PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : FS Global 2008 hakk?nda

TC-BUG
21-01-2008, 15:03
Bunca senedir mesh,SRTM kurmadan default co?rafya ile uçtum,gerek baz? arkada?lar?m?z?n TR mesh kurulu screenshotlar?nda,gerek baz? paral? scenerylerin kendinde gelen mesh dosyalar?ndan olu?turdu?u gerçekçi co?rafyalar beni imrendirmedi de?il.Ama nedense hep uzak durdum.
Sonra bu ürünü farkettim,tüm dünyan?n mesh datas?n? kapl?yormu?,13gb imi?.Görüntüler son derece gerçekçi idi,gerçek ile k?yaslamalar var,yer yer LOD baya dü?üyormu? yani son derece kaliteli demekmi?.Review lere bakt?m ettim son derece iyi yorumlar alm??.Fakat kafama bir soru tak?ld?.

?imdi bilindi?i gibi baz? scenery ler var ki kendinden SRTM si olan,mesela bende kurululardan Flight Scenery Portland,FlyTampa Maarten,Aerosoft Lukla, onun d???nda kendi photoreal texture lar? olan meydanlar var; misal son ç?kan Aerosoft scenery leri,paral? yeni scenerylerin ço?u,FlyTampa scenery leri vs. olsun, benim merak etti?im nokta bu tüm dünyay? kapsayan paketi kurdu?um zaman bu kurulu olan scenery lerin mesh ve texture lar?n? bozacak m? fs global 2008 ? texture ? bozaca??n? pek sanm?yorum ama co?rafyalar?n? belki bozabilir diye dü?ünüyorum.Gerçi paral? ürün oldu?undan yapanlar illa ki dü?ünmü?tür diyorum ama ben gene de soray?m dedim.Te?ekkürler.

http://www.flight1.com/products.asp?product=F1E-FSG-001

vaccaro
21-01-2008, 15:12
Bu?ra hocam, ben kullan?yorum ve bir bozulma görmedim.
Bir yerlerde okudu?um kadar?yla i?in püf noktas?, mesh scenery'i Addon Scenery'nin hemen üzerinde etinle?tirmek. Yani, di?er kuraca??n?z sceneryler bunun üzerinde olmal?.

mavi
21-01-2008, 16:10
FS içerisine ekledi?imiz bu tür ilave programlar?n genel özelli?i, mevcut ilgili data n?n yerini almak ?eklindedir. Bunu yapmad??? yer ve zamanlarda zaten ba??m?za sorun ç?kar?r.
Örnek olarak bir nokta için geçerli iki bilgi varsa hangisini okumas? gerekti?ini bilemeyecektir. Bu durumda genel olan? ilk olarak yüklemek ve daha sonra lokal ve daha küçük ama daha fazla deyatlar? içeren bilgileri (noktalar?) girmek (ki Arslan Beyin dedi?ide budur) detaylar? daha üste ç?karm?? (son eklenmi?) olmas? vesilesi ile onu dikkate almas?n? sa?lar.

Genelde mesh sceneryler performans üzerinde çok fazla negatif etki yapmaz. Ama hemen belirteyim ki bu güne kadar benim kulland???m en yüksek detay LOD 9 çözümlemeleridir. Tahminen sistemimde 3 gb kadar yer i?gal etmektedir. (Türkiye, Alaska, ?skandinavya ve Avustralya n?n tamam? ama hepsi LOD 9 de?il, baz?lar? LOD 10)

Dedi?im gibi performansta negatif bir etkisi yok ama bu eklenti belki FS9 un aç?l?? süresini uzata bilir. Belki yükleme esnas?nda k?s?m k?s?m yüklemeyede izin veriyordur. Güzele benziyor.

Serhan Onur

B737
21-01-2008, 16:13
Benimde bildi?im odur fs üstte yer alam mesh'e öncelik verir

TC-BUG
21-01-2008, 18:25
Üstte derken san?r?m scenery library deki s?radan bahsediyorsunuz.O zaman bunu yükledikten sonra tüm scenery lerin en alt?na al?rsak sorun kalmaz yani ?

erdovvan
21-01-2008, 21:27
Bu?ra hocam. Global 2005 kullan?yorum FS2004'te. S?ralamam di?er arkada?lar?n dedi?i gibi, Biber hocan?n ve di?er arkada?lar?n meydan scenery'leri, aerosoft scenery'leri s?ralamada üstte bulunuyor. Herhangi bir sorun ya?amad?m ?imdiye kadar.

TC-BUG
21-01-2008, 21:50
Erdo?an hocam,global kullanan biri bulmu?ken soray?m.Bu 2008 3 dvd imi? ve nereye ne yükledi?ini hiç bilmiyorum ve çal??ma prensibini de tam bilemiyorum,san?r?m scenery dosyas? olarak yükleniyor.Size sormak istedi?im ?ey,acaba scenery library alt?na kaç adet entry ekliyor bu mesh program? ? Sadece tek bir girdisi varsa harika haber ama onlarca girdi ekliyorsa scenery library çorba olur :).

erdovvan
21-01-2008, 22:42
Bu?ra Hocam. Yükleme esnas?nda belirtti?iniz bir klasöre -ki bu ister ikinci disk veya bir ba?ka disk bölümü olsun- yüklüyorsunuz (12 GB). Daha sonra FS'den yükleme yapt???n?z klasörü Scenery Library seçene?inden bularak AFR, EUR, OCE, ASI, NAM ve SAM klasörlerini add yap?yorsunuz. Global 2008 (13 GB) de ayn? mant?kla çal???yor. Yukar?dakilere ek olarak LocalMeshes adl? bir klasör daha içeriyor. E?er FS'yi zaman zaman yeniden yüklüyorsan?z tavsiyem ayr? bir disk partisyonuna veya ayr? bir disk'e yüklemeniz. Böylece her defas?nda 3 DVD ile u?ra?m?? olmazs?n?z. Size sadece add yapmak i?lemi kal?r. Umar?m yard?mc? olabilmi?imdir.

Keyifli uçuşlar.

TC-BUG
21-01-2008, 22:57
Anla??ld? teşekkürler.

TC-BUG
31-01-2008, 19:16
Yüklemeden önce kullananlara tekrar sormak istiyorum,her ne kadar nasa bilgilerinden uydudan vs. al?n?p yap?ld? gerçe?ine 100% uygun deseler de kullananlardan duymadan içim el vermeyecek san?r?m,acaba gerçekten bu koca paketi kurmaya de?iyor mu ? Özellikle Türkiye co?rafyas? bu paket ile gerçekçili?e kavu?uyor mu ?

B737
01-02-2008, 18:19
Kesinlikle çok daha fazla detay göreceksiziniz,özellikle fs9 için bence elzem bir yükleme oldu,türkiye içinde gerçekten hakk?n? veriyo.

BEST
01-02-2008, 18:38
De?erli Kaptanlar?m.
Bu demektir ki,Bilgisayar?m?z? sadece Flight Simulatör'e ay?raca??z.Di?er ba?ka programlarla doldurmam?za gerek yok art?k.
Örne?in öyle bir olacakki art?k;
2 metre uzunlu?undaki masam?zda s?ra ile duran 3-4 bilgisayar için:
"-?u Flight Simulatör için,?u Photoshop için,bu da di?er programlar için Bilgisayar!" diye s?ralayaca??z galiba bu gidi?le....

?nan?n beni de imrendirdiniz arkada?lar.Yar?ndan tezi yok,PC'imdeki fazla programlar? eleyip,bu Mesh 'ten bende edinmek için kollar? s?vayaca??m.
Hepimize Kolay gelsin,Zevkli ve bol detayl? uçuşlar dilerim.

erdovvan
01-02-2008, 19:12
FS9 için ben de An?l kaptan'a kat?l?yorum. Türkiye co?rafyas? için hakk?n? veren bir mesh.

B737
01-02-2008, 19:58
<b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote">De?erli Kaptanlar?m.
Bu demektir ki,Bilgisayar?m?z? sadece Flight Simulatör'e ay?raca??z.Di?er ba?ka programlarla doldurmam?za gerek yok art?k.
Örne?in öyle bir olacakki art?k;
2 metre uzunlu?undaki masam?zda s?ra ile duran 3-4 bilgisayar için:
"-?u Flight Simulatör için,?u Photoshop için,bu da di?er programlar için Bilgisayar!" diye s?ralayaca??z galiba bu gidi?le....

<div align="right">Originally posted by BEST*-*01/02/2008*:* 20:38:15</div id="right">
</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote">

?lk fs9'u eski laptopuma kurmu?tum performans?ndan memnundum orta-high aras? verim al?yodum,sonra add-onlara ç?k?nca yetmemeye ba?lad? laptopu de?i?tirdim,simdiki durum 42gb sadece fs9 çal??t?ran,ba?ka hiçbir?ey için tek ram harcamad???m masaüstü fs kokpitim,art?k bi üstü home-cocpit olucak kaç?? yok,teknolojiyi takip ediyorum...

TC-BUG
01-02-2008, 20:19
Te?ekkürler An?l bey o zaman yüklüyorum :)

vikartindur
01-02-2008, 21:24
üff 60 usd, ?imdiye kadar gördü?üm en pahal? eklenti... eh üzerinde ne kadar çal???lm?? oldu?unu gösteriyor.. :)

cem
02-02-2008, 11:42
Bu?ra selam,
Yükledikten sonra resimlerini istiyoruz.[8D]
Sevgilerimle
Cem KIR?AN

TC-BUG
02-02-2008, 12:31
Roger hocam söz :)

safakcayli
13-02-2008, 16:12
Selamlar ;

Arkada?lar birsey sormak istiyorum ;

?imdi bu Fs Global 2008 'i ald?k diyelim 13 gb , 3 DVD oluyor . Peki bu add-on sitesinde FS9 ve FSX için diyor . Bunu al?rken mi seciyoruz FSX versiyonu olsun veya FS9 versiyonu olsun diye yoksa tek sürüm her iki platforma da uyumlumu?

sayg?lar...

fatih.koz
13-02-2008, 16:59
Mesh verisi oldu?undan san?r?m her iki platformla da uygundur ?afak Kaptan .

Sevgiler

safakcayli
13-02-2008, 18:04
Tamamd?r Fatih hocam teşekkürler.

Sayg?lar...

TC-BUG
13-02-2008, 21:26
Ben de kurdum laf? geçmi?ken,gerçekten muhte?em bir eklenti.?stanbulda kay??da??n? görmek,adalar? 3 boyutlu görmek çok ho? gerçekten.Dalaman Bodrum Antalya,Do?udaki meydanlar vs. inan?lmaz gerçekçi oldu.Harika bir eklenti gerçekten.

Tüm sceneryleri kontrol ettim,sadece SimWings ?biza ve Simwings Gran Canaria scenerylerinde sorun ç?kt?,meydan?n etraf?nda normalde tepe olmas? gereken alanda su var,su yerden yüksekte duruyor,hatta Gran Canaria da hangarlar suyun içinde kalm??.Ba?ka bir sorun göremedim di?er tüm scenery ler uyumlu oldu.
Özellikle Salzburg,Innsbruck,Zurich,Milano gibi da?l?k alanlar muhte?em hale geldi bu eklenti ile.

Arno
13-02-2008, 21:39
Bu?ra bi kaç photo almam?z mümkün mü merak ettim?

TC-BUG
13-02-2008, 21:58
Ok bu gece yapar?m :)

TC-BUG
14-02-2008, 01:27
Arno shotlar :

http://www.sanalpilot.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=10864

Arno
14-02-2008, 22:28
tamamd?r;)