PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : squawkbox ve fs??

estaban
21-11-2007, 17:11
Squawkbox flight sim. den ba??ms?z çal???yor . Squawkbox a ba?lanmak istiyorum uça??m kap?dayken MODULES de sadece FSUIPC ç?k?yo squawkbox da ç?kmas? laz?md? gerçi ba?ka bir arkada??n pc de squawkbox u oyun d???nda çal??t?rd???m?zda oluyodu bende çal??t?rd?m ba?land?m fakat oyunla hiç bir ba?lant?s? yok gördü?üm uçaklar AITRAFFF?C e ait yap?lmas? gereken ço?u ?eyi yapt?m ama düzelmedi bu konuda ne yapabilirim ?

thy8797
21-11-2007, 17:42
Emre hocam FS'yi normal cd'den mi yüklediniz?Yoksa herhangi bir hard diskden kopyala yap??t?r mant??? ile mi oyunu kurdunuz.Bu nokta önemlidir, çünkü eskiden ben de FS2002yi öyle krumu?tum.Kar??la?t???n?z sorun bende de vard?.

estaban
21-11-2007, 18:17
Cd den o konuyla alakal? oldu?unu sanm?yorum.

barkay
22-11-2007, 09:49
Emre bey,

Konuyu tam olarak anlayabilmek için belki basit gelecek ama a?a??daki ad?mlar? izleyip izlemedi?inizi merak ediyorum.

1 - Squawk box ve FS ayn? makinada m? çal???yor?
2 - Durum buysa kurulum yaparken size gelen 3 seçenekten buna uygun olan? i?aretlediniz mi?
3 - Do?ru path üzerine kurdu?unuzdan emin misiniz?

Bu ad?mlar? kurulum esnas?nda do?ru i?aretlerseniz herhangi bir problem olu?turmuyor olmas? laz?m. Zira do?ru seçenek ile modules alt?na yazaca?? dll dosyas?n? yerle?tirmesiyle alakl? gibi geldi bana. Modules menüsünde bir ?ey görmeniz için ilgili pr?ogram?n FS kök dizinine gerekli .dll dosyas?n? yerle?tirmi? olmas? laz?m. E?er ayr? makina seçene?i kullan?yorsan?z hangi makinada çal??t?raca??n? seçti?inizde sisteme kurulum buna göre yap?l?yor.

Bir de öçnemli olan sisteminizde birden fazla FS sürümü yüklü olabilir yani 2002 ve 2004 ve/veya FSX gibi. Bu durumda da do?ru sürüm ve do?ru opath i?aretlemesi yapman?z gerekir.

Umar?m yard?mc? olur.

Selamlar,