PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : FLIGHT SIMULATOR'DE PYSICAL DUMP MEMORY

Batur
09-02-2008, 13:53
Dostler merhaba,
1.5-2 senedir anlatacagim konu ile ilgili hicbir sorunum olmamasina ragmen gecen haftalarda makinemi formatladim ve herseyi sil bastan gerek yedeklerle gerekse arastirarak yeniden topladim. Flight Simulator oyununu acip da birkac kez oyunun icinde kliklenecek seylere bastigimda ilk baslarda degil ama bir muddet sonra tam tarif etmek gerekirse tikitikitikitikit seklinde son tiklanan (clicklenen) yerle ilgili bir takilma meydana gelerek ekran mavi ekrana donusuyor cok hizli bir sekilde "physical dump memory" hatasi veriyor ve makine kendiliginden restart ediyor.
Makineyi ilk satin alip da FS'i kullandigim ilk baslarda da benzer bir problemi yasamistim fakat nasil oldugunu hatirlayamadigim bu sorun kendiliginden duzelmisti. Makine formatlandiktan sonra su siralar yine basladi. Sizce cozumu ne olabilir ?

Tesekkurler

Not: Bir on arastirma yapip baktim ancak forumda daha once bu konuyla ilgili acilmamis.

fatih.koz
09-02-2008, 15:11
1. Fs 9.1 Update yüklü mü ?

2. Anakart sürücüleri güncel mi ve yüklü mü ?

3. Ses Kart? sürücüleri güncel mi ve yüklü mü ?

4. Ekran Kart? sürücüleri güncel mi ve yüklü mü ?

5. Sistemin genel çal??mas? nas?l , herhangi bir sorun var m? ?

6. BIOS ayarlar? ne durumda , ram saat h?zlar? ya da cpu saat h?z? ayarlar? nominal mi ?

Bir?ey de?il :)

Batur
09-02-2008, 15:24
<b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote">1. Fs 9.1 Update yüklü mü ?

2. Anakart sürücüleri güncel mi ve yüklü mü ?

3. Ses Kart? sürücüleri güncel mi ve yüklü mü ?

4. Ekran Kart? sürücüleri güncel mi ve yüklü mü ?

5. Sistemin genel çal??mas? nas?l , herhangi bir sorun var m? ?

6. BIOS ayarlar? ne durumda , ram saat h?zlar? ya da cpu saat h?z? ayarlar? nominal mi ?

Bir?ey de?il :)

<div align="right">Originally posted by fatih.koz*-*09/02/2008*:* 17:11:30</div id="right">
</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote">

Selam Fatih,
Fs9.1 update yok o haric digerleri tamam gerci bios'u da kontrol etmedim. Fs 9.1 update linkini verirsen ya da bir sekilde ulastirabilirsen sevinirim. Formatladiktan sonra en cok onu aradim meger C drive'inda imis uctu gitti butun yedekler D'de...

ResatOzkeresteci
09-02-2008, 15:38
9.1 Update linki:
http://www.microsoft.com/Downloads/details.aspx?familyid=92CF4B8C-EA69-476B-A276-618C4AB52AAF&displaylang=en

Batur
09-02-2008, 16:27
Sagol Resat