PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Anadolu Jet TC-JEZ Bergama

etihad777
01-04-2008, 21:45
Gökhan beyin çekmi? oldu?u fotoğraf

http://img398.imageshack.us/img398/7868/anadolujetso5.jpg

tk1550
01-04-2008, 21:52
Ilgaz abi eline sa?l?k Gökhan bey'in, keza uça?? gün yüzüyle daha net bir ?ekilde görebildik.Bu gün bütün gün vardiyam boyunca bak?nmama ra?men denk gelmedi.Bu arada bari bir yenileme yapsalarm?? ke?ke.Eski Turkish yaz?s?n? resmen yamayla kapatm??lar, can?m 734 ün ya?l?l?k kirleri bile öylece duruyor.Kap?daki izlere bir ?ey diyemiyorum.Hepsi Korhan abiyle Levent abinin suçu:) O kadar diyorum az temiz tutun köprüleri uçaklar? kirletiyorsunuz diye:)

osengezer
02-04-2008, 11:43
Küyrük hariç ben LOW COST'um onun için boyamam ve yaz?lar?m da minimum maliyet gerektirecek ?ekilde yap?lmal?d?r diye yap?lm?? bir boyama!!

Bozo
03-04-2008, 17:21
sormasi ayip hangi fontu kullanmislar?!
myfonts.com taniyamadigina göre ya freeware bir tip, yada özel yapim (bukadar basite kactiklarina göre özel yaptirildigini sanmiyorum gerci :D)

Rover75v6
03-04-2008, 18:29
Bozo:D..

Fotograf icin tesekkurler..

fatih.koz
03-04-2008, 19:35
Kontrol etmedim ama bana sistemimde yüklü olan "Adventure" isimli fontu an?msatt? ...

Eve gidince bir bakay?m o mu de?il mi diye :)

Bozo
03-04-2008, 21:37
simdilik el cizimi yazi ve logoyla idare edin:

http://valleyofthewolves.org/anadolujet.jpg

semih89
03-04-2008, 22:13
Muhammed hocam yaz? tipi ethnocentric diye bir?ey . geçen sene okul için haz?rlad???m?z derginin kapa??nda kullanm??t?k :D san?r?m bu boyamay? uça?a yapan vatanda? photoshop'u açm?? ve be?endi?i ilk fontla AnadoluJet yaz?p , hadi yapm??ken bir de ?u kuyruk rengini de?i?tirip logoyu büyük yap?y?m demi? en fazla 10 dakkas?n? alm??t?r heralde :D:D

Bozo
03-04-2008, 22:28
sagol semih,
tam olarak ethnocentric degil sanirim, ufak modifikasyonlar gerekiyor

amaaaaa!!!
....ben demedim mi bi yamukluk var diye!
free fontmus gercektende..

türk hava yollarina bu aralar birsey oluyor, önce cânim helveticayi birakip times new roman'a gectiler, simdide free yazi tipi

hayirdir insallah :D

(üstteki benim el cizimim, altdaki ethnocentric ltalic)

http://valleyofthewolves.org/anadolujet2.jpg

Rover75v6
04-04-2008, 01:31
Bozo, sahsen THYnin kapisini calip ordakilerinin bir kenara cekilmesini isticem tum boyamalari sana yaptirttiracagim:D
Ciddiyim (ama tabiiki oyle bir yetkim yok:D).. Saka biyana boya badana islerine simdiden baslamissin usta:D Daha ucagin 2-3 yerde fotografi varken..

Sagol varol Bozo..

e-mekli
04-04-2008, 03:04
Merhaba,

Lowcost bir ?irketin her?eyi ucuz olmak zorunda m?? Neden Anadolu Jet'in boyas? akl?ma Braniff'i getirdi?

Sevgilerimle,

mavi
04-04-2008, 11:23
Ele?tirmek kolay, peki be?enmeyen arkada?lar siz ne önerirdiniz? (Bu cümleden benim be?endim anlam?n? ç?karmay?n lütfen) Sadece sizin önerilerinizi merak ettim.

Tasar?m ve renk konusunda benim bir yorumum yok.

Sevgiler...

S.O.

EDIT: Benim görü?üm: THY nin low cost veya bölgesel ta??mac?l?k i?ine hiç bula?mamas? yönünde. Zaten ortada Lufthansa ortakl? bir ?irket var. (Sunexpress) daha önceleride ba?lat?lm?? ve devam ettirilememi? bir kaç denemesi var. Neyse laf? uzatmayay?m bana laf dü?mez.

EDIT 2: a) imla hatas? b) ekstra aç?klama [Benim sormak istedi?im; nas?l yada hangi fontu görmek isterdiniz? Yada hangi font, hangi ça??r???ma istinaden seçilebilirdi? Hepsi bu...]

hakan737
04-04-2008, 12:15
Bizde hala bölgesel havac?l?k ad?na bir gelişme yok, sadece LCC (low cost carrier) mant???nda bir gelişme var fakat bu konuda daha önce söyledi?im gibi her?eyi maymun i?tah? ile tüketen bir toplum oldu?umuz için,ucuz havac?l???nda doygunluk noktas?na ula?t???n? ve ?imdi kal?c? noktas?na do?ru geri geldi?ini rahatça görebiliriz. Bundan sonrasi yenili?in verdi?i merak ile pompalanm?? bir talep de?il, sadece günün ?artlar? ile yava? yava? gelişen bir havac?l?k pazar? e?iliminde.

THY bu treni kaç?ral? çok uzun zaman oldu, fakat o zamanlarda bile THY LCC standartlar?nda bir ?irket yaratm?? olsayd?da biz yine rakibi olmad???ndan normal bilete yak?n bir bilet paras? öderdik. ?u anda THY'nin yapt??? sadece bana göre, elinde bulunan 734leri de?erlendirmek için ?stanbul ve Ankara'dan sonra SAbiha Gökçende birazda daha fazla uçak operate ederek üçüncü merkezini desteklemek.Zira LCC pazar?n? zaten özellikle Gökçen'de Pegasus çok iyi sahiplenmi? durumda.Genel anlamda Pegasus ve Onurair zaten bu pazarda çok iyiler, AnadoluJET e?er onlar ile ayn? kulvara giremezse bu THY'ye sadece zarar yazar! Atlasjet'in gelece?ini çok parlak göremedi?im için onlara her an her?ey olabilir. Bana göre Türkiyedeki LCC pazar? en fazla 3 ?irketi kald?r?r.THY burada kartlar?n? çok iyi oynamal?, zira karl?l?k aç?klarken Anadolujet'in bilanço'yu a?a?? çekme riskide var. Fakat ?u hep akl?m? kurcal?yor, neden apar topar hiç habersiz birden bire bir ?irket kurmak icap etti?

Bölgesel havac?l?k maalesef yine biz Türk toplumunun mü?külpesentli?i yüzünden bir türlü ba?layamad?. "illa jet motorlu olsun yoksa p?rp?ra binmem!!!!"
Ülkemizde çapraz uçuşlar, uçuşla?n oldu?u bölgelerde merkezi olan ?irketler ve nispeten dü?ük koltuk kapasiteli uçaklar olmad?kça bölgesel havac?l?ktan bahsetmek zor. Bugüne kadar bölgesel havac?l??a dair 3-4 tane örnek var ülkemizde ve 3üde asl?nda havac?l???n en zor zamanlar?nda mevcudiyet gösterdiler.

-Hürku? havayollar? tam tabiri ile bir bölgesel havac?l?k ?irketi idi.gerek ?zmir bölgesinde gerekse Bursa-?stanbul aras?nda zaman?n devlet havayollar? taraf?ndan sabote edilene kadar büyük i? ba?ard?.E?er elbirli?i ile ala?a?? edilmeseydi muhtemelen Hürku? havayollar? bugün köklü bir özel havayolu olarak uçuşlar?n? sürdürürdü.
-Seneler sonra yine Sönmez havayollar? Short 340 uçaklar? ile Bursa Istanbul aras?nda bile olsa Bursa ad?na,Bursa merkezli faaliyet gösteren bir ?irketti.1990lardaki ilk krizler onlar?n sonunu getirdi.
-yine 1990'larda Bodrum IMSIK havayolar? ad?nda Dornier228 kullanan küçük bir havayolu vard?. Yanl?? hat?rlam?yorsam Bodrum-Selçuk ve ?zmir aras?nda uçard?.
-Bölgesel havac?l???n son neferi ise Çanakkale Merkezli DArdanel Havayolar? idi. 2000 y?l?nda uçuşlar?na son veren ?irket Çanakkale-Edremit-?stanbul aras?nda B1900D ile uçuyordu.2000 y?l?ndaki krizde ?irket uçuşlar?na son verdi , uçaklar?ndan birisini satt? di?erinide bir süre ?irket uça?? olarak kulland?ktan sonra onu da gönderdiler.

Bugün hali haz?rda ülkemizde k?sa ve orta mesafe bölgesel havac?l?k için dü?ük maliyetli uçaklar ve az koltuk kapasitesi ile sefer yap?lacak çok nokta var.

Anadolu Jet bana bir an için kurulmas? y?lan hikayesine dönen ANEX'i hat?rlatt?; "Anadolu express"

bekleyelim görelim, bakal?m AnadoluJet neler yapacak?

mavi
04-04-2008, 15:02
<b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote">
Bugün hali haz?rda ülkemizde k?sa ve orta mesafe bölgesel havac?l?k için dü?ük maliyetli uçaklar ve az koltuk kapasitesi ile sefer yap?lacak çok nokta var.

<div align="right">Originally posted by hakan737 - 04/04/2008 : 12:15:30</div id="right">
</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote">

Evet kesinlikle öyle. Pekçok alt merkez var. Metropolitan bölge merkezleri var. Bu bölge merkezlerinin hem kendi aralar?nda hemde hinterlandlar?nda ula??labilecek yerler var. Anadolujet veya ad? herne olursa olsun bu ba?lamda ba?ar?l? olmas? bana görede zor. Zaten ilk postumda kast etti?imde buydu. ?mkan?m olsa çok rahat yat?r?m yap?labilecek bir alan. Hakan Beyin KK için yapt??? yorum bencede öyle. Yani d??ar?dan izledi?im, takip etti?im ve bildi?im kadar?yla. Zaten gerisi beni ilgilendirmiyor.

Sayg?lar...

S.O.

hakan737
04-04-2008, 15:52
y?llardan beri asl?nda ilk sanal havac?lardan biri olan izzet angel ile beraber oturup dü?ündü?ümüz bir havayolu vard?.1998lerde bile o günkü ?artlarda hayata geçmesi mümkün olan bu projenin bugün ciddi bir yat?r?mc? ile hayat bulmas? hala i?den bile de?il. Türkiye haritas?n? önüne koyup dü?ünebilenler ve bu i? için yat?r?m yapabilecekler için küçük gövdeli i?letme maliyeti dü?ük uçaklarla hala milyon dolar kazand?rmayacak belki ama o ölçekde (küçük ölçekde) bir ?irketten yüzbinler kazand?racak bakir alanlar öylece duruyor.

bu i?e birkaç milyon dolar ay?racak varsa iyi bir koltuk kar??l??? kendime saklad???m fikirlerimi payla??r?m :)

mavi
04-04-2008, 17:43
Hakan Hocam, k?zacaklar bize k?zacaklar...[:P]

?ster inan?n, ister inanmay?n ama tüm samimiyetimle yaz?yorum, ülkemizde sivil havac?l?k at?l?m? ba?lat?lmadan önce bile bu konuda ciddi anlamda dü?ünmü? ve kafa yormu?tum. Y?llar önce kendimce tesbit etti?im noktalar bu gün birer birer hayata geçirildi. Hâlâ aç?labilecek noktalar var. Bunu için belki ald???m e?itimin ve sektöre olan ilgimin ve elbette gözlemlemelerin katk?s?n?n oldu?una ?üphem yok. Bu noktalar?n tesbiti için; ?ehir ekonomileri, insan hareketleri, yat?r?m politikalar? ve bölgelerin sosyal, ekonomik potansiyellerinin iyi bilinmesi halinde ba?ar?s?z seçim yap?lmas? çok ama çok küçük bir ihtimal.

Pasta ortada, gelin beni yiyin diyor ama pastay? kesecek b?ca??m?z yok.

Heyhaat, ben i?ime döneyim.

Sevgiyle...

S.O.

Bozo
04-04-2008, 19:02
@mavi diger bir konudada demistim kuyrukda Frontier sirketindeki gibi türkiyeyle ilgili motifler uygulanabilinirdi, motif derken, bogazköprüsü antalya-alanya gibi tatil beldeleri vs gibi herkesin tanidigi degilde, daha az bilinen ama bir okadar degerli, görünmeye deger yerler, yapilar ve en önemliside isime uygun olarak anadoluya ait olan motifler, bir kac örnek

(kuyrugun her tarafinda farkli fakat birbiriyle alakali motifler olarak:)

trabzon cayi (gülmeyin yauw :D), taraf trabzon sümela manastiri

mevlana portresi, gölge veya silhouette seklinde dervis

pestil/köme, kusburnu

daha cok bizim taraflarin reklami oldu benim verdigim örnekler ama az cok ne dedigimi anlamissinizdir, sonucta özel sirket degilki yine baska sirketlerin reklamini yapsin, adinada uygun olarak anadolunun reklamini yapmis olur (reklamin azi cogu olmaz)

semih89
04-04-2008, 20:12
?irket içhatlar uçacak asl?nda ona gerek yok diye dü?ünüyorum ama onu yapana kadar özellikle d?? hat uçan thy uçaklar? ke?ke belli ba?l? yerleri veya objeleri sticker olarak ta??sa . Bir ara boyam??t?m böyle bir?ey mesela , di?er taraf?nda da cami vard?.

http://img355.imageshack.us/img355/3217/thy340istcopyvi2.jpg