PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : WOAI hakkinda

Batur
03-02-2008, 20:06
Merhaba,
Makinemi formatladim ancak WOAI paketlerinin hepsinin backup'ini almistim. Simdi bunlari tekrar yeniden kurdugum FS'e yuklemek istiyorum. WOAI installer actigimda hepsi yuklu gorunuyor expert mode'unda baktigimda ancak FS9 aircraft folderinda da olabilmesi icin napmam lazim ?

Tesekkurler

B737
03-02-2008, 20:19
San?r?m bunu moai bilerek yap?yor,bende hiçbir zanan 2 defa ayn? kopyay? yükleyemedim,o yüzden ilk önce kopyas?n? ç?kart?p kopyas?ndan yüklüyorum hep.

hakan737
03-02-2008, 22:28
anlatt?klar?n?zdan hiçbir?ey anlamad?m, kelime tasarrufu yapmadan biraz daha aç?k anlat?rsan?z ne oldu?unu size anlat?r?m.

yinede azbuçuk anlad???m; WOAI installer, installer'ü kurdu?unuz klasörü içine bir DAT dosyas? yarat?r. Bu dosya installer ile yüklenen uçaklar?n daha sonra kolayca kald?r?lmas? için hem adreslemeyi akl?nda tutar, hemde installer'in expert mode'unda yüklü olan ?irketleri görmenizi sa?lar.

FS'i tekrar kurdu?unuzda, aircraft dosyas? alt?na ald???n?z backup'?n içinde WOAI paketlerine ait uçaklar?n klasörlerini aynen kopyalar, WOAI'nin yine kendine özel isimli BGLlerinide scenery/world/scenery alt?na yerle?tirirseniz e?er FS'i bamba?ka bir directory'e kurmad?ysan?z (adresleme mant???) WOAI kald??? yerden devam eder.

Sadece FS'i kald?r?p yeninden kurdunuz, WOAI'nin installer'ina dokunmad?n?z eskisi gibi kalm?? durumda, bu sefer WOAI paketi yüklemek isterseniz , program" bu daha önce zaten var" der ve sorun ç?kar?r , çünkü insaller varolan paketin üzerine sadece e?er versiyon de?i?ikli?i varsa yeni plan? kurar. Bunu yaparkenden bu DAT dosyas? içinde yer alan "aircraft folder" adresleri içindeki aircraft.cfg leri açarak gerekirse uçak eksiltir, gerekirse uçak ekler ve fltsim.XX satirlarini otomatik olarak de?i?tirir.

E?er WOAI paketleri zip'li dosyalar halinde elde duruyorsa (paket olarak) WOAI installer içindeki DAT dosyas?n? silin yada ba?ka bir yere ta??y?n (tedbir olarak) böylece installer 0'dan bu dosyay? yaratacak sizde elinizdeki tüm paketleri tekrar yükleyebileceksiniz.