PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : G-EUUR ve TC-GAP

Excalibur
16-05-2008, 12:09
Resimlerin kalitesi için ?imdiden pardon. Ama en yak?ndan bu kadar çekebildim. Ofise geldi?imde Levent hocam oradayd?. Tabii ki "sevgili müdürümüz ve s?nav ka??tlar? " . Devlet konuk evi TC-GAP için haz?rl?k içerisinde oldu?undan ko?u?turma vard?.
http://img227.imageshack.us/img227/5994/p1100792uv8.jpg
?nan?n daha ne Cumhurba?kan? ne de ?ngiltere kraliçesi ortada yokken MI5 ve Polis kayn?yordu. MI5 isminide James Bond filmlerinden biliyorum anlad???mdan de?il yani. Neyse 108 nolu köprünün kenar?ndaki koruma bariyerlerine oturup nas?l çekerim bu uçaklar? diye dü?ünürken ( elinde makina ile ) biri geldi " hayrola ne yap?yon burda " diye sordu. Gayri ihtiyari bende " heeç uçaklara bak?yorum " dedim. Akl?ma Levent hoca ve arkada?lar?n konuk edilmeleri geldi. Arkada? bu sefer de demez mi " burada oturmak yasak i?ine git oturma " oldu dedim ve köprüye ç?k?p resim çekmeye ba?lad?m. Tabi kaçak olarak ama inan?n adrenalin var ya. Çok keyifli oluyor. Neyse gerçekten çok gergin bir kaç saatti. Kraliçe yi gördüm ama elini öpmeme izin vermediler. ( Levent ba?aramad?m art?k bidahaki sefere ).
http://img227.imageshack.us/img227/1930/p1100779xc6.jpg
Dikkatimi çeken neden BAW ?n uça??yla geldi kendi özel uça?? yokmu bizimkiler gibi.[?] Yoksa gösteri?imi sevmiyorlar bizimkiler gibi:D

http://img227.imageshack.us/img227/55/p1100806ha9.jpg

http://img227.imageshack.us/img227/5168/p1100868qd0.jpg

http://img339.imageshack.us/img339/8296/p1100884ox3.jpg

http://img258.imageshack.us/img258/3586/p1100590bb7.jpg

;)

zeplin
16-05-2008, 13:24
Korhan kaptan?m iyi ya da kötü hiç farketmez her türlü uçak fotoğraf? güzeldir :) birde demi?siniz ya bizimkiler gibi kendine ait bir uça?? yokmu diye, gerek yok. Koskoca uçak gemisi var. :))) Montro anla?mas? gere?i bo?azlarda bulunmamas? gereken bir araç... En büyük gövde gösterisi "gösteri?" budur zaten.

air_craft
16-05-2008, 13:46
Korhan bey okadar adrenalin yapm???s?n?z:) Güzel olmu? kalitede sorun yok..Kraliçe en son 37 y?l önce gelmi?(tam olarak akl?mda de?il ama 30 lu bi?ey) elini öpemediyseniz bekleyin bi 30 sene daha :)))))

Serhan Lokman
16-05-2008, 15:23
Kendi ucagi yok mu sorusunu bildigim kadari ile yanitlayayim.

Hayir yok. Gecen zamanlarda birkac kez kabineye bir ucak alinmasi ve resmi islerde kullanilmasi icin teklif verildi. Kabine ise boyle bir harcama gereksiz olur British Airways ucaklari ile ucmaya devam dedi. Kralice'yi getiren ucakla ben Londra'ya gittim yani. Hem orada sevilen ve yuksek sayilan sey kralicenin halkin kullandigi araclari kullanmasidir. Cunku aslen o ucak dahi kraliceye aittir. Ada uzerinde olan her ev, her yol, her GB registeri olan tasima araci , hersey... Ingiltere'de hicbir sey 99 yildan fazla sizin olamaz. Cunku hersey kralicenindir. Boyle bir durumda da gosteris, ozel ucak vs cok garip ve lüx karsilanir, cunku hersey onundur : )

tk1550
16-05-2008, 16:39
Uça??n kraliçeyi ta??mas?na ?a??rd?m.Uçak ?stanbuldan ayr?lmadan hemen önce o s?rada yemekhaneden pushback ine ?ahit olduk.Hatta arkada?larla aram?zda kraliçenin normal BA uça??n? kullan?p kullanmad???n? tart??t?k..Ben bile yan?ndaki bürokratlar? vs götürdü?ünü dü?ündüm en ba?ta..Bundan bir 20-30 gün önce gelen Arap ?eyhlerine veya krallar?na bak?ld???nda mütavaz? görünen bir hareket:)

Resimler için teşekkürler Korhan abi..Yaln?z sen bu aksiyon olay?na fazla sard?n gibi geliyor.Bir hal gelmesin ba??na:D

e-mekli
16-05-2008, 17:20
Korhan Karde?, ellerine gözlerine "adrenalinine" sa?l?k. Hala fotoğraf çekme i?ine suç gibi bakm?yorlar m? illet oluyorum. Seninkinde kraliçe güvenlik vs, neyse de Ça?atay'la gezdi?imizde "yasakl?" fotoğraf mekanlar?n? duysan deli olursun. Bi gün kar??la??rsak anlat?r?z:)

Adamlar Dünya'y? kendilerinin san?yorlar bi uça??n laf? m? olur:)

Sevgiler

iceberg
16-05-2008, 19:01
Evet fotoğraflar çok ho? , birde ?öyle bir mevzu var ; Kraliçenin torunumu ne (prenslerden biri yani tam bilemiyorum) k?z arkada??n?n evinin bahçesine ordunun helikopteriyle inmi?.

Emre Kose
16-05-2008, 20:12
Foto?raflar için teşekkürler. ?ngiliz ba?bakan? da genelde bir BAW 777 ile dola??yor, san?r?m kraliçe'ye özel uçak laz?m oldu?unda ordunun emrine verdi?i BAE 146'lar var, bizim burada burun bükülen o uçaklarlar majestelerinin özel jeti oluveriyor :)

hakan737
16-05-2008, 20:27
her ülkenin kendine özgü bir protokol ve hizmet standart? vard?r. Uçak tahsisi konusundada ayn? kurallar geçerlidir fakat bu her ülkenin kendi hizmet anlay??? çerçevesi ile belirlenir. ?ngiltere gayet tabi Kraliçeye yada kraliyet ailesine bir özel uçak alacak kadar fakir de?il sadece ?ngilterede devlet harcamalar? konusunda halk-parlamento ve kraliyet aras?nda ciddi bir sorgu-sual ili?kisi var. Bu konuda asl?nda örnek olabilecek bir ülke oldu?unu söylemeliyim fakat ayn? ?ekilde ironik bir ?ekilde hala Kraliyet yar? monar?isini kabul ediyor olmalar?n?da çok anlayam?yorum.HErhalde Ortaça? döneminden kalma feodal yap? ayn? bizim Anadolu bozk?rlar?na gelişimizdeki göçerlik esaslar?n?n genlerimize i?lemesi gibi. Yüzy?llar geçsede bilinçalt?nda bir?eyler hiç de?i?miyor.
TV'de verilen bilgiye göre Kraliyet ailesinin gezileri devlet yani vergilerden ayr?lan bir bütçe ile finanse ediliyor. Kraliyet ailesinin hala ülke gelirinden büyük bir pay sahibi oldu?ununda alt? vurgulan?yor.Sadece monar?ik simgenin getirisi olarak herhalde.

?ngilterede gerek kraliyet ailesi gerekse resmi gezilerde ba?bakan ?ngiliz havayollar?n? kullan?yor. GEzinin önemi veya yerine göre kraliyet hava kuvvetlerinin hizmet uçaklar?n?nda kullan?lmas? ve hatta ?ngiliz Krall?k ülkelerinin uçaklar?n?n örne?in Yeni Zelanda Hava kuvvetleri, Avustralya Hava Kuvvetleri uçaklar?n?nda kullan?lmas? söz konusu.Fakat bizdeki gibi küçük özel jet veya A319 gibi özel jet mevhumu ?ngiliterede yok!.

Almanyada ise genellikle Luftwaffe'nin (Alman Hava Kuvvetleri) bu tip gezilere tahsis etti?i bir A310 kullan?l?yor.Uça??n üzerinde Almanca ALman hükümeti yaz?yor ama yanl?? yazmamak için ben yazmayay?m.Bunun d???nda özel jet dekorasyonu yapan Lufthansa Technick'in olmas?na ra?men ACJ veya BBJ gibi bir lüksleri yok. Çok nadir Lufthansa uçaklar? özel gezilerde kullan?l?yor.

Fransa ve ?talya'n?n ACJ cinsinden özel devlet hizmetine tahsis edilmi? uçaklar? var. Fakat Fransa'da AirFrance'? devlet ba?kanl??? ziyaretlerinde zaman zaman kullan?yor. ?talyanlarda da ayn? ?ey geçerli. Avrupadaki baz? ülkelerinde gerek sivil gerekse askeri kullan?mda küçüklü büyüklü özel jetleride devlet hizmetinde kullan?l?yor.

etihad777
17-05-2008, 00:43
Korhan sondan ikinci foto harika.

derin
17-05-2008, 04:45
Evet, daha once bahsedildigi gibi Kralice hep British Airways ucaklari kullaniyor. Televisyonda Kralice'nin gecen seneki ABD ziyaretini ile ilgili bir program gormustum, Kralice Washington'a gelmek icin bir British Airways 777 kullandi.

Excalibur
18-05-2008, 01:15
<b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote">Uçak ?stanbuldan ayr?lmadan hemen önce o s?rada yemekhaneden pushback ine ?ahit olduk.

Resimler için teşekkürler Korhan abi..Yaln?z sen bu aksiyon olay?na fazla sard?n gibi geliyor.Bir hal gelmesin ba??na:D

<div align="right">Originally posted by tk1550*-*16/05/2008*:* 19:39:47</div id="right">
</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote">

Volkan yemekhaneden gidi?ini gördün de niye 107 nin alt?ndaki ofise gelipte bi kahvemi içmedin.:D
Valla dedi?in gibi ba??ma bi i? gelecek ama umar?m yak?n zaman da gelmez daha gencim:D:D:D
Hepinize iyi uçuşlar

tk1550
18-05-2008, 18:40
<b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote">
<b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote">Uçak ?stanbuldan ayr?lmadan hemen önce o s?rada yemekhaneden pushback ine ?ahit olduk.

<div align="right">Originally posted by tk1550*-*16/05/2008*:* 19:39:47</div id="right">

Volkan yemekhaneden gidi?ini gördün de niye 107 nin alt?ndaki ofise gelipte bi kahvemi içmedin.:D
Valla dedi?in gibi ba??ma bi i? gelecek ama umar?m yak?n zaman da gelmez daha gencim:D:D:D
Hepinize iyi uçuşlar

<div align="right">Originally posted by Excalibur*-*18/05/2008*:* 04:15:07</div id="right">

Vallahi uça??m vard? a?abey[B)][8)]Ama sözüm olsun bir ara bo? kald???mda gelicem...

ltbaxh
19-05-2008, 00:23
To Korhan:
Sen zaten hep TK'yd? kraliçeydi onlar? çek hiç bizi çekme! Bak sözün vard? hat?rlat?r?m:)
To Volkan:
Volkan'?m yeme o yemeklerden, aç kal yine yeme. Bak en son 1,5 sene önce yedi?imde bula??k teli ç?km??t? yemekten. Yeme...

Excalibur
19-05-2008, 06:47
<b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote">To Korhan:
Sen zaten hep TK'yd? kraliçeydi onlar? çek hiç bizi çekme! Bak sözün vard? hat?rlat?r?m:)

<div align="right">Originally posted by ltbaxh*-*19/05/2008*:* 03:23:37</div id="right">
Sözüm söz ama sende iç hatlar 101/102/104 de u?ra bi. AF Adil seni rahat b?rak?rsa:D:D:D:D:D:D