PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Apron ???klar? üzerine bir soru.

turkisheagle
23-11-2007, 18:48
Herkese iyi günler,

FS de ,ya?murlu,sisli havalarda apron ???klar? inan?lmaz s?r?t?yor ve gerçekçili?i maalesef bozuyor.Örne?in bu gün Eski?ehir acayip sisliydi(TK inemedi,geri dönmek zorunda kald?.)

Ama bende gerçe?in aksine; sisli veya görü?ün dü?ük oldu?u havalarda meydan?n konumu daha bir bariz oluyor:)

http://img404.imageshack.us/img404/4314/fsscr002ip9.jpg

Grafiklerim hemen hemen maksimumda,yani sistemden kaynakland???n? sanm?yorum.
Her meydanda oluyormu bilmiyorum ama biber hocan?n ço?u meydan?nda ba??ma geldi.Acaba bir ayarla bunu yok etmek mümkünmü?Yada sceneryden bir texture ç?kararak?

fatih.koz
23-11-2007, 21:11
Bu sorunu daha önce tart??m??t?k ve yanl?? hat?rlam?yor isem Murat A?abey ( AKA Biber ) scenery çal??malar?mda landing light kulland???m için bu tip bir sorun olu?uyor demi? ve konu hakk?nda ara?t?rma yap?p yeni projelerinde deneyece?ini söylemi?ti .

Sorun her pc'de olmamakla beraber biraz ekran kart? , biraz ekran kart? ayar? ve scenery ile ilgili .

Mesela bende çok s?k olan bu problem son sürücü güncellemelerinden sonra kalmad? , ayn? görüntü uça??n ini? ???klar?n? açt???mda da olurdu ki ?????n bitti?i yer çok bariz belli olurdu can s?kard? ... ?imdi yok ve çok mutluyum , ???k olmas? gerekti?i gibi azalarak kayboluyor ve göz rahats?z etmiyor :)

Sevgiler

turkisheagle
23-11-2007, 22:49
Anlad?m hocam sa?olun.Aratt?m halbuki apron ???klar? falan diye ama gözümden kaçm?? san?r?m.Bahsetti?iniz konu bu heralde?

http://www.sanalpilot.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=4912&SearchTerms=ini%FE,%FD%FE%FDklar%FD

Peki bunun sonucunda biber hocam,bahsetti?i gibi bir dosya yay?nlad?m??Arad?m forumda ama bir sonuca ula?amad?m.

fatih.koz
23-11-2007, 23:52
Mutab?k konu odur :)

Ben Murat a?abey taraf?ndan bir dosya / yama / güncelleme yay?nland???n? görmedim konu ile ilgili ancak uzun süredir gece uçmad???mdan yeni yap?lan scenery çal??malar?ndaki durumu da bilmiyorum ( Sn. Sencan ve Sn. Aksu'nun çal??malar? ) .

E?er onlarda bu sorun yoksa kullan?lan teknikleri ö?renip belki bir çözüme gitme yolunda ad?m atabiliriz .

At?yorum Vedat Bey gece ???kland?rmas? için B özelli?ini kullan?yordur sorun olmuyordur ama Murat A?abey A özelli?ine al??k?nd?r ve bu sorun yap?yordur gibi ( ho? konuyu bizler anlamay?z , scenery tasar?mc?lar? anlar ama olsun :D )

Sevgiler

turkisheagle
24-11-2007, 02:33
Evet Fatih hocam,bende hiç anlam?yorum,ba?ka scenrylerle bir kaç bgl,texture de?i?tirmeye çal??t?m ama içinden ç?kamad?m:)

Umar?m de?erli üstatlar?m?z,vakit buldu?unda bu i?le ilgilenebilir.

turkisheagle
24-11-2007, 14:35
Fatih a?abey selamlar,

Akl?ma ba?ka bir husus daha geldi,kimi makinede olup,kimi makinede olmamas? üzerine.Bir ço?umuzda RE pro eklentisi mevcut.Ve bunun kurulumunda baz? texture lar? seçmemizi söylüyor.Orada LL ile ilgili bir bölümde var,ve LL texturelar?n? komple de?i?tiriyor.Orjinal texturelar?m?n yede?ini almad???mdan deneme ?ans?m yok ?uan ama,RE Pro nun bu özelli?ini eklemessek acaba bu kötü görüntü yok olurmu?

fatih.koz
24-11-2007, 21:14
RE Kullanm?yorum ama GE Pro mevcut , FE'de mevcut ...

Bu sorununun GE , RE , FE ile pek alakas? yok bence çünkü onlar yokken de oluyor onlarla da oluyor :) Sorunla ilk tan??t???m?z dönemde ?üphelenip denemi?tim ben nedir ne de?ildir diye cebelle?irken .

Sevgiler

turkisheagle
24-11-2007, 22:53
Anla??ld? hocam.O zaman scenrylerde LL kullan?m? de?i?tirecek bir patch ç?karsa Biber hoca ve di?er scenery üstatlar?m?zdan veya daha farkl? bir çözüm bulabilirsem,payla??r?m.Umar?m bu sorunu çözebiliriz.Yabanc? forumlarda da ar?yorum ama henüz bir sonuca ula?amad?m.

Arno
25-11-2007, 01:53
Asl?nda light'lar haz?r rwy12 objelerinden kullan?m? kolay oldu?u için tercihi de çok.

Pek ara?t?rmad?m ama gördü?üm kadar? ila gmax ile çok daha gerçekçi ???kland?rmalar yapmam mümkün,fakat üzerinde durmak gerekiyor.

Ayn? problemler bende de mevcut nvidia'n?n ço?u sürücüsü ve eklentilerle denemeler yapt?m fakat fark eden bi?ey olmad?.

turkisheagle
27-11-2007, 12:22
Umar?m sorunu çözebiliriz.Arno hocam,peki ???kland?rmay? komple kald?rma gibi bir?ey mümkünmü acaba tek bir scenery de.Bide öyle denemek istiyorum LTBA y?.Çok zifiri zindan olmassa o ?ekilde kullanabilirim.K?? gelince,havalar kapal? olunca çok tad? kaç?r?yor bu durum maalesef!

turkisheagle
27-11-2007, 12:22
Umar?m sorunu çözebiliriz.Arno hocam,peki ???kland?rmay? komple kald?rma gibi bir?ey mümkünmü acaba tek bir scenery de.Bide öyle denemek istiyorum LTBA y?.Çok zifiri zindan olmassa o ?ekilde kullanabilirim.K?? gelince,havalar kapal? olunca çok tad? kaç?r?yor bu durum maalesef!

g0g0g0g0
27-11-2007, 13:46
Burak Bey ; Settings-Display menüsü alt?ndan Aircraft seçilip "Landing Lights" seçene?i kald?r?l?rsa ???kland?rma kalkar ,ancak uça??n?z?n da ini? ???klar? olmaz.

g0g0g0g0
27-11-2007, 13:46
Burak Bey ; Settings-Display menüsü alt?ndan Aircraft seçilip "Landing Lights" seçene?i kald?r?l?rsa ???kland?rma kalkar ,ancak uça??n?z?n da ini? ???klar? olmaz.

turkisheagle
27-11-2007, 15:01
Te?ekkürler Gökhan Bey,o ayar akl?ma bile gelmemi?ti gerçekten.Sadece PMDG 737 nin VC panel ???klar?da gitti,ama olsun,en az?ndan apronun s?r?tan görüntüsünden kurtuldum ve 3-5 fazladan FPS kazand?m.PMDG de ise VC de komple kokpit ???klar?n? aç?yorum,daha güzel oluyor,???l ???l uçuyoruz:)

turkisheagle
27-11-2007, 15:01
Te?ekkürler Gökhan Bey,o ayar akl?ma bile gelmemi?ti gerçekten.Sadece PMDG 737 nin VC panel ???klar?da gitti,ama olsun,en az?ndan apronun s?r?tan görüntüsünden kurtuldum ve 3-5 fazladan FPS kazand?m.PMDG de ise VC de komple kokpit ???klar?n? aç?yorum,daha güzel oluyor,???l ???l uçuyoruz:)

Arno
27-11-2007, 21:20
FS'den bir seçenek kapatman?za gerek yok san?r?m RampLight_Library.bgl adl? dosyan?n kald?r?lmas? ile direkler yol olucakt?r bilginize.

Arno
27-11-2007, 21:20
FS'den bir seçenek kapatman?za gerek yok san?r?m RampLight_Library.bgl adl? dosyan?n kald?r?lmas? ile direkler yol olucakt?r bilginize.

turkisheagle
27-11-2007, 21:40
?lk denedi?im ?ey o olmu?tu,ama sonuç de?i?memi?ti,anlam veremedi?im bir ?ekilde.

turkisheagle
27-11-2007, 21:40
?lk denedi?im ?ey o olmu?tu,ama sonuç de?i?memi?ti,anlam veremedi?im bir ?ekilde.