PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rapidshare'ye neler oluyor?

BEST
17-04-2008, 16:36
Arkada?lar.Rapidshare'de bugün kar??lat???m bir olay beni adeta ç?ld?rtt?.
20-30 denememde de sonuç alamad?m.Durum ?u:
Bir dosya indirmek için "Four letters with a http://rapidshare.com/img/cat.png :" bo?lu?una yazaca??m?z harfler,en fazla 4 karakter yazmaya izin verdi?i halde,bir üstte bize verilen örnekte bazen 5,bazen de 9 adet harf-say? karakteri veriliyor.
Bu bo?lu?a 5 veya 8-9 karakteri yazmak ?MKÂNSIZ oluyor.Ve haliyle DOSYA indirilemiyor.
Rapid NE yapt? böyle anla??lm?? de?il.Bu takdirde Rapid'den kimse bir?ey indiremeyece?i için,Upload olarak bu siteyi kullanmamak gerekir.

Bu ola?and??? ve anla??lmaz uygulamay? anlayanlar varsa anlatabilir mi?..Sayg?lar?mla.

goktugkayis
17-04-2008, 16:48
Nuri kaptan?m burda yapaca??m?z i?lem gelen 6 veya 7... gibi say?lar?n üzerindeki hayvanlara dikkat etmek.Burda bir köpek ve bir kedi resmi var bunlara dikkat ederek kedi resimli olanlar? yazmam?z gerekmektedir.E?er dedi?im gibi yaparsan?z sorununuz hallolacakt?r.

BEST
17-04-2008, 16:54
Ben de diyordum.Neden böyle saçmal?k yapt?lar diye ?.Demek i?in asl? daha karma??kla?t?rmakm??.?lginiz ve verdi?iniz bilgiler için teşekkür ederim Göktu? kaptan?m.Sevgilerimle.

goktugkayis
17-04-2008, 16:56
E?er kafan?z?n tak?ld??? bir yer olursa alttaki resime bakarak sorunu halledebilirsiniz.

http://img135.imageshack.us/img135/2658/rapidsf9.png

BEST
17-04-2008, 17:25
Sa?ol hocam,yapt?m.U?ra??p,resim editledi?iniz için de ayr?ca teşekkürler.Dosyalar? indirebiliyorum.

linsux
17-04-2008, 17:55
O da guzelmis :). Abartmislar ya. Yakinda muhattabinin insan oldugunu anlamak icin bilmece de sorarlar.

djalien
17-04-2008, 18:56
Bir ara binlerce karakter verip 4 haneli karakteri kamufle etmi?lerdi, 10 dakika kasm??t?m anlamak için [:P]

N. Mehmet YILMAZ
17-04-2008, 19:26
Bu tip kodlar?n amac? tam olarak nedir?

cougar
17-04-2008, 19:41
Sevgili Mehmet,

Bu tur uygulamalarin aslinda 2 tane amaci var.

1. Human Control : Yani adi ustunde insan kontrol etmek. Bazi otomatik yazilimlar rapidshare'den download edilirken uygulanan yontemi (ki cok fazla bi sureci yok, linke tikla free'e bas sonra da download et) uygulayarak butun dosyalari indirebilirler. Sitelerin uyelik formlarinda veya download sitelerinin download oncesinde yaptiklari bu uygulama, PC'nin basinda gercekten bir insan mi var yoksa bi otomatik yazilim mi bunlari yapiyor, bunu bilmeye ve eger ki otomatik bir yazilim varsa engellemeye calisiyorlar.

2. Uyelik sistemi: Bir diger amac ise, "Bak arkadasim rapid'e uye olmuyosun madem o zaman bu garip gurup islerle ugrasicaksin, eger uye olsaydin bu linkleri otomatik cekerdin bu karakterleri girmeden" diyolar. Mesela benim rapid uyeligim var, ve su anda herhangi bi yerden linkleri buldugum zaman firefox ile highlight edip sag click ile "Flashgot selection" secenegi ile hepsini flashget'e ekliyorum tekrar rapid'e girip ordaki kodlari yazmama gerek kalmiyor.

Umarim aciklayabilmisimdir.

N. Mehmet YILMAZ
23-04-2008, 17:04
Te?ekkürler.

Wentor
23-04-2008, 17:37
Bu arada tahminen 3-4 gündür gece 01.00'dan sabah 05.00 civarlar?na kadar rapidshare'in "Happy Hours" uygulamas?yla kar??la??yorum. Bu zaman dilimi aras?nda o me?hur kedili karakter girme hadisesi kar??m?za ç?km?yor. Hatta indirilen dosyan?n büyüklü?üne ba?l? olarak da belli bir saniyeden geri sayma uygulamas? da bu s?rada olmuyor. Bu da kullan?c? için zamandan tasarruf anlam?na geliyor. Geçen yaz da buna benzer bir uygulama yapm??lard? ve yan?lm?yorsam 2 ay sürmü?tü.