PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bilgisayar ozelliklerim uygunmu?

volkan113
24-03-2008, 20:42
Merhabalar

Bilgisayarim
-radeonx1600 512mb ekran karti
-2GB 270MHZ RAM
-Intel dual core 3.2ghz
-250x2 gb harddisk

yaklasik ne kadar frame almaliyim?

TESEKKURLER

fatih.koz
24-03-2008, 20:59
En az 150 FPS ya da Vsync aç?ksa maksimum monitör tazeleme h?z? kadar .

Sizin sorunuzdan sonra ?imdi gelelim benim nacizhane sorular?ma (ki cevap vermek zorunda de?ilsiniz)

Tatmin edici oldu mu bu cevap ?

Nerede ne kadar frame alaca??z ?

Hangi ayarlarla ne kadar frame alaca??z ?

Hangi yaz?l?m ve/veya eklentilerle ne kadar frame alaca??z ?

Hangi ortamda ne kadar frame alaca??z ?

uzar gider bu sorular ...

Belki elli kere söylemi?izdir FPS yani FRAME olay? görecelidir , bir k?stas de?ildir diye ama anlatamam???z .

Emniyetli uçuşlar

eaglesflyalone
24-03-2008, 21:47
Yeni ba?l?k açmamak için ben de buraya bir soru s?k??t?rmak istiyorum. Cevap veren olursa sevinirim çünkü gerçekten merak ediyorum.
Bende ekran kart? 256 mb 3 senelik bir masaüstü var. 512 mb ram'i var. AMD i?lemci. FS'yi çok kaliteli olarak kullanam?yorum. Ancak, ihtiyac?m dolay?s?yla dizüstü almay? dü?ünüyorum ve art?k FS'yi ona kurar?m. 256 harici ekran kart? olan 8600(8400) gs NVIDIA yazan ekran kartlar?, 2 gb ram, 2. Ghz i?lemci h?z? bir dizüstü ?imdi kulland???m masaüstüne göre daha iyi olur mu?

Sorum kar???k oldu galiba ama ba?kalar?na FS'yi anlatam?yorum. Bana crysis diye oyun varm??, onunla örnek veriyorlar. Bu oyunu oynar, oynamaz ?eklinde. Burada beni siz daha iyi anlayaca??n?z için yard?m bekliyorum. Ben frame sormuyorum. Sadece bilgisayar donukluk falan yapar m? diye merak ediyorum. Hiç dizüstünde FS görmedim de o yüzden.
Te?ekkürler.

volkan113
25-03-2008, 00:39
ama ben kac kere format attim ona ragmen yani virus olmadigini vb bilmeme ragmen Ankarada 30 ,Istanbulda 15-20, Aerosoft bruksel havalimaninda 5-10 fps aliyorum bunu nasil duzeltirim?

Yardim ederseniz cok sevinirim cunku bazen insan icinden monitoru kirasi geliyor::D

g0g0g0g0
25-03-2008, 01:23
Volkan Bey ; bak?n yukar?da Fatih Hoca ne güzel yazm?? bir?eyler ifade etmi?.Bir okusan?z dikkatli.

Ali Bey; 256mb 8600M , C2D 5000 yada 7000 serisi bir i?lemci ve 2GB ram, FS için baya yeterli, gayet tatminkar sonuçlar elde edebilirsiniz do?ru ayarlar ile.

fatih.koz
25-03-2008, 08:43
Ali Bey ,

Tam özellik vermemi?siniz ancak 2 Gb ramli , 2 Ghz i?lemcili bir notebook ve harici ekran kart? ile normal ?artlarda Fs sorunsuz çal???r , sizi üzmez .

Ancak donma / tak?lma hususu göreceli .

%100 AI trafik açars?n?z kas?labilir ( AI Trafik i?lemci ve Ram dü?man?d?r )
Ekran kart?ndan AA ve AF filtre açars?n?z , görüntü güzelle?ir ama performans dü?ebilir ( 8400'de ciddi dü?er , 8600 nispeten kald?r?r )
Online uçars?n?z , çevrenizde çok trafik olur pc tak?lma e?ilimi gösterebilir
Virus program?n?z Fs'i didik didik ederken sistem yava?layabilir
Ne bileyim %100 3D bulut açars?n?z zorlanabilir
Autogen'i dibe dayars?n?z can? ç?kar ( Autogen'de AI trafik gibidir )

Velhas?l , alaca??n?z notebook normal (default) ayarlar ile Fs'i sorun ç?kartmadan çal??t?racak baz özelliklere sahip , performans? ise sizin yükleyece?iniz üçüncü parti yaz?l?mlar ve Fs + sistem ayarlar?n?z belirleyece?inden net bir?ey söyleyemeyiz .

Sevgiler

<b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote">ama ben kac kere format attim ona ragmen yani virus olmadigini vb bilmeme ragmen Ankarada 30 ,Istanbulda 15-20, Aerosoft bruksel havalimaninda 5-10 fps aliyorum bunu nasil duzeltirim?
...

<div align="right">Originally posted by volkan113 - 25/03/2008 : 00:39:25</div id="right">
</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote">

Volkan bey ;

A. Bu forumda yaz?lan onlarca yaz?y? ZAHMET ED?P okuyunuz , neyi nas?l düzeltece?inizi ö?renme ?ans?n?z olur .

B. Monitörü k?r?p at?n?z ve bir daha monitör almay?n?z , olaki notebook vs. al?rsan?z Fs yüklemeyiniz .

Kolay gelsin

Gökhan Bey ,

Vakti zaman?nda forumdaki imzamda a?a??daki Hadis'i ?erif yaz?l? idi ;

"?nsanlara ak?llar? ölçüsünde söz söyleyiniz." Hz. Muhammed (S.A.V.)

Yanl?? anla??l?p , insanlara k?r?c? geliyor diye kald?rm??t?m ...

Yine mi koysam acaba , sizce tesiri olur mu muhtelif durumlarda ?

Sevgiler

g0g0g0g0
25-03-2008, 16:18
:) Fatih Hocam; üniversitede çok de?erli, Tübitakta da görev yapan, Japonyada kürsüsü olan bir Biyokimya profesörümüz vard?.Birgün 180 dakikal?k bir dersinin ortalar?na do?ru, bir sonraki slayta geçmek için notebook'a yöneldi?inde, dönüp söyle bir bize bakt? bir 5 saniye, sonra ".... konusunu da anlat?rd?m ama sizin kapasiteniz yetmez, anlamazs?n?z" demi?ti. :)
O zaman herkes al?nm??t? belli etmeden,tenkit etmi?lerdi, ama ben takdir etmi?tim içimden.Gayet mant?kl? ve realist bir insand?.
Ne dersiniz, sizce do?ru mu yapm?? ? :)

eaglesflyalone
25-03-2008, 17:22
Çok teşekkür ederim Fatih kaptan. Art?k gönül rahatl???yla dü?ündü?üm dizüstünü almay? dü?ünüyorum. Bu çok iyi geldi.

fatih.koz
25-03-2008, 17:22
Gökhan Kaptan?m ,

Anlataca?? konuyu ve o konunun olay vuku buldu?unda anlatmakta oldu?u konu ile ilgisini bilemedi?imden yorum yapmam pek do?ru olmaz ancak bir bilim insan?n?n o tespiti yapm?? ve bu sözü söylemi? ise mutlaka bir geçerlilik pay? vard?r.

Belki de o ek konuyu anlatsa kafan?z kar??acak , o ana kadar ö?rendiklerinizde sorun olu?acakt? ... Bilemeyiz :)

Buradan yola ç?karak irdelersek benim sordu?um sorunun da cevab?n? bulamayaca??m?z? anlam?? oluruz .

Sevgiler

------------------&gt;

Ali bey ?imdiden hay?rl? olsun diyorum o zaman :) Olaki laz?m olursa ayarlar - ince ayarlar gibi hususlarda buraday?z biliyorsunuz .

Sevgiler

tazmania
25-03-2008, 23:24
ammaaaannnn sakin gs uzantili ekran kartili modellere yanasmayin onun yerine gt uzantili (ki asus da boyle bir model var) alin