PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : IFDG/PSS merge'inde landing lights

hakan737
01-01-2008, 17:29
Herkese selamlar,

IFDG A320'ye merge edilmi? PSS paneli kullan?yorum uzun zamand?r fakat önceleri önemsemedi?im bir durum son zamanlarda Flynet'de yapt???m uçuşlarda küçük bir sorun ç?karmaya ba?lad?.

sorun;

landing light dü?mesi ters çal???yor! yani retract olmas? gereken yerde lightlar kapal?, OFF yani kapal? olmas? gereken yerde aç?k! Flynet'de ben asl?nda ini? ???klar?n? açt???mda açmad?m san?yor! kapat?ncada açt?m! bu yüzden habire %100 uçuşlar? %95 hatta %90 ile tamaml?yorum ve sinir oluyorum.

cfg içinde durumu ara?t?rmak istedim fakat PSS'in cfg'si ile IFDG'nin cfg'sinde landing lightlar ile ilgili sat?rlar hiç benzer de?il.Bu yüzden bir ç?k?? noktas? bulamad?m.

konu hakk?nda bir fikri olan varm??

gokmanpi
01-01-2008, 18:20
Sn.Hakan bey;

Airbus ta Landing light lar ön dikmede olmas?ndan dolay?;kalkarkalmaz teker topluyorsan?z Flnynet Landing light lar? kapal? görüp puan kesiyor bunun için 1500ft geçene kadar teker toplamay?n sorun çözülür.(biraz saçma geliyor ama flynete böyle)..

Keyifli uçuşlar

Sayg?lar?mla

turkisheagle
01-01-2008, 19:39
Bende PSS 320-321 serisini IFDG merge ile kullan?yorum.Ayn? sorunu bende farkettim.FSP da hep ayn? hata ve cezay? al?yorum.Bende FSP nin LL cezas?n? kökten kapatt?m.

fatih.koz
01-01-2008, 22:16
De?i?ik bir yakla??m yapay?m ;

PSS kullanmay?n [:P] hatta Airbus'a hiç bula?may?n , güzel güzel Boeing ile uçun ...

?aka bir yana Erman Kaptan'?n tespit ve önerisi do?rudur , PSS'de LL Gear toplanm?? ise kapan?r ( saçma ama öyle yapm?? pss ) ... Modelden kaynaklanan bu sorun düzeltilemedi?i için ya pss kullananlar meydan + 1000 feet gibi teker toplayacak ya da ll cezas?na katlanacak .

Sevgiler