PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : vfr ucus önerileri

sercem
02-05-2008, 15:27
herkese selamlar.

Sizi bilmiyorum ama benim için fs içinde en çok zaman kaybetti?im an, uçuş noktalar? aras?nda harcad???m zaman.IFR için flynet ortam?nda bir nebze logbookdaki ucuslarda ki secenek azl?g?ndan dolay? seçim daha kolay oluyor,
ancak bir pazar gunu keyif amaçl? yapt???m vfr uçuşlarda baya bi zaman harc?yorum.
merak etti?im vfr uçuş için özellikle fs içinde nereleri tavsiye edersiniz?

thy8797
02-05-2008, 16:19
Ben genelde VFR için yeni ve güzel yap?ld?klar? için ltbj'yi ve ltfd'yi seçiyorum.Hava ya?murlu olunca çok keyifli oluyor.

fatih.koz
02-05-2008, 16:49
Türkiye içinde sahil ?eridi olan ve birbirine yak?n meydanlar ho? oluyor , bunun d???nda "West Indies" benim favori VFR alan?m .

TNCM'den kalk?n , hafif güney do?unuzda gördü?ünüz adaya do?ru yönelin ... K?vr?larak güneye do?ru devam eden birbirini takip eden adalar zincirince keyifli VFR uçuşlar yapabilirsiniz san?yorum .

Ya da Dominik Cumhuriyetinden kalk?p do?uya yönelip TNCM'ye ula??n ( arada bir iki "fuel stop" gerekebilir ) , sonra güneye devam edin .

Bölgedeki birçok adan?n ücretsiz eklentileri mevcut , yok illaki ücretli olsun derseniz Flight1'?n "Islands Of The West Indies" pakedini önerebilirim . ( FlyTampa TNCM ile birkaç i?lem sayesinde uyumlu oluyor )

Keyifli uçuşlar

sercem
02-05-2008, 19:19
saol hocam. TCNM yi ben de kullan?yorum ama Flght1 paketini yeni duydum. Arast?r?yorum hemen.
Ben sizin önerdiginiz gibi vfr alan onerileri bekliyorum ac?kcas?.
Bi aralar iskandinavya civarlar?nda dolasm?st?m orda da ozlelikle hava olaylar? cok guzel oluyor.
tesekkurler tekrar.

fatih.koz
02-05-2008, 19:29
Ben linkleri vereyim , geri kalan inceleme ve ara?t?rmada fasl?nda kolayl?k olsun ;)

http://www.flight1.com/products.asp?product=iwi2004 ( Tek parça 300 Mb Download , tüm set içinde , tek t?k yükleme ve muhtelif güncellemeler dahil )

http://www.flight1software.com/showcase/IWI/

Sevgiler

adnan
03-05-2008, 00:47
Avsim'de bütün Nepal'i kapsayan bir paket bulunuyor. Burada da?lar aras?nda hiç umulmad?k yerlerde heyecan verici yerler var. ?sterseniz bir göz at?n.
Not: Aerosoft Lukla varsa paketteki Lukla klasörünü yüklemeyin.
http://library.avsim.net/search.php?SearchTerm=nepal&CatID=fs2004scen&Go=Search

B737
03-05-2008, 02:31
Austria Profesional ?le Avusturyada VFR Tavsiye Ederim,Vadilerde Dola?mak Çok Ho?uma Gidiyor.[:P]

tuneman75
03-05-2008, 12:56
Greek Scenery Project'in sitesinde bulabilece?iniz Mega Pack'i indirip kurduktan sonra Ege denizi üzerinde uçarak irili ufakl? Yunan adalar?n? ke?fedebilirsiniz. Adalar?n birbirlerine yak?n olmalar? k?sa VFR uçuşlar? tercih edenler için gerçekten ideal. Ayr?ca Greek Scenery Project'i olu?turan Yunanl? dostlar?m?z?n gerçekten iyi bir i? ç?kard?klar?n? söylemedende geçemeyece?im. ?n?allah en k?sa zamanda bizimde buna benzer bir Turkish Scenery Project'imiz olur. Herkese iyi uçuşlar..
FER ÜZÜMCÜ
1975 - ?ZM?R

serdem
03-05-2008, 16:04
Kesinlikle Greek Scenery Project ve yunan adalar?...

vaccaro
03-05-2008, 16:09
Ya da serin serin uçmak için Alaska, British Columbia vb...
Aman diyeyim yak?t?n?za falan dikkat edin. Her meydanda servis yok :)