PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yoke Nereden Nas?l Al?n?r

Besim
06-06-2008, 18:38
Arkada?lar uzun zamand?r yoke ar?yorum...

Piyasada 2 iyi model var biri saitek pro flight controller (?u an yan?nda throttle kolu hediyesi var) di?eri malum ch products.

Saitek marka yoke Türkiyede bir çok internet al??veri? sitesinde var (weblebi, yonjasho, mavishop vs.) ancak hepsinde de stokta yok diyor 5 hazirandada gelece?i söyleniyordu ?imdi daha da ileri bir tarihe uzam?? anlad???m kadar?yla gelmiyor...

Ch products Türkiyede sadece pilotpazar.com da var orda da çok pahal?...

Amazon.com en ucuz ve en iyisi ama iki ürünü de Türkiye'ye göndermiyor.

Ebay ba?ka bir seçenek ama orda da kargo gümrük vs. yine ate? pahas? oluyor son fiyat.

Baz? ba?ka yabanc? siteler var ancak onlarda da Ebaydeki durum geçerli...

?imdi ben ne yapay?m bu iki yokeden birisini (tercihim daha güzel görünüm ve hediye gaz koluna sahip saitektir) nas?l alay?m? Herhangi bir yerde bulunmuyor. Nerden al?y?m veya yaz?n yurtd???na ç?kcam ama yurtd???nda nas?l nerden alcam öyle her dükkanda bulunmaz herhalde. K?saca en iyi ve en güvenilir yol nedir yurtd???na gidip kendim al?rsam nas?l almal?y?m? Son olarak da sevgili sanal pilotlardan satmak isteyen olursa bir yokeyi 2. el olarak almay? dü?ünüyorum (set de olur) satan var m??

mutluckaya
07-06-2008, 10:45
Be ?talya'ya gittim orada da yoktu, malumat, ayn? bizim gibi, ülkeye girmemi? daha.

Ama bildi?im kadar?yla Almanya ve Hollanda'da var.

Internetten getirtildi?inde gümrük vergisi al?naca?? kesin mi? Bir ara forumda getirten ve gümrük vergisi al?nmad???n? söyleyen olmu?tu sanki.

fatih.koz
07-06-2008, 10:54
Normal ?artlarda posta gümrü?ü alt limiti 100 Euro .

Bu limitin alt?ndaki ürünler gümrü?e tabi de?il , ürün kullan?lm?? olursa ve bedeli resmi evrakta dü?ük ise gümrüksüz yurda girer .

Yine ?ahsi hediyeler gümrü?e tabii de?ildir , tabii koskoca arabay? hediye pakedi yap?p gönderirseniz durum de?i?ir :)

Kurban ve Ramazan bayramlar?n?n 1 ay öncesi ile sonras?nda bu alt limit 3 kat?na ç?kart?l?r yani 300 Euro olur .

E?er alaca??n?z ürün bu limitin üstünde , opsiyonlu limitin alt?nda ise bayram zaman?n? bekleyebilir ya da ikinci eline yönelebilirsiniz .

Tabii tüm bu yasal mevzuat?n d???nda birde gümrükteki yetkililere ürünün bizdeki yasal mevzuata uygun oldu?unu anlatmak eziyeti var ki sorun ç?kt???nda en zor k?s?m bunu ba?armak oluyor :(

Bir "ch yoke" çok rahatl?kla "uçak yedek parças?" san?labiliyor ya da "reciever" yani "radyo al?c?s?" "al?c?/gönderici" statüye sokulabiliyor .

??in komik taraf? ise gümrü?e tak?lan bir ürünü ç?kartmak için yetkili kurumdan uygunlu?una dair belge al?nmas? gerekti?inde kurumun "ürünü getirin görelim , onaylay?p belge verelim" demesi , gümrü?ün ise "kuruma götürmeniz için size (ya da bir ba?kas?na ) verirsem zaten yurda girmi? olur , veremem" demesi !

Bürokrasi böyle güzel olunca ürün gümrükte biraz bekleyip geri gönderiliyor ya da siz beklememek için "tamam karde?im gönderin geri" diyorsunuz oluyor bitiyor .

Ben bunlar? yazd?m ama Erdim Kaptan yanl?? hat?rlam?yor isem gümrük mevzuat? konusunda benden çok daha fazla bilgiye sahip , e?er konuyu görürse mutlaka daha ayd?nlat?c? veriler sunacakt?r bize .

Kolay gelsin

ee_ee
07-06-2008, 11:03
Yurt d???ndan (Fatih'inde bahsetti?i gibi) gelişi bir çok probleme gebe. Gümrükteki memurun tamamen ruh hali ile alakal? bile diyebilirim. En iyi alternatif yurt d???nda gelecek(yada gidip dönecek) bir yak?n vas?tas? ile temin etmek(en garanti yol). Öte yandan siz zaten yurt d???na gidecekmi?siniz, iyice bir ara?t?rma yap?p gidece?iniz yerde sat???n? yapan bir dükkan bulup oradan alman?z en mant?kl?s?.

volkan113
07-06-2008, 11:12
Belcika Brukselde Jeppesen ve Simware in satis noktalari var.Isterseniz bi goz atin www.simw.com.

iceberg
08-06-2008, 12:10
Bir not , Almanyadaki fiyatlar buradan pek farkl? de?il.Bu gidi?le ben yoke falan alamayaca??m.