PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iki monitör

orpan
16-02-2008, 20:52
Degerli arkadaslar merhaba

Art?k biliyorsunuz 19 20 22 ekranlar yetmiyor bende simulatörün ana görüntüsünü iki adat 19'' monitorle keyiflendirmek istedim iki monitörüde baglad?m ekran kart?ma fakat simülatörün ana görüntüsünü iki monitöre yayd?g?mda frame yerlerde sürünmeye baslad? bir kac arkadas?m?z? böyle ana görüntüyü iki monitorde kulland?klar?n? gördüm deneyen arkadaslardan yan?t bekliyorum simdiden tesekkurler ...

yamaner
16-02-2008, 21:00
Bu iyi bir fikir de?il. FS ile çift monitör uygulamalar?nda önerilen, ana monitöre harici (3D) görüntünün, di?er monitör ya da monitörlere de sadece 2D görüntülerin (2D panel ve panel elemanlar? gibi) verilmesidir. Ancak bu ?ekilde makul framrate elde edebilirsiniz.

orpan
17-02-2008, 17:44
sümer hocam merhaba yanl?? anlatt?m muhakkak benim arad?g?m bu linkteki gibi bir sey http://www.cockpitsonicusa.com/oxid.php/sid/4e5f94b3e0e5e5fcb0e33316a49de44d/cl/details/anid/6e24729d90edbac72.77262675/Matrox-TripleHead2Go-Digital-Edition/ böyle bir uygulamay? duran gören lütfen yard?mc? olsun kolay gelsin

tazmania
18-02-2008, 00:56
bu apayr? bir durum e?er sistemin,ze 2.bir anakart takarsan?z yukar?da bahsi konu olur yok bu linkteki adaptörü al?rsan?z ekran boyutunuzu 3 monitöre yayars?n?z

orpan
18-02-2008, 01:35
Konu ile ilgili devam ediyorum arast?rmalar?m sürüyor linkte bu aleti degisik bir bicimde kullanan bir arkadas var bir izleyin acaba kac?m?z boyle seri kullan?yoruz http://www.kucukkurbaga.net/index.php?pag=2&en=youtube&q=Triplehead2Go

515
18-02-2008, 02:12
Konuyla pek alakas? yok kusura bakmay?n ama www.cockpitsonicusa.com adresine girdi?im dakikadan beri yine isyanlarday?m. Adamlar resmen kokpiti oldu?u gibi sat?yolar. Ben nas?l 3 4 frame daha yüksek al?r?m çabas? içindeyken böyle cihazlar? görmek bunal?ma soktu beni :D

yamaner
18-02-2008, 12:11
Konu art?k "home cockpit" ba?l???na kay?yor :)
Matrox Triple Head 2 Go adl? aletin i?levi biraz farkl?. Bilgisayar?n?z?n ekran kart?na kendisini 3840 * 1024'lük bir monitör gibi tan?t?yor. 3840*1024 3D görüntüyü ekran kart? haz?rlay?p Matrox'a iletiyor. O da görüntüyü üçe ay?r?p monitörlere da??t?yor. Performans ve framerate nas?l olur bilemiyorum ama bildi?im ?ey konuyu çok da fazla abartmamak gerekti?i. Yoksa gerçek bir uçak alabilecek paray? simülatöre vermek mant?kl? olmayabilir :)

tazmania
18-02-2008, 14:30
videodaki bir adaptördür ve sizin tek monütör ç?k???n? 3 monütöre yükseltir san?r?m 300 dolar civar?ndad?r bildi?im kadar?yla(emin de?ilim)frame inizi etkilemez

kahraman
18-02-2008, 21:47
Merhaba,

Nacizane uzmanl?k alan?ma bodoslama dald?n?z.

Bildi?imkadar?yla basitçe birkaçsöz edece?im.

Sözkonusu 3 ba?l? bu dev asl?nda göründü?ü gibi de?il. 3Dperformans? ve frame rate'i iyi ancak ekran? bu ?ekilde geni?letmek pek gerçekçi olmuyor. Daha geni? alan için zoom yapman?z gerekiyor, bu durum olay? biraz kas?yor.

Benim önerim ucuzundan iki adet bilgisayar (winxp, fsx, wideview,) programlar? yeterli. Basit bir home network kurulur. ortaya konacak bilgisayar?n olabildi?ince (bütçe ye göre de?i?ir) iyi olmas? size ak?c? bir3 ekran kazand?racakt?r. Detaylar? gerçekten yapacak arkada?lar için açabilirim. Göründü?ü kadar zor ve maliyetli de?il. Yan görüntüler için s?radan makina yetiyor.

Benim bütçem kald?r?r derseniz tek makina 2 ç?k??l? 2 adet SLI kart ile i?ler kolayla??yor. Bu konuda uzman arkada??m?z Erdinç'e dan??abilirsiniz.

Uzman oldu?umu söylemi?tim.

?yiki memleketteki di?er uzmanlar benim gibi de?il.

Ba?ar?lar.

orpan
19-02-2008, 18:28
Kahraman Abi merhaba ben iki monitor kullanabilecegim malum benim kokpitte uygulanabilirligi o olabilir tamam 2 kart? crossfire yapabilirim bu yeterli olacakm? yoksa wide wiew da gereklimi tek makina olura benim ciin iyi olacak zaten su anda home kokpit icin 3 adet makina kullan?yorum k?sa yoldan on goruntuyu genisletmek istiyorum bu matrox da siparis asamas?na geldim yard?mlar?n icin simdiden tesekkurler

kahyurek
26-02-2008, 23:18
Orpan merhaba,

?ki kart? bu amaçla kullanabilirsin. en az?ndan i?in zevkini art?racakt?r. Monitörlerin ayn? olmas? ya?ayaca??n sorunlar? azaltacat?r.

?yi çal??malar.