PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jordanian A340-200 JY-AIC

Serdar Sualp
17-03-2008, 20:46
Sevgili Arkada?lar,

Murat hocam?n te?viklerine, Ça?atay hocam?n katk?lar?na mukabele olarak a?a??daki çal??mam? da be?enilerinize sunuyorum. Her türlü ele?tiri (bana katk?da bulunaca??n? dü?ündü?ümden) kabulümdür. Ele?tirmeyan ay?p eder :D

http://www.vateud-td.org/ss/A340_Jordanian.jpg

?imdiden teşekkürler.

hakan737
17-03-2008, 21:13
çok fena çok fena, 18F'de oturan?n gözünün üzerinde ka? var,pilotunda kravat? sa?a kaym??!!!bu nas?l dikkatsizlik :)

Serdar belki photoshop'da biraz daha arka plan renklendirmesi ile oynanabilir.REsimde biraz solukluk var gibi okadar.özellikle alt k?s?mlarda biraz belli oluyor. Yani i? photoshop'a kalm?? bana göre.

admin
17-03-2008, 22:34
Serdar hocam,
Foto?raf? 6:4 ölçe?inde crop etmenizi tavsiye ederim.
Uça??n kanat uçlar? ile kenarlar aras?nda e?it mesafe b?rak?lmas? ve uça??n ortalanmas? genelde havac?l?k fotoğraf sitelerinde istenir. Tercih sizindir.:)
Foto?raf?n sa? kenar?nda , ortada bir sensor lekesi var. Foto?rafta görülebiliyor. Healing brush ile photoshopta giderebilirsiniz. Sensor bak?m? faydal? olacakt?r.
güzel bir fotoğraf, tebrikler.

adnan
17-03-2008, 23:57
Serdar Bey
Sizden bir ricam olabilir mi?
Bildi?im kadar?yla siz s?k uçan bir pilotsunuz. Geçenlerde de bu uçuşlar?n?zdan birine ait resimlerinizi bizlerle payla?m??t?n?z. Bunun gibi k?sa ya da uzun uçuşlar olsun, resimli ya da resimsiz olsun f?rsat buldukça bu uçuşlar?n?z? trip report gibi bizlerle payla?abilir misiniz?
Örne?in Sabiha Gökçen’den Atatürk’e uçacak bir pilot gerçek hayatta ilk önce neler yapar, hangi formlar? doldurur, ne gibi haz?rl?klar yapar. Sonras?nda o uçuşta neler olmu?tur, hava ve trafik durumu nas?ld?, ilginç ya da beklenmedik durumlar olmu? mudur gibi. Çünkü her uçuşun bir di?erinden de?i?ik, ders ç?kar?labilecek ö?eler bar?nd?rd???na inan?yorum.
Bunun gibi ayr?nt?l? uçuş an?lar?n?z? f?rsat buldukça bizlerle payla??rsan?z, hepimiz için çok faydal? olaca??n?, böylelikle sizin tecrübelerinizden daha fazla yararlanabilece?imizi dü?ünüyorum.
Sayg?lar?mla

Serdar Sualp
18-03-2008, 00:05
Murat hocam,

Kroplamay? yapmaya çal??t?m. Tam 6:4 yakalayamad?m ama bundan sonra bu hususuda göz önüne al?r?m. Kroplama yap?nca leke d??ar?da kald?.
Foto?raf?n yenisini eskisiyle de?i?tirdim.

Sensör temizli?i için dinlemedeyim :D

Adnan bey,

Bu aralar çok uçam?yorum. Ama önerinizi dikkate al?p, elimden geleni yapaca??m.

Sevgiler