PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : FMC Unknown mesaj? veriyor LTCN için

gokhanpakalin
08-01-2008, 12:53
Yakla??k 3 senedir pmdg 737 serisin kullan?yorum dün ak?am görev ucusunda Esenbo?a-Kahramanmara? yapmak istedim ancak FMC bana LTCN için Unknown mesaj? verdi,ancak en son airac yüklü 0713 olmas? laz?m birde Sid-Star dan ltcn(kahramanmara?) yüklü.Sizce sebebi ne olabilir bunun??çözümü ne olabilir,teşekkürler sayg?lar?mla

fatih.koz
08-01-2008, 13:34
Meydan için mi Unknown dedi yoksa pist , sid , star gibi bir bilgi için mi ?

gokhanpakalin
08-01-2008, 15:32
Runway unknown diyor hocam yanl?? oldu :)

fatih.koz
08-01-2008, 16:22
At?yorum Rwy 18 Unknown diyor ise ad? geçen piste ait bilgi yoktur ARIAC içinde ya da hatal?d?r . SID/STAR tan?mlar? ile ili?kili oluyor genelde bu hata ki daha önce s?kl?kla LTBJ'de ba??m?za geliyordu .

Pist tan?mlar? de?i?mi?ti hat?rlarsan?z ?zmir'de . Tek olan 34 pisti 34R/34L diye ikiye ayr?lm??t? bak?m nedeni ile ve haliyle SID/STAR verilerini de düzenlemek gerekiyordu .

San?r?m mevcut sorununuz da buna benziyor ( evde olmad???mdan deneyemiyorum ) .

LTCN ile ilgili text dosyas?n? biraz kurcalamak gerekebilir hatay? düzeltmek için , siz bir bak?n müsaitseniz olmad? ak?am ben evden bakar?m .

Fs2004\PMDG\SIDSTAR klasöründe olmas? laz?m bu dosyan?n LTCN.TXT ad? ile .

Sevgiler

gokhanpakalin
08-01-2008, 17:28
Fatih hocam hakl? oldugunuzu dü?ünüyorum çünki anlatt?klar?n?z çok mant?kl? geliyor.Bu text dosyas?n? notepad de aç?yorum içinde sizinde bildi?iniz üzere bir sürü bilgi mevcut .Sorun ?u ki de?i?ikli?i hangi sat?rda ve ne ?ekilde yap?lmas? gerekti?ini bilemiyorum.Siz bir incelerseniz eve gitti?inizde çok sevinirim sayg?lar?mla...

gokhanpakalin
09-01-2008, 10:53
Fatih Hocam bir el at ya lütfen :))))
T?kand?k :)
LTCN-LTAC yapmam laz?m FMC yi programlayam?yorum .Yada önerice?in ba?ka bir yol varm? ??

fatih.koz
09-01-2008, 11:36
Eve gitti?imde PC'ye ve simulatöre ay?racak zaman bulamad?m , bu nedenle k?smetse bu ak?ama kald? inceleme (ki bu ak?amda i?yerinde mesaiye kalma durumum söz konusu olabilir - net de?il)

Vakit bulabilsem belki (dikkat ediniz *belki*) i?yerinde inceleyebilirim LTCN'ye ili?kin bilgileri , bunun için bir ricam var sizden ;

1. Hatay? ald???n?z ekran?n bir görüntüsü ( printscreen tu?una bas?n?z , sonra donat?lardaki paint'i aç?p yap??t?r diyiniz ve farkl? kaydet'i seçip JPG olarak kaydediniz istedi?iniz yere )

2. LTCN'ye ait TXT dosyas?

Bunlar? mail ile iletebilirseniz ya da internette bir yere yüklerseniz i?yerinde bo? bir vakitte bakabilirim belki .

Sevgiler

Not : Mail adresim ad.soyad@gmail.com 'dur :)

fatih.koz
09-01-2008, 11:40
<b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"> ... Yada önerice?in ba?ka bir yol varm? ??

<div align="right">Originally posted by gokhanpakalin - 09/01/2008 : 10:53:23</div id="right">
</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote">

MCDU olmadan IFR uçunuz :))

VOR to VOR yaparak kolayl?kla Mara?'a ula?abilirsiniz , ard?ndan güncel haritalar ile yakla?ma yap?labilir kolayca .

Sevgiler

fatih.koz
09-01-2008, 21:04
Çözüm ;

PMDG SIDSTAR klasöründe bulunan LTCN.TXT'yi siliniz ... AIRAC 713 LTCN için bir bilgi içermiyor ( SID/STAR ) bu nedenle ana veriler ile sizin sisteminizde duran eski bir LTCN verisi çak???p hata veriyor .

Ayr?ca el al??kanl? olarak her AIRAC güncellemesinden önce PSS , PMDG , LevelD gibi eklentilerin AIRAC ve SID-STAR verilerini yedekledikten sonra elle silerseniz bu tip çak??ma sorunlar?n?n önüne geçmi? olursunuz .

Sevgiler

----------

Çözüm 2 :

PMDG SID-STAR yazma klavuzuna ve Mara? haritalar?na bakarak 713'e uygun prosedürleri LTCN.TXT içine yazabilirsiniz.

Bu konu hakk?nda detayl? bilgi PMDG klavuzlar?nda ve SID-STAR doküman?nda vard? diye hat?rl?yorum .

Sevgiler