PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kuslardan kaynaklanan kazalar

skydiver737
04-10-2007, 23:23
Sarp bey hakl?s?n?z konun bu taraf?n? hiç dü?ünmemi?tim. Kusura bakmay?n arkada?lar. [V]

Cobra
04-10-2007, 23:44
Ilginc resim ve kazalar, paylasim icin tesekkürler.

Cagatay
04-10-2007, 23:57
"Son fotograf"
Ucus mühendisi eger ordaysa büyük heyecan yasamistir:))

MustafaSezer
05-10-2007, 00:42
Son fotorafta ku?ada helal olsun demek laz?m.Nasıl ba?ard?ysa :D

etihad777
05-10-2007, 00:44
Ne diyece?imi bilemiyorum bulent paylas?m icin tesekkürler.

errayn
05-10-2007, 08:08
ikinci resim etkileyici geldi bana ayaklar? sallanan bir ku? le?i gövde kanatta....

MD88
05-10-2007, 08:44
Havacilikta Bu Kuslar Cidden SIKINTI!

bluehornet
05-10-2007, 11:58
U.S. 0261 uça??ndaki ku?lar o araya nas?? girmi?ler?
Tebrik etmek laz?m.

Güzel fotolar payla??m için teşekkürler.

erkal
05-10-2007, 12:23
Son Resim olmasayd? daha iyi olurdu ama ne yapal?m birileri yok olacak ki birileri ya?as?n...

?Y? UÇU?LAR...

mavi
05-10-2007, 12:37
skydiver kardesim; nerde kaynak? neden alinti yaptigin yeri belirtmiyorsun?

bluehornet kardesim; eminim çok çaba sarf etmi?; hatta oraya öyle girebilmek icin uzun uzun plan yapm?slardir zavall? ku?lar! Kardesim, neden kendinizi yorum yazmak zorunda hissediyorsunuz. Hadi böyle bir hissiniz var ve ilaç al?p gececek gibi de de?il, o zaman neden bu kadar "abuk" yorumlar yap?yorsunuz?

errayn kardesim, senide tebrik etmeden gecemeyece?im, havacilik literatürüne yeni bir terim kazand?rd?n : " gövde kanat" Ha diyeceksin ki hoca sende cok cahilmissin! B-2 ler icin bu terim kullan?l?rd? veya o turde ki ucaklar icin. Velakin benim gorebildigim kadar? ile bu resimde ki ucak kesinlikle bir B-2 degil; o acidan tebirk etme geregi duydum.

Serhan Onur

etihad777
05-10-2007, 16:00
Serhan iyimisin? seni hic böyle gormedim!!!!

skydiver737
05-10-2007, 16:11
Serhan bey bu kadar sinirlenece#287;inizi bilseydim eklemezdim bu fotograflari. Kusura bakmayin. Fotograflari buldugum sitede telif hakk#305; belirtiledigi icin fotograflari direkt koydum sayfaya. Zaten telih hakki olan fotogralari siteye link vererek ekliyorum bilmiyorum buna dikkat ettinizmi.

Viper
05-10-2007, 16:34
Baya?? kanl? bir forum sayfas? olmu? ancak bu konuda duygusall??a yer vermemek laz?m, fotoğraflardan gördü?üm kadar?yla bütün hepsi sa?a salim yere teker koymay? ba?arm??lar.. Tribulansta bile insan?n adrenali art?yor. Pilotlar lövyenin ba??nda neler hissetmi?tir kimbilir..

Bu tarz fotoğraflarda 'montajlanm??, fake' denilen hileler olabiliyor, o sebeple kayna?? yazmak ara?t?rmac? ruhu olan arkada?lar?m?z için daha faydal? olabilir.

Payla??m için teşekkürler skydiver

djalien
05-10-2007, 17:20
Uçarken en çok t?rst???m ?eylerden birisi.. Son resim baya?? ilginçmi? bu arada..
Sayg?lar..

TuncayYalcin
06-10-2007, 13:53
?AH?T OLDU?UM B?R OLAY
Eski?ehirde planör kursunda iken planörleri yerden havaland?ran çelik halatlardan biri kalk??ta bir ku? sürüsünü biçti. ?kiya üçe bölünmü? ku?lar piste saç?ld?. Ku?lar?n kalk??taki planöre de?ilde çelik halata çarpmalar? olas? bir kazay? önledi. Bu talihsiz ku?lar için hepimiz büyük üzüntü duyduk. Havac?l???n olmad??? bir dünya nekadar dü?ünülemez ise ku?lar?n olmad??? bir dünyada bence enaz okadar dü?ünülemez

sarp
06-10-2007, 15:48
Bu topigin ismi yanl??...
Ku?lardan kaynaklanan kazalar de?il
Uçaklardan kaynaklanan ku? ölümleri olmal?
Denizler bal?klar?n?n,Göklerde ku?lar?nd?r....
sevgili Serhan Onur duyarl?l???n için seni tebrik ederim.
bu topik biraz Magazin haberi olmu?.Bu tür kanl? ve ölümlü(Hayvan dahil)
resimlerin gözümüze sokulmas?n?n çok uygun oldu?unu dü?ünmüyorum.
Bu forumu takip eden e? ve çocuklarda oldu?unu unutmay?n.