PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : wilco airbus AIRAC flight plan uyumsuzlugu

sercem
18-05-2008, 13:03
herkese iyi pazarlar dilerim.
bir tatil günü keyifle ucus yapmak amac? ile bilgisayar?m?n kars?na oturdum.
LTAC-LTBA için ucus ekran?n? act?g?mda asag?daki hata ile kars?last?m, airac ve flight plan e?le?me problemi.

http://img411.imageshack.us/img411/3880/nav2hw6.jpg

acikcasi cok onemsemeden ucusa "ok" deyip baslad?m. ancak ucus esnas?nda farkettimki e?le?ememe problemi ciddi sorunlar yaratacak.Ne gibi diye düsünürken ;

http://img160.imageshack.us/img160/9931/nav1zu6.jpg

öyle bi yerden döndüki, pisti kars?lamak için (18L LTBA) AP den c?k?p manuele almak zorunda kald?m. Yani k?saca flight plana offset bi ucus gercekle?tirdim.

Bu sorun airac 0805 i yukledikten sonra basgosterdi. Bende geri 0804'e döndüm ama wilco PIC 737 de sorun yok iken airbus ayn? hatay? -0804 olmas?na ragmen- vermeye devam etti. San?r?m airbus kodlar?nda bir sorun olabilir.

Hadi flight planda ofset olmas? bi yana pisti kars?layamamak çok keyifsiz.
yol boyunca "please turn to 340" vs gibi uyar?lkar? soylem?yorum bile, çünkü beni default plana oturtmaya cals?yor.

eger nas?l bu hatadan kurtualcag?m konusunda yard?mc? olur iseniz cok memnun olurum.

fatih.koz
18-05-2008, 14:36
Kolay , 805'i geri yukleyin , kaydedilmis planinizi silin ve 805 ile yeniden olusturun ...

Hepsi bu , oyle uzun bir yol olmadigindan en fazla iki dakikanizi alir LTAC - LTBA'yi yeniden MCDU'ya girmek saniyorum ;)

Emniyetli ucuslar

Ek : Tabii bu hata sadece LTAC-LTBA plani ile ilgili olmayabilir , kaydettiginiz baska planlarda da uyumsuzluk olabilir .

sercem
18-05-2008, 15:39
hocam hemen deniyorum.
sizin de bas?n?z cok agr?tt?m bilyosunuz airbusla hala ugras?yorum.
ancak ben 0805 ile yeni plan olusturmustum.cold and dark basalg?m için zaten yen?den olusturuyorumm plan?, load yapm?yorum;
ama baska bi yerden save dosyas? kal?yor herhalde ve siliyoruz anlad?g?m kadar? ile. hangi kalsorde yer ald?g?n? soyleyebilir misiniz fatih hocam yada uzant?s?n??
tesekkurler

fatih.koz
18-05-2008, 16:52
Vallahi hiç plan kaydetmedi?im (ve ?u anda kurulu olmad???) için nerede bilemiyorum ancak mutlaka Airac'lar?n yüklendi?i klasöre yak?n bir yere kaydediyordur :)

At?yorum ;

Fs2004\Feelthere\Airbus\NavData gibi bir klasör varsa (ki vard?r)
Fs2004\Feelthere\Airbus\FlightPlans gibi bir klasörde vard?r ve dosya ad?da %90 ihtimalle LTBALTAC.rte , LTBALTAC.pln vs. gibi bir?eydir .

Zaten bak?nca "hah bu i?te" diyebilece?iniz tiptedir bu dosyalar , bulaca??n?z? umuyorum .

Sevgiler

sercem
18-05-2008, 20:29
valla hocam acikcasi bende normalde kay?t etmiyorum ama wilco airbus eger cold and dark baslamssan?z b?rakt?g?n?z yerden basl?yor. At?yorum moskovada acin mcdu da ltbj-ltba baslat?yor. Otosave gibi bi ozelligi de var san?r?m ama cold dark da zaten 0 basl?yor hersey.
ayn? ucusu wilco PIC 737 ile yapt?m, rotay? aynen takip etti.
bakal?m dosyay? bi bulmaya cal?say?m.
tekrar tesekkurler.