PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rwy12de problem var!!

thy8797
31-12-2007, 20:10
Rwy12 program? ile havaalanlar?na baz? objeler yerle?tiriyordum.Tüm objeleri gerekti?i yerle?tirdim ve generate scenery tu?una bast?ktan sonra, .zml dosyas?n?n olu?turuldu?unu ancak .bgl dosyas?n?n olu?turulamad???n? söyleyen bir kutucuk ç?kt?.Acaba program m? bozuk yoksa ben mi yanl?? yap?yorum.

S?ras?yla yapt?klar?m;
1-FS'yi ve rwy12yi aç?yorum
2-Slew mod ile uça?? objeyi koymak istedi?im yere götürüyorum
3-Koymak istedi?im objeyi seçiyorum
4-Rwy12den get altitude from FS'yi aç?p sync FS position tu?una bas?yorum
5-Sol taraftaki listenin alt?ndaki "add" tu?una bas?yorum ve ard?nda generate sscenery tu?una bas?yorum.

Tüm bu yapt?klar?mdan sonra yukarda belirtti?im hatay? al?yorum.Bu nedendir acaba?

thy8797
19-01-2008, 15:04
Kimsenin bir fikri yok mu?

Rosemy
23-05-2008, 21:12
<b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote">Rwy12 program? ile havaalanlar?na baz? objeler yerle?tiriyordum.Tüm objeleri gerekti?i yerle?tirdim ve generate scenery tu?una bast?ktan sonra, .zml dosyas?n?n olu?turuldu?unu ancak .bgl dosyas?n?n olu?turulamad???n? söyleyen bir kutucuk ç?kt?.Acaba program m? bozuk yoksa ben mi yanl?? yap?yorum.

S?ras?yla yapt?klar?m;
1-FS'yi ve rwy12yi aç?yorum
2-Slew mod ile uça?? objeyi koymak istedi?im yere götürüyorum
3-Koymak istedi?im objeyi seçiyorum
4-Rwy12den get altitude from FS'yi aç?p sync FS position tu?una bas?yorum
5-Sol taraftaki listenin alt?ndaki "add" tu?una bas?yorum ve ard?nda generate sscenery tu?una bas?yorum.

Tüm bu yapt?klar?mdan sonra yukarda belirtti?im hatay? al?yorum.Bu nedendir acaba?

<div align="right">Originally posted by thy8797*-*31/12/2007*:* 21:10:11</div id="right">
</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote">

Arkada?taki problemin ayn?s? bendede var fakat o cevap alamam?? san?r?m

admin
23-05-2008, 22:08
Kurulumunuzda bir eksiklik olabilir. Microsoft sitesinden MSXML4 ve Dotnetfx NET framework indirip kurdu?unuzu ve fsuipc.dll dosyas?n?n fs9/modules dizininde oldu?unu varsay?yorum.
Ana rnw12 klasöründe bglcomp.exe, bglcomp.xsd dosyalar? var m?? Yaratt???n?z xml dosyas?n? otomatik olarak bgl dosyas?na dönü?türecek compile.bat dosyas? var m?? Yoksa kurulumu tekrar yapmay? deneyin. Manual olarak bgl yaratmak istiyorsan?z, xml dosyas?n? windows dosya yöneticisi (windows explorer) içinde bglcomp.exe üzerine sürükleyin. BGL dosyas? olu?acakt?r.

Rosemy
26-05-2008, 15:25
Belirtti?iniz gibi MSXML4 yükleyince istedi?im objeleri BGL ye çeviriyor.Ben yanl?? farkl? bir MSXML dosyas? yüklemi?tim.O yüzden hata vermi?.

Te?ekkürler