PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : PC + Laptop networku ile ucabilmek .

ergenekon
13-09-2006, 14:26
Sorular?ma yan?tlar?n?z için ?imdidien tesekkurlerimle ..

1) PC ile Laptop aras?nda bir network olu?turarak Laptopta sqbox ve di?er programlar? çal??t?r?p ana pc nin yukunu azaltmak gibi bir dusuncem var.Bunun yap?labildi?ini biliyorum ,bu konuda neler yapmam gerekli ?

2) Boyle bir net worku olu?turugumda laptopun ekran?n? secondary ekran olarak kullanabilirmiyim di?er bir deyi?le overhead panel, pedestal ,radyo v.b panelleri laptop üzerine at?p buradan kumanda edebilirmiyiz...

fatih.koz
13-09-2006, 18:52
?imdi güzel a?abeyim ,

Her ikiside mümkün , yeter ki do?ru ayarlans?n ... Bende di?er pc'ler ba?ka odalarda oldu?u için uzunca süredir kullanmad?m ama istersen yeniden denerim ( dü?ünsene sb ufakl???n odas?nda , overhead han?m?n pc'de ben uçuyorum ev içinde ko?a ko?a )

Neyse dalgay? b?rakal?m , öncelikle WideFS gerekli ( bkz. FsUipc'nin ana sayfas? ) ... Bu WideFS denen program ad?ndan da anla??laca?? üzere Fs'in bilimum pc'ler aras?nda bölünmesine olanak tan?yor .

Böylece SB'yi ve istedi?in di?er Fs özelliklerini laptop'a aktarabilir ana pc'deki yükü azaltabilirsin .

Yine WideFS sayesinde overhead yada radyo paneli hatta FMC'yi di?er pc'ye kayd?rabilirsin güzel olur .

Bir iki kez deneme yapm??t?m bu meret WideFS ile öyle çok zor bir?ey de?il , iki dakikada kavrar üçüncü dakikada kullanmaya ba?lars?n bence .

?ki dosyas? var , WideServer ve WideClient . Server ana pc'de duruyor ve ba?lanacak tüm Client'lere ile irtibat? sa?l?yor . Laptop'ta önce WideClient'i aç?yorsun ... Gri bir zemini olan bo? bir pencere geliyor kar??na , sonra Fs ile ilgili istedi?in programlar? o gri pencere içinde çal??t?rabiliyorsun ( benim denedi?im böyle idi )

IVAO üstünde denemi?tim bir kez k?z?m?n pc'yi kendi odama al?p , IVAP - IVAP TCAS , FsNAV , Radio Panel ve FMC'yi orada açm??t?m gayet kullan??l? olmu?tu .

Sevgiler

ergenekon
14-09-2006, 10:27
Sevgili Kardesim sa?olas?n ..
?nceleyip tecrubelirmi seninle payla?aca??mdan emin ol :)

vaccaro
14-09-2006, 13:12
Hem soru hem de bilgi için her ikinize de teşekkürler.
?? için kulland???m dandik laptop ile deneyece?im bunu.
Bir soru da benden. Teamspeak'i de WideFS ile mi çal??t?r?yoruz yoksa manuel mi çal??t?raca??z di?er PC de?

TC-BRS
14-09-2006, 14:23
Bu yaz?lanlardan yola ç?karak elimdeki ikinci monitörü kullanmaya karar verdim gerçekten iyi olur overhead panel vede fmc di?er ekranda kullanmak, iki kart? destekleyen anakart?m var, i?ime yarayacak ikinci bir ekran kart? al?p tek kasaya çift ekran yapabilirm daha önce denemedi?im bi?ey bu tarz u?ra?larda hep bilgisayar? bozmaktan korkmu?umdur :) nedense

TC-BUG
14-09-2006, 14:31
Peki bunlar?n yap?labilmesi için wired bir ba?lant? m? laz?m yoksa elimdeki mevcut wireless modem ile wireless bir ?ekilde ba?lant? kurabilir miyim ? Mant?ken kurabilmem laz?m ama ne olur ne olmaz.

fatih.koz
14-09-2006, 14:32
Arslan A?abey , TS san?r?m WideFS içinden çal??maz ... Neticede Fs d??? bir program o ama IVAP'?n multipc özelli?i ile denemek laz?m .

Bar?? kaptan e?er PC iyi ise tek pc çift monitör ( yada daha fazlas? ) gayet güzel oluyor ... Bir ara onu da denedim , memnun kald?m sonra k?z?ma bilgisayar toplamak ad?na ikinci monitörümü ona verdim ben yine teke dü?tüm .

fatih.koz
14-09-2006, 14:34
<b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote">Peki bunlar?n yap?labilmesi için wired bir ba?lant? m? laz?m yoksa elimdeki mevcut wireless modem ile wireless bir ?ekilde ba?lant? kurabilir miyim ? Mant?ken kurabilmem laz?m ama ne olur ne olmaz.

<div align="right">Originally posted by TC-BUG - 14/09/2006 : 15:31:28</div id="right">
</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote">

Bu?ra kaptan Wireless ile olmamas? için bir neden yok ama Wired kadar performansl? olmayaca?? a?ikar ...

Çünkü bu meret Wireless'lar yo?un data ak??? için pek uygun de?il ki bizim kuraca??m?z sistemlerde her?eyin t?k?r t?k?r i?lemesi için ciddi bir veri ak??? oluyor .

Biri 100 Mbit di?eri max. 54 Mbit - ço?u 11 Mbit ( ho? ben hiç onlar?n tam kapasite çal??t???n? da görmedim )

Bir dene , çok zor olmuyor kurulum vs. , bo? bir saatinde halledebilirsin :)

vaccaro
14-09-2006, 14:59
<b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote">Arslan A?abey , TS san?r?m WideFS içinden çal??maz ... Neticede Fs d??? bir program o ama IVAP'?n multipc özelli?i ile denemek laz?m .

....

<div align="right">Originally posted by fatih.koz*-*14/09/2006*:* 17:32:24</div id="right">

Sa?olas?n Fatih.
E o zaman kolaya kaçmakta yarar var. Kurar?m TS yi di?er PC ye manuel ba?lan?r?m (diyordum ki akl?ma geldi)

Bu durumda joy to key'i çal??t?ramam. Amaaan TS de ayn? PC de oluversin. Di?erinde zaten web sayfalar? ve chart aç?yorum (kimseye söyleme "no charts" yazsa da bende chart aç?k oluyor :p).

TC-BRS
14-09-2006, 16:17
Fatih hocam ikinci monitörü kurduktan sonra panelin da??l?m? di?er mönitöre nas?l yapt?n?z, widefs bunun içinde gereklimi ?

ergenekon
14-09-2006, 17:48
Hay?r Bar?? bahsetti?in çift monitor kullanmak ise wide fs e ihtiyac?n yok .

fatih.koz
14-09-2006, 18:38
<b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote">(kimseye söyleme "no charts" yazsa da bende chart aç?k oluyor :p).

<div align="right">Originally posted by vaccaro - 14/09/2006 : 15:59:55</div id="right">

Merak etme söylemem kimseye ama olaki bir yerlerde sektör açarsam ( kesin TR d???nda olur ) ve denk gelirsen ac?mam çat?r çat?r PUBLISHED APPROACH yada HOLD'u veririm :D [:P]