PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ''Uçakta nereye oturmak istesiniz?''

LTBA201
08-09-2006, 17:39
http://www.airporthaber.com/hb/detay.php?id=8548

Han?mefendi pilotun yan?n? rica ediyorum,kaç paraysa veririm:D

LTBA201/Bar?? Arcan

anil.uygun
08-09-2006, 21:00
kanat?n az arkas? cam kenar? :D

vaccaro
09-09-2006, 09:50
Benim oturmak istedi?im yer için üste para almam laz?m. En arka koltuk koridor.
Hatta bir keresinde ?srail'den dönerken az kald? ba??m derde giriyordu, bir gün öncesinden THY yi aray?p oray? rezerve etmek istedim. THY kontuar?nda görevli herkes beni görmek için oraya toplanm??t?.

extronus
09-09-2006, 10:42
Selam,

Niye ki?

ersin737
09-09-2006, 12:18
Ben kanad?n ön taraf?nda kokpite yak?n olan bölümde cam kenar?nda oturmak isterim çünkü orada motorun sesi daha az duyuluyor. rahat bir yolculuk için bence ideal. bir keresinde kthy lar? ile izmir e dönerken yerhostesinden ön tarafdan cam kenar?n? istedim oda sa?olsun verdi.(HEMDE BELE?)[8D]

__________________________________________________ __________________________________________________

ERS?N BOZKURT

vaccaro
09-09-2006, 13:01
Turgut bey "niye ki" bana ise...
Ben çok kahve ve su içerim, galley'e en yak?n koltuk oras?d?r. Kabin ekibi arkada?lar sa?olsun z?rt p?rt gidip kahve istememe bir ?ey demediler bu güne kadar. Hatta bir Lufthansa uçuşumda k?zca??z 4. kahveden sonra s?r?t?p bardaklar ?urada, kahve de burada keyfinize bak?n demi?ti :)

tk1550
09-09-2006, 14:43
?ans?mdanm?d?r art?k bilemicem ne zaman yer hostesinden cam kenar? istesem kanat üstünde acil ç?k?? kap?s?n? verdiler...tamam güzel ho?,geni? mekan ama kanattan hiç bi?ey görünmüyor...ben hepsini görebilece?im bir yeri tercih ederim her zaman.online check-in kolayl??? nimettir bence...boeing 738 favori koltu?um 29-f tir oturanlar bilir...hem kanada hem motora hemde manzaraya tam olarak hakim olabilinen bir yer..galleye de yak?n iste?iniz hemen geliyor:Dhosteslerle muhabbet ?ans? yüksek olan bir mevkii dir kendileri:D:D:D

derin
09-09-2006, 18:50
Kokpitde:D

PROPAN
10-09-2006, 01:31
Genelde online check-in'i kendim yapar?m. B-738'de sol pencere kenar?. Zannediyorum 20 numara ile ba?l?yor.

thylale
10-09-2006, 11:34
Online check-in'de istedigimiz koltu?u seçebiliyor muyuz?

can
10-09-2006, 12:35
Evet seçebilirsin.

Bugun saat 18:40'da Ankaradan-Dalamana uçuyorum TK0229'ile uçak 738. Online Check-in'den 27A'y? seçtim (8F'de bo?tu ama kestiremedim motoram? denk gelir diye) manzaras? güzel olsun dedim ?ans?ma birde Kuzenin uçuşuna denk gelirsem ini? kalk?? komple kokpitte uçar?m :)

etihad777
10-09-2006, 14:12
selam

ben s?k?l?r?m en fazla 10 dk oturab?l?r?m genelde ayakta durmay? terc?h eder?m klm ams-?st ucarken en arkada hosteslerle muabbet etm?st?k genelde ben?m boyle gecer hemen kalkar muabbete baslar?m

esen kal?n

etihad777

515
10-09-2006, 14:20
uçakta bende acayip s?k?l?yorum. kutu gibi bi?eyin içinde öle gidiyoz. en sa?lam? kokpit. yada exit. en az?ndan ayaklar? uzat?p yat?labiliyor.

etihad777
10-09-2006, 15:58
selam

kutu g?b? b?rsey b?ryana 10 dk sonra eger yan?ndak? sen?n g?b? konuskan deg?lse off vay hal?ne kalkar?m kardes?m k?msede s?md?ye kadar otur yer?ne demed? ?n?s ve kalk?slarda cok bulundum kokp?tte ama b?r sure sonra ondanda s?k?l?yorum

ben b?r yerde durma adam? deg?l?m
ben b?ryere g?tme adam?y?m
b?ryere g?d?p orada da duram?yorum
oradan da baska b?ryere g?d?yorum
b?r yere g?d?p orada duran? anlam?yorum
o yuzden de durmay? sevm?yorum

penguen den al?nm?st?r

esen kal?n

etihad777

mojito18
10-09-2006, 18:00
?lginç bir yöntem uygulam?? pegasus.Valla ne diyim tutar in?allah bu servisi.:D

http://sanalpilot.com/forum/uploaded/mojito18/turkishairlines_logo.gif

...Mojito18...
LTBA 2006
MUSTAFA ACAR

uluhancaptain
10-09-2006, 21:31
tabiki kokpit birinci tercihim benimde:)) ben uçuşlar?mda mümkün oldu?u kadar acil ç?k?? kap?lar?n?n yan?ndaki koltuklardan tercih ediyorum,yay?la yay?la gidiyoruz:) daha e?lenceli ve rahat oluyor. bir kaç kez 1 numarada uçma ?ans?m oldu kthy de businnes class olmad??? iin denk geliyo,san?r?m türbülansta uça??n önünde sallant? daha fazla hissediliyo ini? ve kalk??ta öyle.

SlayemaLL
11-09-2006, 03:22
13 say?s?n?n u?ur getirdi?ine veya bat?l inançlar d???nda içimi rahatlatt???na çok ?ahit olmu?umdur.Bu nedenle e?er mümkün olursa her uçuşta check-in s?ras?nda görevliden 13A rica ediyorum.Belki garip ama kendine özgü bir havas? var 13 ün belki rastgele denk gelmemi? özellikle istendi?i içindir.Sayg?lar...

emrecity
16-09-2006, 00:14
büyük uçaksa buisness class ufak ise arka:)

eaglesflyalone
20-06-2007, 16:02
Eski bir konuya cevap olacak ama yeni konu açmaktan iyidir. Bugün bilet almay? dü?ünüyorum ve bu bir ilk olacak in?allah. ?imdi benim istedi?im kanat arkas?ndan olmas? çünkü kanattan bir?ey göremem. O yüzden biraz arkadan ama çok de?il. Kanat? da görmem laz?m. San?r?m uçak B737-400. Baz? arkada?lar demi?ler hem kanad? görüyoruz hem de manzaray?. i?te ben de öyle istiyorum. O zaman kaç numara olur ki acaba?

a321
20-06-2007, 16:09
15-20 aras? görüntü güzel oluyor:)

hakan737
20-06-2007, 17:02
737-400 için;17'den 25'e kadar A yada F s?ras?.

737-800 için; 19-28 aras? A, 19-29 aras? F

emrah-58
20-06-2007, 17:08
Cam kenar? olan heryer bana uygundur .Yan?mdakine z?rt p?rt, nerdeyiz denizi geçtikmi? Gibi sorular sormamak için.:D

linsux
20-06-2007, 18:17
Benim secimim genelde sabittir; 738'lerde ve A320'lerde 7A yada 9A. 7'yi asal sayi oldugu icin severim :D, baska bir ozelligi yok. 747\ye iki defa bindim, ikisine ait boarding passimi bulamiyorum. Ekonomik sinifin en on sirasinin en sag koltuguydu. Onum cok acik bir alandi, cok guzeldi. Kanadin onunde kaliyor biraz ama manzara mukemmeldi. Benim bilet o koltugun solundaydi, ortadaydim. Fakat surekli camdan baktigimi goren arkadasim, yer degistirebilecegimizi soyledi, ben de tesekkur ederek onun yerine oturdum. Oslo - Istanbul ve Istanbul - Oslo ucuslarimda sansima midir nedir, iki defa esmer (Arap olabilir) kisiler benim 9A koltuguma oturmustu, ikisinde de biraz dil dokmek, hostesle konusmak zorunda kaldim, bu kisiler Ingilizce, Turkce yada Norvecce bilmiyorlardi, bildikleri kadar Ingilizceyle anlatmaya calistim. Ikincisinde dayanamadim; "ben o koltugu 1 ay once rezerve ettim, lutfen" dedim, biraz yuksek bir sesle. Bu arkadas ayrica taksi sirasinda parlak Nokia telefonuyla konusuyordu, hostes abla cok kizmisti. Ilk kisi, bana A sirasinin koridor tarafinda oldugunu soyluyordu!

Hayatimda 1 defa Oslo - Munih ucusunda, Lufthansa A321'de, hostes abla "istediginiz yere oturabilirsiniz" dedi ve ben de en arkaya oturdum, ucak oldukca bostu, 3 tane sprite ictim, benim kamera biraz eski ve amator oldugu icin dusuk kaliteli videolar ve fotograflar cektim. Kalkista ve iniste, dikey hareketlerden ondeki kadar etkilenmiyorsunuz, yani burnun kalkip indigini. Benim icin onemli olan bir konu, ucakta ivmeyi hissetmek. Simulatorlerde, benim bildigim kadariyla, bu duygu tam verilemiyor. Bilhassa hizlanma sirasindaki ivme. Oysa o an zaten ucakta oldugunuzu anladiginiz andir, beni ilk bindigimde inanilmaz etkilemisti, oyle birsey beklemiyordum.

ozguror
20-06-2007, 19:18
Kanat'?n az arkas? tercihimdir hem kanat? görmeliyim hemde a??a??y? ;)

eaglesflyalone
20-06-2007, 20:32
Tavsiyeler için teşekkürler. 1 Temmuz Erzurum(Ankara aktarmal?) Sabiha Gökçen'e bilet ald?m. Çok heyecanl?y?m. Dedi?m gibi bu ilk olacak ve iki?er defa kal?? ve ini? ya?ayaca??m in?allah. ?imdi heyecan ve korku zaman?. Son anda vazgeçmekten korkuyorum. Karn?ma a?r?lar giriyor. Hem çok merak ediyorum hem de korkuyorum. Koltu?umu dedi?iniz yerden almay? dü?ünüyorum. ?n?allah hay?rl?s?yla varayu?m resim ve videolar? çekebilirsem gönderirim.

Bu arada ben Sabiha Gökçen'den Bursa'ya nas?l gidece?im? Atatürk2ten ula??m kolaym?? san?r?m ancak SAW'dan nas?ld?r bilmiyorum. Terminal falan var m? oralarda acaba? Havaalanından servisle mi ula??m sa?lan?yor? Kusura bakmay?n, ?stanbul'u pek bilmiyorum daha do?rusu hiç bilmiyorum. Bilen birileri varsa ö?renmek istedim. Herkese iyi ak?amlar.

pilot737
20-06-2007, 22:00
10-F yi tek geçerim.. :)

Hanifi
20-06-2007, 22:31
PEGASUS 5 ytl ye istedi?iniz koltu?a oturtuyormu?.Çok saçma bunun için 5ytl ye ne gerek var. Bagaj i?lemleri s?ras?nda istedi?iniz yeri söyleyince görevli zaten ?ayet dolu de?ilse veriyor THY ve ONURA?R de durum böyle. Enaz?ndan 5YTL istemiyor :D

hakan737
20-06-2007, 23:09
"dolu de?ilse" olanlar zaten "istedi?iniz yer" s?n?f?na pek giremiyor! de?ilmi? :) o yüzden 5 ytl verip "istedi?iniz yer "olanlardan birini al?p "dolu de?ilse" olan bo? koltuklar riskini almam?? oluyorsunuz :)

---------------------------------------------------------------------------

1-Sabiha Gökçenden Hava? yada Pegasus servisi ile varsa Harem yoksa Kad?köy'e gelin. Kad?köy'den taksi ile harem'e otogar'a gidin oradan Bursa için otobüs bulabilirisniz

2- Sabiha Gökçen'den kalkan ve sahilden giden herhangi bir servisi bulup Pendik'de yeni h?zl? feribot terminalinde inin. Feribot ile Yalova'ya geçip oradan çok daha s?k ve fazla olan Bursa otobüslerine binin.

3- alternatif ve önermeyece?im bir yol;herhangi bir servis ile E-5'e ç?k?nca-ki bu sahilden giden bir servis olacakt?r, E-5 yolunun üzeirnden geçer- servisden inip yolun kenar?ndan "ördek" toplayan otobüsler için "ördek" olmak. tavsiye etmem!

Emre Kose
20-06-2007, 23:47
Sabiha Gökçen'den Bursa'ya gidi?in en güzel yolu, Hakan Bey'in de belirtti?i gibi Pendik'e inip oradan feribota binmek. Kayda de?er bir zaman kazanm?? olursunuz.

E?er E-5 trafi?i "formundaysa", Harem'den otobüsünüz hareket etti?inde muhtemelen Pendik'ten feribota binen birisi de Yalova'ya ula?m?? olur. Bu da yolun yar?s? demek. Siz henüz denizi feribotla geçerken de di?er yolcu Bursa'ya varm?? bile olabilir.

Ben sahil yolunda oturdu?um için çok s?k servis geçti?ini görüyorum, Pendik'e gidi? çok kolay olacakt?r bu yüzden.

737-Özalp
21-06-2007, 00:07
Benim tercihim sa? s?ra pencere kenar? ve kanat?n hemen arkas?d?r. Bir keresinde KTHY'nin 738'inde hostes koltu?unda gitmi?tim. Arka ç?k??taki hostes koltu?uydu ve koltuk ters oldu?u için geri geri gitmi?tim:D Bir de türbülansa girmi?ti uçak, sa?a sola tutunmasam koltuktan dü?ecektim vallaha.:D

hakan737
21-06-2007, 00:08
<b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote">Siz henüz denizi feribotla geçerken de di?er yolcu Bursa'ya varm?? bile olabilir.
</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote">

Emre bey'in ne demek istedi?iniz biz anlad?k ama siz yabanc?s? oldu?unuz için aradaki küçük fark? kaç?rabilirsiniz, yanl?? anla??lma olmas?n.

cümlede bahsedilen feribotlardan biri, eskihisar-topçular aras?nda çal??an feribotlar. Otobüs ?irketleri bu feribotu kullan?yorlar zira hem daha ucuz hemde bahsetti?imiz Pendik'den kalkan h?zl? feribota otobüs alm?yorlar. Fakat bu feribot Gebze'den sonrad?r. kabaca tarif etmek gerekirse, SAbiha Gökçen'de GEbze'ye yak?n say?l?r Kurtköy olarak, Kurtköy'den bir ?ekilde harem'e gelip sonra tekrar ayn? yolu geri gideceksiniz, otobüsler genelde yolda dura kalka giderler (birkaç büyük firma hariç). FEribot yolculu?u aradaki mesafe k?sa olmas?na ra?men ortalama 30-40 dakika kadar sürer çünkü yava?d?r.

Pendikdeki ise, zaten yol üzerinde ineceksiniz, feribot yan?lm?yorsam her yar?m saatte bir var. (?DO'nun web sayfas?nda tarifesi vard?r) , mesafe daha fazla olmas?na ra?men yine 45dakikada gidiyor.

tncsnkl
21-06-2007, 00:24
Bir altrenatif daha var ;

Gökçen'den Pegasus yada Hava? servisleri ile Ata?ehir'e gelin hemen hemen yak?nd?r servisin b?rakt??? yerden taksi ile Kamil Koç yada Nilüfer'in kendi terminalleri var , oraya gidin her yar?m saatte bir olmas? laz?m otobüse binin en fazla 2 saate Bursa'da olursunuz hem yolda durup yolcu da alm?yorlar...

Bu arada topic ile ilgili ; e?er uçak 320 ise 8A veya 8F , 321 ise 12A veya 12F 737 ise 18 veya 19. s?ralar?n arkas? yine A veya F seatler...

Emre Kose
21-06-2007, 02:53
Hakl?s?n?z Hakan Bey, a?ina olmayan?n kafas?n? kar??t?racak ?ekilde bahsetmi?im iki feribottan. Aç?klama için teşekkürler.

Harem'e giderseniz otobüsle binece?iniz araç, Eskihisar'dan kalkan arabal? vapur olarak bilinen, yava? gemiler; Pendik'ten kalkan ise nispeten h?zl? feribotlar.

eaglesflyalone
21-06-2007, 10:19
Evdeki internette problem var o yüzden i?ten yaz?yorum, cevaplar için teşekkür ederim. O halde ben Pendik"e gidece?im. Pegasus"la geliyorum. Art?m ?stanbul"u en az?ndan havaalanlar?n? ö?renicem tabi uçaklar için. Herkese selamlar...