PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : FS9.1 mi 9.0 mu çözemiyorum

erkal
06-10-2007, 19:43
Öncelikle Herkese Selamlar, problemim ?öyle; eski makinamda 9.0 versiyonu ile uçuyordum, 2 Hafta evvelinde yeni bir makina kurdum ve pa?alar gibi 9.1'i yükledim fakat dünki ?stanbul-?zmir uçumda 34R'ye ini?in akabinde taksi yoluna ayak basar basmaz görüntü gitti, bende CTRL-ALT-DELETE yap?p ç?kt?m ve art?k o klasikle?en ''This Program is Not Responsible'' mesaj? ile kar?? kar??ya geldim yanl?z mesajda neden 9.1 uptade olmas?na ra?men 9.0 yaz?yor çözebilmi? de?ilim ve çok can?m? s?kt? ayriyeten belirteyim ek program olarak AI Smooth aç?kt? ve kulland???m uçak ile meydanlar daha önceki FS'nin Backup'?ndan al?nm??t? yeniden ziple kurulmam??t?r tek ku?kum bunlar.

?Y? UÇU?LAR...

fatih.koz
06-10-2007, 20:11
9.0 ya da 9.1 fark?n? anlamak için Fs'in ABOUT penceresine bakmak kafi ...

Hata ekran? illaki son sürümün derleme kodunu yazacak diye bir kaide yok ;)

Ya?ad???n?z en ufak hatada Fs'e suç bulmaktan ve ona k?zmaktan ziyade önce sistemin o anki durumunu incelemek , mümkün ise ayn? hatay? tekrarlatmaya çal??mak ve detaylar? ara?t?rmak çözüm için geçerlidir .

Ayn? uçakla ayn? ko?ullarda bir uçuş daha yap?n , hata tekrar edecek mi bak?n .

Hata tekrar ediyor ise ayn? yerde ayn? anda m? oluyor not edin .

Sonra ba?ka bir uçakla ayn? uçuşu yap?n , kontrol edin .

Ba?ka bir uçakla yine ayn? yerde sorun yaparsa uçak/gauge ihtimalini gözden ç?kart?p meydan/scenery/afcad ihtimallerine bakabilirsiniz.

Bunu anlamak için ise ba?ka bir meydana eski uçakla uçun deneyin , duruma bak?n .

Vs. vs. yani sözün özü hatay? kolay bulmak her zaman mümkün olmayabilir , u?ra?t?r?r ama sabrederseniz elbet çözüm bulunur .

Kolay gelsin

erkal
06-10-2007, 20:36
Te?ekkürler Fatih Kaptan...

?Y? UÇU?LAR.

turkisheagle
06-10-2007, 20:53
Ayn? problemi bende ya?ad?m.Yani arada s?rada ald???m hatalarda FS9.0 diyor.Benimde can?m? s?km??t? hatta bir kaç kere gene FS 9.1 update i kurdum(En ba?ta kurmu? olmama ra?men).

Ama gene arada s?rada hata al?rsam ''FS9.0'' yaz?yor.Siz çözebildinizmi Erkal kaptan ?

hakan737
06-10-2007, 21:39
bu aralar anlams?z ?ekilde istanbul'da bende de olmaya ba?lad? hata penceresinde g3d.dll hatas? ç?k?yor. Ba?ka meydanlarda sorun yok, TNCM'de bile. ama istanbul'da son zmanlarda her 10 uçuşun 2 yada 3ünde uçuşun sonuna do?ru at?yorum sa? yada sol pencereden bakmaya kalksam ?ak FS gidiyor!

en son ekledi?im yakla?ma direklerini kald?rmaya karar verdim scenerye yük olmamas? için bakal?m daha neler eksiltece?im.

arcis
06-10-2007, 22:07
Ayn? sorunu ben de ya??yorum.En son yap?lan ?u LTBA afcad?n? kulland?m fakat uçaklar 36Lden landing yapt?ktan sonra pistte bekleyince ben de afcad 2.21 le düzenliyeyim dedim.Fs kapanmaya ba?lad?.Tekrar eski afcada geçmem de kurtaramad?.
Farkl? bir kameraya geçince ekran karar?yor.

Arno
06-10-2007, 23:29
San?r?m genel bir problem var çünkü ayn? problemleri bende ya??yorum son 2 haftad?r Hakan hocam?n ald??? hata raporunu al?yorum.

Son ekledi?im 2 ?ey var oda LTBA Afcad ve Brussels Havaliman?.

fatih.koz
07-10-2007, 01:19
H?mmm ...

Brüksel'i bende kullan?yorum ama hiç sorun almad?m ve LTBA Afcad yok ANCAK çok de?erli bir dostumun sisteminde Brüksel kurulu onda da geçen pazar bu hatay? ald?k ( AFCAD'? bilmiyorum ve son durum nedir bir sorar?m uygun bir saatte ) .

?lk bak??ta bana LTBA Afcad gibi geldi ortak nokta olarak ama emin olmak laz?m , Brüksel'de olabilir belki .

Olur mu olur , sistemlerinizde Display ayarlar? alt?nda Render To Texture aç?k m? ? ( En çok sorun verdiren özelliktir kendileri )

Sevgiler

Arno
07-10-2007, 05:33
Bende aç?k k?sa bir kaç deneme yapt?m ?u an bi?ey yok gibi ama Brüksel'i kald?r?p bir ANK-?ST deniycem bakal?m neymi? derdi.

erkal
07-10-2007, 17:22
Zaten sürekli olmayan bir?ey uçuşun en güzel anlar?nda ini?, taxiden ç?kma vs... zamanlar? buluyor kendileri yani kalk??ta hiç böyle bir?ey olmad? herhangi bir eklentiden yada display'den de kaynaklan?yor olabilir ama çok can s?k?c? oldu?una hemfikiriz.

?Y? UÇU?LAR...

mehmetali
07-10-2007, 17:43
<b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote">bu aralar anlams?z ?ekilde istanbul'da bende de olmaya ba?lad? hata penceresinde g3d.dll hatas? ç?k?yor. Ba?ka meydanlarda sorun yok, TNCM'de bile. ama istanbul'da son zmanlarda her 10 uçuşun 2 yada 3ünde uçuşun sonuna do?ru at?yorum sa? yada sol pencereden bakmaya kalksam ?ak FS gidiyor!

en son ekledi?im yakla?ma direklerini kald?rmaya karar verdim scenerye yük olmamas? için bakal?m daha neler eksiltece?im.

<div align="right">Originally posted by hakan737 - 07/10/2007 : 00:39:24</div id="right">
</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote">

Eski sistemimde ayn? bende ya?am??t?m. 7-8 ay onceydi san?r?m, sevgili Sercan Y?lmaz önermi?ti, yakla?ma direklerini kald?rmam?. Ve bir daha sorun ya?amam??t?m.

Yeni sistemde tekrar kurdum ayn? scenery i , ?uan çal???yor ve bir sorun yok.

hakan737
07-10-2007, 18:06
asl?nda yakla?ma direklerinde sadece 06'da sorun oldu bende, meseleyi anlad???m günden beri 06 direkleri yok, fakat di?erlerinide kald?rmaya karar vermeme ra?men 36'dakiler çok güzle durdu?undan :) bir türlü onlara k?yam?yorum :) arazinin e?imi içinde çok güzel duruyorlar fakat di?erlerindne 24 dün ak?am gitti. 18'ler için dü?ünüyorum.

render to texture bende kapal? , zira hava durumu de?i?ti?inde ekranda milisaniyelik arka arkaya 10-15 tak?lma yap?yordu. Sorunun çözümünde render to texture'ün kapal? olmas? önerilmi?ti.

fatih.koz
07-10-2007, 19:06
Bende yakla?ma direkleri hep kapal?d?r :)

Güzel olmas?na ra?men bir türlü ?s?namad???mdan kullanm?yorum ...

RtoT'nin kapat?lmas?n? ?iddetle öneriyorum ANCAK Real Environment pakedini kullananlar mecburen aç?yor çünkü ço?u pc bu özellik kapal? ise RE'nin görsellerini yüklemeye çal??t??? anda hata veriyor . ( Metar'daki milisaniyelik tak?lmalar zaten bir numaral? RtoT hatas? ama ana sorun FsUipc'nin metar yazma ?ekli ki san?r?m güncel FsUipc'ler bu sorunu ya?atm?yor RtoT aç?k olsa bile )

Velhas?l daha dostuma soramad?m son durumu , ho? uçuşlar?nda sorun ya?asa mutlaka arar aktar?rd? ama yine de sormak laz?m emin olmak için .

Sevgiler

TC-BUG
08-10-2007, 01:15
Ben de son zamanlarda hep LTBA yakla?malar?nda simsiyah ekran ve CTD almaya ba?lad?m.San?r?m yakla?ma ???klar? sebep.

Arno
08-10-2007, 01:54
Peki bu ???klar daha önce problem olmuyodu da ?imdi niye oluyor onu anlamad?m tabi sebeb onlar ise.

turkisheagle
21-01-2008, 18:49
Selamlar,Bu hataya kesin çözüm bulabilen varm??

Ben LL eklentisinide kald?rd?m ama bu gün gene ald?m g3d.dll hatas?n? maalesef.Park esnas?nda siyah ekran geldi.San?yorum bu olay?n temelinde sistem yat?yor diye dü?ünmeye ba?lad?m.Bu gün 2 bacak arka arkaya uçtum ,LTAC-LTBJ,hemen akabinde oradanda LTBA uçtum,ini?i tamamlad?m,taxi de sorun yok,tam park esnas?nda camdan sola bakt?m o anda gene geldi hata.San?yorum o bölgedeki trafik yo?unlu?u,LTBA scenerynin kendisi, yüklenirken i?lemciyi zorluyor diye dü?ünüyorum.Ama çok daha FPS dü?man? meydanlardada test etmeme ra?men oralarda bu sorun olmuyor.Ayr?ca 8 saatlik 9 saatlik uçuşlar?mda oldu bu makinede.Makine ?s?nmas?na ra?men ondada sorun olmuyordu.Çok sinir bozucu bir durum gerçekten.Umar?m buna bir çare bulabiliriz.Basemi LTFJ olarak de?i?tirmeyi dü?ünmeye ba?lad?m ciddi ciddi:)

Serhat ERVATAN
21-01-2008, 19:39
LTBA LL i uzun bir süreden beri ben de kullanm?yorum "g3dll." hatas? nedeniyle,sorunun çözümü var m?? Çünkü ???klar gerçekten çok güzel :)ama kullanam?yorum.:(

erkal
21-01-2008, 22:53
Ben pek problem ya?am?yorum çok nadiren ortaya ç?k?yor kurmadan evvel LTBA2005 scenery'i bir daha silip ekleyin bir de bu ?ekilde deneyin aksi halde bahsedilen problem olu?abiliyor ben tekrar silip üstüne lights'lar? eklemi?tim o günden sonra daha da ya?amad?m.

Ek bilgi olarak herkes biliyordur ama yine de bilmeyen arkada?lar için ILS NAV1'e hangi pistin frekans?n? girerseniz zaman o pistin ???klar? yan?yor yada NAV1'e IST VOR'un frekans? olan (112.5)'i girerseniz bütün pistlerin yakla?ma ???klar?n?n yand???n? göreceksiniz ???klar baya?? güçlü yap?lm?? görü? k?s?tl? hallerde yükü hafifletiyor, Sevgili Arno'ya bir kez daha teşekkürler...

?Y? UÇU?LAR..