PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Keyboard Sensitivities

sequence
29-10-2007, 13:17
Uzun zamand?r joystickten bozma throttle yapma sevdas? nedeniyle joystick kullan?lmaz hale geldi :) art?k usb fi?ini takt???mda "usb ayg?t tan?nmad? hatas? veriyor".

Herneyse sonuç olarak yoluma keyboard ile devam edece?im için,keyboard ile uçan arkada?lar?n kulland??? en ideal hassasiyet ayarlar?n? bizimle payla?malar?n? rica edecektim

ailerons
elevators
rudders

Sayg?lar,sevgiler

fatih.koz
29-10-2007, 13:24
Ucuzundan bir stick fazlas?yla i?inizi görecektir ...

20 - 25 YTL civar? bu söyledi?im aletler ve sorunsuz çal???rlar .

Klavyeyi ne kadar u?ra??rsan?z u?ra??n stick gibi hassas yapamazs?n?z çünkü çal??ma mant?klar? farkl? .

Kolay gelsin

captainmusic
29-10-2007, 13:35
Geçmi? olsun :D Fatih bey do?ru söylüyor. Asl?nda al??kanl?k meselesi... Ben k?sa bir zaman öncesine kadar klavye haricinde ba?ka bir ?ey kullanm?yordum. Yani 5-6 senedir klavye kullanmaktayd?m. Sordu?unuz en ideal hassasiyet ayarlar?n? tamamen ki?isel oldu?u fikrindeyim. Kimi uzun basmak ister kimi hemen tepki versin k?sa basal?m der :D Sonuçte her?eyi tu?a basarak yapacaks?n?z. Ama dedi?im gibi ben uzun zaman kullanmama ra?men su anda oldukca basit ve ucuz bir oyun konsolu mu? denir bilmiyorum. Yar?? direksiyonlar? vard?r ya onlardan kullanmaktay?m. ?imdilik oldukça memnun say?l?r?m. :D:D:D Tavsiye ederim.

sequence
29-10-2007, 13:55
Evet bir çok ki?iden yar?? direksiyonu'nu flight simulator de kulland???n? duydum.Bende bu direksiyonlara sahibim fakat pedallar? rudder olarak kullanman?n d???nda direksiyondan ne konuda faydalanaca??m? akl?ma getiremedim.Ama direksiyon üzerindeki yakla??k 10 adet buton oldukça faydal? olur san?yorum.

captainmusic
29-10-2007, 14:03
Evet bendekide öyle... Pedallar? ekseni ayarlad?ktan sonra, kumandalar?n istedi?im özelliklerini bu dü?melere at?yorum. Su anda buna iyice al??t?m :D sorun ya?am?yorum. Deneyebilirsiniz! E?er joyisti?e al??m?? iseniz, buda size yabanc? gelmeyecektir. Ama klavyede ?srarl?ysan?z, dedi?im gibi tamamen kendiniz deneme yan?lma yöntemi ile hassasiyeti olu?turmal?s?n?z. Ayr?ca her modelin kendisine has bir uçuş dinami?i oldu?u için, bazen hassasiyet ayarlar?n?za di?er modeller geç tepki verebilirler.

sayg?lar,