PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Carenado U206 ve T-34

serdem
06-10-2007, 22:53
Selamlar,

Carenado'nun U206 ve T-34 modelleri icin turk registrationlu boyama ariyorum. Avsim ve flightsimde bulamadim. Nerden temin edebilecegim hakkinda bilgisi olan var mi?

Safak Erdem

fatih.koz
06-10-2007, 23:02
Selamlar Safak Kaptan ,

Bildigim kadari ile Carenado ucaklari icin bizden boyama yapan olmadi hic , bu nedenle bulamamaniz normal ...

hakan737
06-10-2007, 23:38
bende paintkitleri duruyor ama aç?p yapamad?m aç?kças?. zaten boyamaya de?er güzel bir uçak yok TC kodlu. T34lerde de bir tane var boyanacak ama elim gitmedi daha.

serdem
07-10-2007, 23:12
Selamlar,

Cevaplar icin tesekkurler. T-34 gibi bir ucak icin boyama olmamasina uzuldum desem yalan olmaz herhalde. Is basa dustu gibi duruyor. Kollari sivama vakti.

BEST
09-10-2007, 17:07
<b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote">bende paintkitleri duruyor ama aç?p yapamad?m aç?kças?. zaten boyamaya de?er güzel bir uçak yok TC kodlu. T34lerde de bir tane var boyanacak ama elim gitmedi daha.

<div align="right">Originally posted by hakan737*-*07/10/2007*:* 00:38:39</div id="right">
</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote">

De?erli Hakan Hocam..
?afak Bey'in ricas?n? ben yerine getirebilirim.
Uçak boyamalar? ile çal??maktan müthi? zevk al?yorum.Emekli oldu?um için bolca zaman?m da var.
?ayet mümkünse,elinizdeki U206 ve T-34 uçaklar?n modelleri ile birlikte painkit Texture'lerini sizden rica edebilir miyim?..

Halen ?u an dahi Boyamadan kalkt?m ve buraya geldim.Elimde,bir Ay'dan beri yapt???m 20-25 adet de?i?ik uçak boyamalar? var.Zaman? geldi?inde buraya veya Avsim'e koyabilir miyim?...Modelleri ba?kalar?na ait oldu?u için ÇEK?NCELER?M var.Telif haklar? falan....Bundan dolay? halen sitemize sunmak için tereddüt ediyorum...
Fakat en az?ndan resimlerini koyabilir miyim?...Bir suç te?kil etmezse bilâhare boyamalar?n Download Linklerini de koyabilirim.
"Tasar?m" bölümümüzde bir çok uçak boyamalar? oldu?u halde,benim de ayn? ?artlar alt?nda Boyamalar?m? ve Linklerini bu sayfaya koyabilmem OLANAK dahilinde midir?...
Sayg?lar sunar,Çal??malar?n?zda Ba?ar?lar dilerim.

vaccaro
09-10-2007, 21:57
Nuri bey, her ne kadar Hakan hocama sorduysan?z da bir k?s?m sorulara yan?t vermek isterim.

Öncelikle, paintkit konusunda size yard?mc? olabilecek bir site adresi vereyim.
http://www.aero-pack.de/forum/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?71

Carenado T34 paintkit ise avsim'de ct34pkit.zip ad? ile bulunabilir.

Çekincelerinize gelince. Do?al olarak, modeli de kendiniz üretmedi?iniz sürece, bir ba?kas?n?n yapm?? oldu?u modele boyama yapmak durumundas?n?z (tüm boyac?lar da ayn? durumda). Burada dikkat etmeniz gereken konu, boyama yapaca??n?z modele ait çe?itli k?s?tlamalar olup olmad???.
Bu k?s?tlamalar?, indirece?iniz paintkitler içerisindeki tekst dosyalar?nda görebilirsiniz.
Çok basit bir iki örnek vermem gerekirse.

iFDG der ki, benim modelim üzerine ne istersen boyayabilirsin, nerede istersen orada yay?mlayabilirsin, yapaca??n boyamalar içerisine modeli dahil etmelisin. kesinlikle ücretli da??t?m yapamazs?n vs vs.

HJG (Historic Jetliners Group) der ki, benim modelimi boyamak istersen, FSPLANET sitesinde kesinlikle yay?mlayamazs?n, boyad???n uça?a ait resmi önce bana gösterip onay?m? alman gerekir, benim yazd???m orijinal doküman? üzerinde oynama yapmadan boyamana eklemek zorundas?n, kulland???n logo mogo vb ?eyler için gerekli izinleri al?p bunlar? belirtmelisin, ücretli da??t?m yapamazs?n, vs vs.

Yani sözün özü, her yap?mc?n?n kendine has bir çal??ma tarz? var. Baz?s? çok kat? kurallar koyar baz?s? ise hiç bir kural koymaz (ücret konusu genelde standart olup neredeyse tamam? buna kar??d?r).

Boyama yaparken bence, ilk ba?ta da dedi?im gibi paintkit içerisindeki veya model imalatç?s?n?n sitesindeki, konu ile ilgili bölümü okuman?z yarar?n?za olur.

Bu güne kadar yapt???m boyamalarda %99 sorunla kar??la?mad?m.

BEST
13-10-2007, 01:54
Aç?klamalar?n?z için Çok Te?ekkürler Aslan hocam.
Size ve tüm arkada?lar?ma yard?mlar?n?z? ve de?erli payla??mlar?n?z? esirgemedi?iniz için de minnettar?m.
Modellerin Telif konusunda söyledi?iniz gibi ara?t?rma yap?p,ona göre hareket edece?im.

Ayr?ca sizin ve tüm arkada?lar?m?n Mübarek Ramazan Bayram?n?z? kutlar,
Sayg?lar?m? iletirken,Keyifli ve Güvenli Uçu?lar dilerim.

fatih.koz
13-10-2007, 02:38
Carenado modelleri "payware-ücretli" tabir etti?imiz türdendir , yani da??t?lmas? mümkün de?il :(

Uçaklar?n modelleri ve uçuş dinamikleri çok iyidir , www.carenado.com adresinden sitesi ziyaret edilebilir .

Bildi?im kadar? ile Carenado re-paint da??t?m?na izin veriyor ve "ön izin" istemiyor boyac?dan ANCAK sadece kaplama da??t?m? serbest haliyle .

Ben bir ara Cessna 210'u ve Beech V-Tail F35'i boyayay?m dedim keyfime göre TC-BNK ve TC-BFK kodu ile sonra "ne gerek var yahu" rahatl??? ile vazgeçtim ;)

Sevgiler