenmistir,

ATLASJET in de kurallari Fatih Kardesimin belirttigi sekildedir,

THY nin sartlari baska, MNG ninkiler baskadir,

Bu kurallari yerine getirmedigine inanilan pilotlarin kendi bunyesinde ucmasini istemez bazi VA lar,

Cunku Hicbir VA, ucaginin dusmesini, pilotu hakkinda rapor yazilmasini, ATC ile muhaberat yapamamasini, VOR bilmeden VOR piste gidilip ATC ye denk gelinip orda bir kotu olayin yasanmasini istemez,

E bizdede eldeki mevcut dokumanlari bile okumaktan uzak, arastirmak yerine herseyi sifirdan sorarak yeni topic acmaya yatkin bir zihniyet cogunlukta oldugu icin yukaridaki sorunlarda cikabiliyor,

Kac kisi FlyTHY sitesindeki CHART OKUMA dokumanini inceledi acaba ?

byuksel
20-09-2006, 20:32
Evrim bey, Pilotlardan istediginiz ozellikleri tam yerinde. Yanliz pilotlarin bu konulari bilip bilmedigini nasil denetliyorsunuz? Ozel bir software mi kullaniyorsunuz.

ekremus
21-09-2006, 17:13
Burak Bey'e kat?l?yorum ha bua rada cargoturk va diye bir virtual airlines varr Mert beye tavsiye ederim

MD88
21-09-2006, 17:24
<b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote">
Evrim bey, Pilotlardan istediginiz ozellikleri tam yerinde. Yanliz pilotlarin bu konulari bilip bilmedigini nasil denetliyorsunuz? Ozel bir software mi kullaniyorsunuz.

<div align="right">Originally posted by byuksel*-*20/09/2006*:* 23:32:45</div id="right">
</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote">

Evet burak bey, FMS, Flight Monitoring System,

Turgut Hakki Ozdemir kardesim tarafindan su an yaziliyor, Programin bir ucundan benim tutmam konusunda baski da yapiyor tabi huyudur, cani sagolsun [8D] :D

http://forum.onurairva.com adresinden FMS nin detaylarina bakabilirsiniz isterseniz neleri denetledigine dair,

Sanirim ilk betasi 1 ay a kadar cikar,

Su an icin ise TRVACC daki ATC arkadaslarin herhangi bir pilot icin rapor tutup tutmadigina ve ucuslarimiz sirasinda telsizden dinleme yontemiyle hangi pilotun ne yaptigina bakiyoruz,

Herhangi bir pilot icin bir olay rapor edilmismi bakiyoruz,

ve olabildigince camiadan tanidigimiz pilotlarin basvurmasini ongoruyoruz,