PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : VFR traffic yaratmak?

turkisheagle
28-10-2007, 16:49
?yi günler,

AI trafficle çok u?ra?m?yorum,haz?r,büyük paketleri kullan?yorum.AI ustalar?m?zdan ricam,VFR trafi?in nas?l yarat?ld???,daha çok ''touch and go'' yapan trafiklerin nas?l yarat?ld???n? aç?klamalar?,yada elinde bu tarz bgl leri haz?r olanlar varsa payla?malar?.

Uçaklar?n modeli veya boyas?n?n önemi yok,default da olabilir.Yeterki terkedilmi? havaalan? görüntüsü olan Hezarfende biraz trafik görebileyim.

vaccaro
28-10-2007, 17:23
GA Traffic diye bir program vard?.
Biraz kurcalayarak o program ile istedi?iniz meydana istedi?iniz uça?? GA trafik olarak indirip kondurma veya T&G yapt?rma imkan? var. flightsim ya da avsim'de Markus Brunner veya GA-Traffic diye arat?rsan?z ç?kar.

turkisheagle
29-10-2007, 03:40
Hocam teşekkürler,arad???m gibi bir programd? bu.Ama bir sorun var,program? kullanan yada kullanm?? ki?iler yard?mc? olursa sevinirim,

istedi?im uçaklar? seçip,AI yap?yorum,meydan? seçiyorum(LTBW) ''generate Flight Plan'' dedi?imde,Aircraft klasöründeki bir çok uçak(IVAO MTL leri dahil) ile bir AI trafik kuruyor.?stemedi?im bir çok uçak,i?jeti oluyor meydanlarda.Sadece istedi?imiz uçak ile,sadece istedi?imiz meydana trafik eklemenin yolu nedir?

turkisheagle
01-11-2007, 19:50
Problemi çözdüm,dikkatsizlikle IVAO MTL lerini de ye?il b?rakm???m.

Fakat manuelini tamamen okumama ra?men,Hezarfen default,mooney,cessna ekleyemedim.Payware yada kaliteli di?er cessnalar?n bir k?sm? AI oluyor gayet güzel(''Reduce texture size''yapmama ra?men FPS yi etkiliyor maalesef)

Defaultlardan sadece Piper cub AI oldu.2 gündür deniyorum ama olmuyor san?yorumki bir ?eyi gözden kaç?r?yorum.Program elinde olanlardan ricam,acaba LTBW veya her hangi bir hava alan?na default cessna, mooney uçaklar?n? ekleyebilirmisiniz?E?er sorun olmadan ekleyebiliyorsan?z,önerilerinizi bekliyorum hatam? bulmak ad?na.

BEST
24-11-2007, 19:29
<b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote">Problemi çözdüm,dikkatsizlikle IVAO MTL lerini de ye?il b?rakm???m.

Fakat manuelini tamamen okumama ra?men,Hezarfen default,mooney,cessna ekleyemedim.Payware yada kaliteli di?er cessnalar?n bir k?sm? AI oluyor gayet güzel(''Reduce texture size''yapmama ra?men FPS yi etkiliyor maalesef)

Defaultlardan sadece Piper cub AI oldu.2 gündür deniyorum ama olmuyor san?yorumki bir ?eyi gözden kaç?r?yorum.Program elinde olanlardan ricam,acaba LTBW veya her hangi bir hava alan?na default cessna, mooney uçaklar?n? ekleyebilirmisiniz?E?er sorun olmadan ekleyebiliyorsan?z,önerilerinizi bekliyorum hatam? bulmak ad?na.

<div align="right">Originally posted by turkisheagle*-*01/11/2007*:* 18:50:16</div id="right">
</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote">

Say?n Burak Bey.
De?erli Hakan Güven hocam?z?n sayesinde AI-Traffic ve AI-Uçaklar?n tasar?m? konusunda epey yol ald???m?z? dü?ünerek;
Bugünlerde birkaç yeni uçak Boyama çal??malar?m?n d???nda fazla da i?im yok san?r?m.Sizin talebinize benzer ?lham ,Öneri ve Talep bekliyordum.
LTBW'ye istedi?iniz default cessna, mooney veya Beechcraft tipi uçaklardan,istedi?iniz modelleri ve istedi?iniz sefer zamanlar?n? Kalk??-?ni? meydanlar?n? AI Traffic olarak düzenleyebilir,buraya da dosyas?n? koyabilirim.
-Hangi uçak modellerini?,
-Hangi gün ve saatlarde?,
-LTBW'den hangi meydanlara?...vs..istiyorsunuz?,bu bilgileri de Bu sayfaya veya iste?inize göre PM'den bana bildirdi?iniz takdirde hemen AI Traffic yaratabiliriz.
Ama "-zaman ve meydanlar bana sürpriz olsun" derseniz;?imdi hemen cessna ve money uçaklardan çal??malar?ma ba?layabilirim.Sayg?lar sunar?m.
ED?T :
Bu arada,yapaca??m?z bu AI Traffic'teki uçaklar için,LTBW meydan?n?n GATE ve Parking yerlerini de "AFCAD" ile düzenlemem gerekir.Bu LTBW-AFCAD dosyas?n? da gönderece?im Klasöre koyup,gerekli yükleme aç?klamalar?n? da yapar?m.

Kulland???m Programlar:
Gate,Parking ve meydan düzenlemeleri için....................: AFCAD,
AI Uçak,AI Traffik,Meydan ve sefer zamanlar? için...........: AITMv2,
AI Traffic "bgl" dosyas? olu?turmak için .........................: TTools

Rosemy
24-11-2007, 20:17
Nuri Güven'in önerdi?i AITMv2,program?n? kullanabilirsin.Bende onu kullan?yorum.Bir ara bende ayn? sorunu dile getirmi?tim,Say?n Hakan Güven'in de bu programla ilgili bir kullanma klavuzu vard?.

hakan737
24-11-2007, 21:00
AITM kullan?m k?lavuzu Turksim.org bak?mda oldu?u için ?u an için ula??lamaz durumda.

AITM ve benzeri flightplan düzenleyen programlar touch and go özelli?ini veremiyorlar, aç?kças? dizin sat?r? olarakda nas?l yaz?ld???n? hiç kontrol etmedim elle yazmak için. GA-traffic bunu yapabildi?ine göre mutlaka bir aç?klamas? vard?r bu i?in.

e?er touch and go için plan sat?r?nda özel olarka dikkat edilmesi gereken bir ?ey varsa buraya not ederseniz çok iyi olur bo?una u?ra?mayay?m ?imdi plan decompile edip içinden uça?? bulmaya.

BEST
28-11-2007, 05:56
Say?n Burak Bey.
LTBW-Hezarfen,AI_Traffic Dosyan?z? dün gece bitirdim.
A?a??daki linkten Download edebilirsiniz.Kolay Gelsin.

<center>"LTBW-AI_Traffic" DOWNLOAD :
http://uploaded.to/?id=blkvi9</center>

turkisheagle
28-11-2007, 10:47
Sa?olun Nuri hocam.Eve gider gitmez deneyecem.PM yi ald?m.T&G trafik yaratmak için GA traffic isimli programdan inceleyip,tek tek elle yazmay? deniyecem flightplanlar?.
?yi günler..

BEST
28-11-2007, 18:16
<b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote">Sa?olun Nuri hocam.Eve gider gitmez deneyecem.PM yi ald?m.T&G trafik yaratmak için GA traffic isimli programdan inceleyip,tek tek elle yazmay? deniyecem flightplanlar?.
?yi günler..

<div align="right">Originally posted by turkisheagle*-*28/11/2007*:* 09:47:30</div id="right">
</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote">
Rica ederim Burak Bey.
Ak?am ben de tek-tek elde haz?rlad?m Flightplanlar?.Sonra da AITMv2 ile saat ayarlamalar?n? düzenlettirdim.
?u GA Traffic i?ine bende sard?m ?imdi bak!.Bir indireyim bakal?m.Sizin "Toch and Go" trafficleri bir de onunla yapay?m.Kolay gelsin.