PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fsx de görüntü k?r?lmas?

freefall
24-04-2008, 13:28
arkada?lar gf 8800gtx vista ve fsx alt?nda bir problemim var Fatih in yazd?g? nhancer ayarlar? da yap?lm?? olmas?na ra?men baz? meydanlarda mesela ltba da baz? bölgelerde görntü bozuluyor apronda iken yer görüntüleri mesela taksi çizgileri normalken biraz ileride 24 pist ba??na do?ru çizgiler birden dalgalanma k?r?lma gibi bozukluklar görülüyor ayn? yerede uça??n yerdeki gölgeleride o bölgeye girdi?inde kaybolmaya ba?l?yor bir çok ?eyi denedim ayarlar? de?i?tirdirm yüksek kalite ayarlar? bile yapt?m nafile ben çözemedim yard?mc? olacak bir arkada? varsa sevinirim

freefall
26-04-2008, 23:53
Deneyerek sorunu buldum sorun direk x 10 la alakal? direk x 10 açt???mda oluyor ve sadece outside view de yani cocpit de iken olmuyor üstelik ba?ka bir sorun da direk x 10 seçti?imde aa ayarlar?mda bozuluyor ve t?rt?klar ba?l?yor kapatt???mda ise düzeliyor
ekran kart?m 8800m gtx ve üreticinin 28 mart tarihli son direver ? yüklü orjinal driver da da denedim ayn? sonuc verdi
direk x 10 la alakal? çok bilgim olmad??? için sorunun mant???n? anlayam?yorum bilen varsa ve payla??rsa sevinirim

fatih.koz
27-04-2008, 09:41
FsX'teki Dx10 zaten tam de?il a?abey , bir "preview" sadece ...

Yani SP1 ve SP2 ile eklenen yeniliklerin önizlemesini yapabilmek için konmu? bir süs .

Ayr?ca DX10 ile uyumlu olmayan birçok özellik var ?u anda , MTL , AI trafik , birçok scenery , birçok uçak boyamas? maalesef DX10'da sorun yapar ve bu nedenle DX9 kullanmaya devam ederiz .

Yapt???m?z ayarlarda DX9 ve Fs içindir , DX10 ve Fs kullan?lacak ise Nhancer'daki ayarlara gerek yok ( k?smen var da önerdi?imiz ?ekilde de?il , farkl? ayarlar gerekiyor )

FsX tam olarak Dx10 deste?i sunana kadar "Preview Dx10" kutucu?u i?aretsiz kals?n bence , böylece sorun da kalmayacakt?r .

Sevgiler

freefall
27-04-2008, 13:22
teşekkürler Fatih zaten pek fazla seçeme?imiz yok art?k ne yapal?m dü?ük frame ile idare ederiz ç?kana kadar (15 frame fark da fena de?ildi yani)::)))